Woensdag 27/01/2021

Démare legt in intens duel met Stybar ook WK-Belgen in de luren in Memorial Frank Vandenbroucke

Beeld kos

Alles werd in gereedheid gebracht om opnieuw te spurten in Binche-Chimay-Binche, maar het was echter een handvol renners die uiteindelijk na 194,5 kilometer om de zege spurtte. Greg Van Avermaet en Jürgen Roelandts openden de debatten en zagen hoe uiteindelijk Arnaud Démare naar de overwinning snelde. Zdenek Stybar beet zich nog vast in het wiel van de Fransman en moest uiteindelijk toch het hoofd buigen. Roelandts en Van Avermaet eindigden respectievelijk derde en vierde in de Memorial Frank Vandenbroucke.

Bijzonder pittig die finale daar in Binche. Met het oog op het aanstormende WK in Qatar wilden de Belgen zich dan ook nog een keer tonen. Die paar procenten er nog aanscherpen om straks op 16 oktober in Doha topfit aan de start te verschijnen. In de allerlaatste slotkilometer trachtte Greg Van Avermaet, straks medekopman in de Qatarese woestijn, een bommetje te gooien op de kasseien in de straten van Binche. Tom Boonen moest alvast passen. Het was echter zijn landgenoot Jürgen Roelandts die het gevaar onschadelijk maakte en makkelijk het commando overnam. In het wiel van de twee Belgen: een wachtende Arnaud Démare die gezelschap kreeg van Zdenek Stybar.

De Fransman die straks in Doha duidelijk ook over een stevig stel spurtersbenen kan beschikken beschikte, na een licht hellende kasseistrook die er stevig inhakte, nog over een stevig eindschot. Enkel Zdenek Stybar leek zich nog vast te bijten in het achterwiel van de Franse spurtbom, maar de sympathieke Tsjech kwam net tekort om de zege op zijn naam te schrijven.

De wedstrijd tussen Binche, Chimay en opnieuw Binche is beter bekend als de Memorial Frank Vandenbroucke, genoemd naar de in 2009 overleden wielervedette. Démare volgt op de erelijst de Nederlander Ramon Sinkeldam op.

"Elke renner van onze ploeg groeit naar beste WK-vorm"

Arnaud Démare was blij na de spannende slotkilometer. "Ik voelde me goed en heb een mooie sprint gereden", aldus de 25-jarige Franse spurter na afloop. "Ik had voor de wedstrijd de finale van de voorgaande edities goed bestudeerd en wist dus wat me te wachten stond", verklapte Démare. "Op vierhonderd meter van de streep heb ik aangezet en niet meer getwijfeld."

Démare zal, samen met Nacer Bouhanni, het speerpunt worden van de Franse ploeg op het WK in Qatar over twaalf dagen. "Het belooft een erg mooi WK te worden", blikt de Fransman vooruit. "Deze wedstrijd was een prima training. Ik voel dat elke renner van onze ploeg naar zijn beste WK-vorm toegroeit."

Beeld Photo News
Beeld Photo News
Beeld Photo News

Top-10:

1. Arnaud Démare (Fra/FDJ) de 194,5 km in 4u30:32
2. Zdenek Stybar (Tsj) op 0:01
3. Jürgen Roelandts (BEL) 0:12
4. Greg Van Avermaet (BEL) 0:13;
5. Amaury Capiot (BEL) 0:14;
6. Timothy Dupont (BEL) 0:15;
7. Jens Debusschere (BEL) 0:15;
8. Adrien Petit (Fra) 0:16;
9. Jonas Van Genechten (BEL)
10. Oliver Naesen (BEL)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234