Woensdag 22/01/2020

BK veldlopen

Dejaeghere pakt vijfde Belgische titel, eerste voor D'hoedt

Veerle Dejaeghere Beeld BELGA

Veerle Dejaeghere heeft vandaag in Wachtebeke de Belgische titel in het veldlopen bij de vrouwen veroverd. In de slotmanche van de CrossCup, die tevens als Belgisch kampioenschap geldt, haalde ze het van Veerle Van Linden en de beloftevolle Louise Carton. Bij de mannen won Jeroen D'hoedt voor de eerste keer in zijn carrière de Belgische titel veldlopen veroverd.

Imana Truyers en Hanna Vandenbussche vervolledigden de top vijf. De veertigjarige Dejaeghere pakte naast haar vijfde Belgische titel ook voor de dertiende keer de eindzege in de CrossCup.

Op de erelijst van het Belgisch kampioenschap volgt ze Almensch Belete op. Die laatste verscheen vandaag niet aan de start in Wachtebeke.

Jeroen D'hoedt Beeld BELGA

Eerste voor D'hoedt
Op het BK, dat tevens geldt als laatste manche van de CrossCup, haalde Jeroen D'hoedt het op het zware parcours van Wachtebeke in de sprint van Bashir Abdi, de Belgische kampioen van 2012. Abdelhadi El Hachimi mocht als derde mee het podium op. Titelverdediger Koen Naert moest dit jaar vrede nemen met de vierde plaats.

Jeroen D'hoedt won ook voor de tweede keer in zijn carrière de CrossCup. Eerder stak hij in 2011 al eens de eindzege op zak.

Erelijst
MANNEN

2014: Jeroen D'hoedt
2013: Koen Naert
2012: Bashir Abdi
2011: Atelaw Bekele
2010: Pieter Desmet
2009: Atelaw Bekele
2008: Tom Van Hooste
2007: Rik Ceulemans
2006: Pieter Desmet
2005: Tom Van Hooste

VROUWEN
2014: Veerle Dejaeghere
2013: Almensch Belete
2012: Veerle Dejaeghere
2011: Veerle Dejaeghere
2010: Veerle Dejaeghere
2009: Veerle Dejaeghere
2008: Elke Van Hoeymissen
2007: Nathalie De Vos
2006: Nathalie De Vos
2005: Mounia Aboulahcen

De uitslagen van het Belgisch kampioenschap veldlopen, zondag in Wachtebeke:

Scholieren jongens 97: 1. Dorian Boulvin (CABW) de 4.500 meter in 14:05; 2. Henok Vermeire (AZW) 14:13; 3. Vic Vandamme (HCO) 14:16.

Scholieren jongens 98: 1. Dries De Smet (LEBB) de 4.500 meter in 14:40; 2. Rob Scheerlinck (VAC); 3. Guillem Pennewaert (USBW) 14:47.

Scholieren meisjes 97: 1. Floor Michielsen (ACHL) de 3.000 meter in 10:21; 2. Jolien De Schaepmeester (RCG) 10:48; 3. Lissa Van Lent (VOLH) 10:52.

Scholieren meisjes 98: 1. Elise Vanderelst (MOHA) de 3.000 meter in 10:43; 2. Vasilia Gounalis (AVT) 10:49; 3. Eva De Rooy (ACBR) 10:52.

Junioren jongens: 1. Dieter Kersten (ADD) de 6.575 meter in 20:47; 2. Maarten Kersten (ADD) 20:56; 3. Manuel de Backer (ESAK) 21:02; 4. Simon Debognies (OEH) 21:10; 5. Joppe Geluykens (OLSE) 21:32.

Junioren meisjes: 1. Astrid Verhoeven (LEBB) de 4.500 meter in 15:59; 2. Lisa Rooms (AVLO) 16:12; 3. Vanessa Scaunet (OEH) 16:12; 44. Jana Goddeeris (KAAG) 16:32; 5. Axana Schaeverbeke (ACME) 17:13.

Senioren mannen: 1. Jeroen D'hoedt (OEH) de 10.500 meter in 31:37; 2. Bashir Abdi (RCG) 31:39; 3. Abdelhadi El Hachimi (RFCK) 32:21; 4. Koen Naert (EA) 32:27; 5. Krijn Van Koolwijk (LOOI) 32:30; 6. Kjell De Hondt (DCLA); 7. Gert Van Poucke (KAAG); 8. Mathijs Casteele (KKS; champ. U23); 9. Steven Casteele (KKS); 10. Erwin Leysen (OLSE); 11. Stijn De Vulder (ACG); 12. Régis Thonon (WACO); 13. Steven Heemskerk (ATLA); 14. Michel Basemans (DCLA); 15. Dries Adianus Basemans (DCLA); 16. Jesse Stroobants (DCLA); 17. Etienne Van Gasse (RCB); 18. Christoph Gallo (HF); 19. Steven De Loose (AVLO); 20. Jelle Geens (HULS).

Senioren vrouwen: 1. Veerle Dejaeghere (AVR) de 6.750 meter in 22:37; 2. Veerle Van Linden (ASVO) 23:22; 3. Louise Carton (HCO) 23:39; 4. Imana Truyers (AVT) 23:44; 5. Hanna Vandenbussche (MACW) 23:59; 6. Nathalie De Vos (VMOL); 7. Charlotte Dewilde (KKS); 8. Sylvie Mulle (ACW); 9. Katrijn Vande Riviere (RIEM); 10. Sara Vande Velde (DUFF); 11. Karen Van Proeyen (ROBA); 12. Els Van Hooydonck (ESAK); 13. Saskia Vens (AVR); 14. Xenia Luxem (OLSE); 15. Sandrine Host (RFCL); 16. Virginie Vandroogenbroeck (CABW); 17. Katrien Verstuyft (OLSE); 18. Evelien De Haes (LYRA); 19. Tamara Vaan Vooren (KAAG); 20. Anna Galle (RCG).

Korte cross mannen: 1. Pieter-Jan Hannes (OLSE) de 3.000 meter in 8:30; 2. Isaac Kimeli (OEH) 8:42; 3.Thomas de Bock (HAMM) 8:44; 4. Kim Ruell (RESC) 8:50; 5. Wesley De Kerpel (ROBA) 8:52; 6. Ali Hamdi (GRIM); 7. Tom Van Rooy (ACHL); 8. Sam Valgaeren (HULS); 9. Franky Hernould (RESC); 10. Jean-Charles Byl (WS).

De eindstanden in de CrossCup 2013-2014:

Scholieren jongens: 1. D. Boulvin (Cabw) 128; 2. F. Cornet (HF) 79; 3. 69 C. Deflandre (Herve) 77; 4. A. Gouverneur (ULA) 69; 5. H. Vermeire (AZW) 55.

Scholieren meisjes: 1. F. Michielsen (Achl) 125; 2. L. Van Cauteren (Rcg) 82; 3. E. Vanderelst (MOHA) 65; 4. L. Scheldeman (Add) 63; 5. V. Gounakis (AVT) 61.

Junioren jongens: 1. D. Kersten (Add) 115; 2. M. Van Dyck (Achl) 98; 2. L. Vanderlinden (Dcla) 82; 4. M. Kersten (ADD) 80; 5. M. Somers (Lyra) 63; 6. I. Bau (AVR) 49; 7. J. Geluykens (OLSE)38; 8. B. Marinx (SMAC)30; 9. S. Petitjean (RESC) 29; 10. G. De Cremer (AVT) 25.

Junioren meisjes: 1. A. Verhoeven (Lebb) 130; 2. V. Scaunet (Oeh) 102; 3. L. Rooms (Avlo) 99; 4. C. Sijmens (Dcla) 79; 5. E. Van Den Abeele (ACLO) 70; 6. C. Van Rysseghem (DEIN) 41; J. Cosemans (ACA) 36.

Senioren mannen: 1. J. D'Hoedt (Oeh) 135; 2. B. Abdi (Rcg) 135; 3. A. El Hachimi (Rfcl) 101; 4. K. Naert (Ea) 98; 5. M. Casteele (KKS) 74; 6. J. Stroobants (Dcla) 58; 7. S. De Vulder (ACG) 50; 8. D. Basemans (DCLA) 43; 9. S. Casteele (KKS) 42; 10. M. Brandenbourg (RFCL) 33; 11. A. Bekele (VAC) 30; 12 .R. Thonon (WACO) 23.

Beloften mannen: 1. D. Basemans (Dcla) 120; 2. S. Casteele (Kks) 107.

Senioren vrouwen: 1. V. Dejaeghere (Avr) 139; 2. A. Belete (Vac) 125; 3. V. Van Linden (Asvo) 116; 4. N. Ameloot (Rcg) 77; 5. L. Carton (Hco) 69; 6. K. Van Proeyen (Roba) 56; 7. V. Vandroogenbroeck (Cabw) 45; 8. J. Van De Velde (Flac) 40; 9. J. Van Hoorebeke (RIEM) 32.

Beloften vrouwen: 1. L. Carton (Hco) 120; 2. J. Van Hoorebeke (RIEM) 85; 3. J. Van De Velde (Flac) 77; 4. E. Deboth (DCLA) 63.

Korte cross mannen: 1. I. Kimeli (OEH) 116; 2. W. De Kerpel (Roba) 116; 3. T. Van Rooy (ACHL) 83; 4. F. Hernould (Resc) 78; 5. M. Mortelmans (Duff) 70; 6. S. Valgaeren (HULS) 63; 7. A. Hamdi (Grim) 59; 8. B. Bertels (DUFF) 58; 9. D. Fintolini (RFCL) 33. .

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234