SatireDe Vremde Mirror
De Vremde Mirror: Molenbeek vreest imagoschade nu Conner Rousseau door Molenbeek is gereden
In een druk besproken interview met Humo erkent Vooruit-voorzitter Conner Rousseau dat hij door Molenbeek rijdt. In Molenbeek vrezen ze niet onbegrijpelijk voor onherstelbare imagoschade.
Het zinnetje “Als ik door Molenbeek rijd, voel ik me ook niet in België” valt niet in goede aarde bij de meeste mensen uit Molenbeek. “Ik ben voor vrije meningsuiting”, aldus Molenbekenaar Stéphane. “Maar moest Conner nu echt bekennen dat hij door onze gemeente rijdt? Alsof we het hier al niet moeilijk genoeg hebben.”
Stéphane legt uit. “Molenbeek is voor veel mensen zo al niet aantrekkelijk. Sommigen geloven zelfs dat Molenbeek geen deel uitmaakt van België. De gemakzuchtige vooroordelen, tot daaraan toe. Maar hoe kunnen we dat tij ooit keren als egotrippende luxekindjes er openlijk voor uitkomen door Molenbeek te rijden?”
“Ik voel me niet meer thuis in mijn eigen buurt nu ik weet dat Conner Rousseau hier is geweest”, zucht Lina, die er logischerwijs aan denkt te verhuizen. “Mijn huis is in één klap nog maar de helft waard. Maar belangrijker: stel je voor dat hij door mijn straat is gereden en misschien zelfs door het autoraampje naar buiten keek. Die gedachte is onverdraaglijk.”
Voor de mensen uit Molenbeek is er maar één oplossing, meent Lina. “Rousseau moet stoppen met door Molenbeek te rijden en zich distantiëren van de eerdere keren dat hij hier was. Het imago van Molenbeek staat op het spel.”