De Tour de France selfie: Aartsgevaarlijk of gewoon leuk?
We kennen het fenomeen allemaal wel: de selfie. Ook zo'n groot sportevenement als de Tour de France ontsnapt er niet aan. Soms levert het leuke taferelen op, maar meestal houden de renners toch hun hart vast.
Met rijen dik stonden ze de afgelopen dagen al de renners aan te moedigen in Engeland en dat zal alvast morgen ook wel zo zijn in de buurt van Londen. Fantastische beelden zijn het, maar de veiligheid van de renners staat ook op het spel. Zeker wanneer die supporters dan nog een keer zo dicht mogelijk bij het peloton komen om een selfie te nemen.
"Ik denk dat ik nog nooit zo veel schrik had in een koers", tweette Tom Dumoulin na afloop. De renners kunnen best ook een keer aankloppen bij de afdeling sociale media van hun ploeg. Want op Twitter moedigen sommige teams het gedrag aan waardoor meer en meer fans zich aan een #TDF selfie gaan wagen. "Deel een originele selfie van jezelf terwijl je het team steunt. We pikken elke week eentje uit die dan een prijs wint", luidt het bij Omega Pharma-Quick.Step. En ook Tinkoff doet niet onder met bovenstaande foto. Al moeten we eerlijk toegeven dat deze wel heel geslaagd is. Alberto Contador die de duim onhoog steekt aan de zijde van Christopher Froome.
#TDF #OPQS CONTEST: #OPQSSelfie! Post an original selfie of you supporting the team with #OPQSSelfie we¿ll pick one each week for a prize!
— OPQS Cycling Team (@opqscyclingteam) 3 juli 2014
I think I've never been this scared in a race. We really like you to cheer for us, but please stay off the road!
— Tom Dumoulin (@tom_dumoulin) 5 juli 2014
Best selfie of #TDF so far. Is it a thumbs up or a "pistolero" from @albertocontador?? - keep 'em coming #Tinkoff4TDF pic.twitter.com/0t8Zvuzrl1
— Tinkoff Saxo (@tinkoff_saxo) 4 juli 2014