Donderdag 19/09/2019

De top-22 van eerste klasse

1. RABOBANK Manager: Jan Raas. Sportdirecteur: Theo de Rooy. Adjunct-sportdirecteurs: Adri van Houwelingen en Joop Zoetemelk. Nieuwkomers: De Jongh (TVM), Hayman (neo), Boerman (neo), Duijn (neo), Engels (neo) Vertrokken: McEwen (Farm Frites), Hiemstra (Team Cologne), Jonker (US Postal), Moerenhout (Farm Frites), Van der Poel (gestopt). Fietsen: Colnago. UCI-stand: 1ste - 8.032.00 ptn

AEBERSOLD Niki Zwi 05-07-72

BOERMAN Coen Ned 11-11-76

BOOGERD Michael Ned 28-05-72

BOVEN JanNed 28-02-72

DE GROOT Bram N ed 18-12-74

DE JONGH Steven Ned 25-11-73

DEKKER Erik Ned 21-08-70

DEN BAKKER MartinNed 26-01-69

DUIJN Marcel Ned 12-05-77

ENGELS Addy Ned 16-06-77

GROENENDAAL Richard Ned 13-07-71

HAYMAN Matthew Ned 20-04-78

KROON Karsten Ned 29-01-76

LOTZ Marc Ned 19-10-73

NIERMANN Grischa Dui 03-11-75 NIJS Sven Bel 17-06-76

PRONK Matthé Ned 01-07-74

SORENSEN Rolf Den 20-04-65

VAN BON Leon Ned 28-01-72

VIERHOUTEN Aart Ned 19-03-70 WAUTERS Marc Bel 23-02-69

ZBERG Beat Zwi 10-05-71

ZBERG Markus Zwi 27-06-74

2. MAPEI - QUICK STEP Manager: Patrick Lefevere. Sportdirecteurs: Roberto Damiani, Fabrizio Fabbri, Marc Sergeant, Sergio Parsani, Jesus Suarez Cuevas. Nieuwkomers: Freire (Vitalicio), Beltran (Banesto), Bodrogi (neo), Chesini (neo), Cioni (neo), Crescenzo (neo), D'Amore (neo), Hulsmans (neo), Koehler (neo), Paolini (neo), Pozzato (neo), Ratti (neo), Rizzi (neo), Wegelius (neo) Vertrokken: Di Grande (Festina), Müller (Post Swiss), Steinhauser (Gerolsteiner). Fietsen: Colnago. UCI-stand: 2de - 6.984 ptn

BAFFI Adriano Ita 07-08-62

BARTOLI Michele Ita 25-07-70

BELTRAN Manuel Spa 28-05-71

BETTINI Paolo Ita 01-04-74

BODROGI Lazslo Hon 11-12-76

BRAMATI Davide Ita 11-12-64

CHESINI Nicola Ita 18-01-74

CIONI Dario Ita 02-12-74

D'AMORE Crescenzo Ita 02-04-79

FARESIN Gianni Ita 16-07-65

FERNANDEZ GINES Manuel Spa 25-02-71

FIGUERAS Giuliano Ita 24-01-76

FORNACIARI Paolo Ita 02-02-71

FREIRE Oscar Spa 15-02-76 HOSTE Leif Bel 10-07-77 HULSMANS Kevin Bel 11-04-78

KOEHLER Philippe Fra 03-05-78

LANFRANCHI Paolo Ita 27-07-68 LEYSEN Bart Bel 10-02-69

MCRAE Chann VSt 11-10-71 MERCKX Axel Bel 08-08-72 MUSEEUW Johan Bel 13-10-65

NARDELLO Daniele Ita 02-08-72

NOCENTINI Rinaldo Ita 25-09-77

NOE Andrea Ita 15-01-69

PAOLINI Luca Ita 17-01-77 PEETERS Wilfried Bel 10-07-64

POZZATO Filippo Ita 10-09-81

RATTI Eddy Ita 04-04-77

RIZZI Antonio Ita 12-04-78

RODRIGUEZ Fred VSt 03-07-73

SCINTO Luca Ita 28-01-68 STEELS Tom Bel 02-09-71

TAFI Andrea Ita 07-05-66

TANI David Ita 08-01-69

TONKOV Pavel Rus 09-02-69

VAN HEESWIJK Max Ned 02-03-73

WEGELIUS Charley Eng 26-04-78

ZANINI Stefano Ita 23-01-69

3. TEAM DEUTSCHE TELEKOM Manager: Walter Godefroot. Sportdirecteurs: Rudy Pevenage, Frans Van Looy, Mario Kummer Nieuwkomers: Fagnini (Saeco), R. Grabsch (Cologne), Kessler (neo), Mizourov (Collstrop), Trampusch, Schreck (neo), Vinokoerov (Casino) Vertrokken: Baldinger (Team Nüremberg), Frattini (gestopt), Henn (sportdirecteur bij IPM Team), Riis (gestopt) Fietsen: Pinarello. UCI-stand: 3de - 5.784.00 ptn

ALDAG Rolf Dui 25-08-68

BOLTS Udo Dui 10-08-66

ELLI Alberto Ita 09-03-64

FAGNINI Gian Matteo 11-10-70

GRABSCH Ralf Dui 07-04-73

GUERINI Guiseppe Ita 14-02-70

HEPPNER Jens Dui 23-12-64

HONDO Danilo Dui 04-01-74

HUNDERTMARK Kai Dui 25-04-69

JAKSCHE Jörg 23-07-76

KESSLER Matthias Dui 16-05-79

KLODEN Andreas Dui 22-06-75

LOMBARDI Giovanni Ita 20-06-69

MIZOEROV Andreï Kaz 16-03-73

SCHAFFRATH Jan Dui 17-09-71

SCHRECK Stephan Dui 15-07-78

TOTSCHNIG Georg Oos 25-05-71

TRAMPUSCH Gerhard Oos 11-08-78

ULLRICH Jan Dui 03-12-73

VINOKOEROV Alexandre Kaz 16-09-73

WESEMANN Stefan Dui 11-03-71

ZABEL Erik Dui 07-07-70

4. ONCE DEUTSCHE BANK Manager: Pablo Anton.Idroquillis Sportdirecteur: Manolo Saiz. Adjunct-sportdirecteurs: Marino Lejarreta, Santiago Garcia Quillon, Sebastian Pozo. Nieuwkomers: N. Jalabert (Cofidis), M.A. Pena (Banesto), I. Gutierrez Palacios (neo). Vertrokken: Peron (Fassa Bortolo), Perdiguero (Vitalicio), Luis Perez (Vitalicio), Rebollo (Vitalicio), Morras (gestopt), Sierra.(gestopt) Fietsen: Giant. UCI-stand: 4de -5.715.00 ptn

CANADA David Spa 11-03-75

CUESTA Inigo Spa 03-06-69

DIAZ JUSTO Rafael Spa 08-11-72

EXTEBARRIA David Spa 20-03-73

GARCIA ALONSO Marcelino Spa 27-02-71

GONZALES CAPILLA Santos Spa 17-12-73

GUTIERREZ José Ivan Spa 27-11-78

JALABERT Laurent Fra 30-01-68

JALABERT Nicolas Fra 13-04-73

LEJARRETA Gaizka Spa 16-02-78

LUTTENBERGER Peter Oos 13-12-72

NOZAL Isidro Spa 18-10-77

OLANO Abraham Spa 22-01-70

PENA Miguel-Angel Spa 08-07-70

SASTRE Carlos Spa 22-04-75

SERRANO Marcos Spa 08-09-72

ZARRABEITA Mikel Spa 14-05-70

5. LAMPRE - DAIKIN Manager: Giuseppe Saronni. Sportdirecteur: Pietro Algeri. Adjunct-sportdirecteurs: Maurizio Piovani en Brent Copeland. Nieuwkomers: Barbero (Mercatone), Simoni (Ballan), Cannone (Amore e Vita)., Bertogliati (neo), Garate (neo) Vertrokken: Pardnos (Saeco), Pianegonda (gestopt). Fietsen: Fondriest. UCI-stand: 5de - 5.527.00 ptn

ALGERI Matteo Ita 15-05-76

BALLERINI Franco Ita 11-12-64

BARBERO Sergio Ita 17-01-69

BELOHVOSCIKS Raivis Let 21-01-76

BERTOGLIATI Rubens Ita 09-05-79

BERTOLETTI Simone Ital 25-08-74

CAMENZIND Oscar Zwi 02-09-71

CANNONE Marco Ita 24-02-74

CODOL Massimo Ita 27-02-73

DELLA VEDOVA Marco Ita 27-06-72 DIERCKXENS Ludo Bel 14-10-64

FRUTTI Matteo Ita 29-01-75

HUNTER Robert Zaf 22-04-77

MISSAGLIA Gabriele Ita 24-07-70

PICCOLI Mariano Ita 11-09-70

PINOTTI Marco Ita 25-02-76

SERPELLINI Marco Ita 14-08-72

SIMONI Gilberto Ita 25-08-71

SPRUCH Zbigniew Poo 13-12-65

SVORADA Jan Tsj 28-08-68 VERSTREPEN Johan Bel 21-10-75

6. TEAM POLTI Manager: Gianluigi Stanga. Sportdirecteur: Vittorio Algeri. Adjunct-sportdirecteurs Giovanni Fidanza. Nieuwkomers: Blijlevens (TVM), Clavero (Vitalicio), Hervé (Festina), Mazzoleni (Saeco), Uria (Kelme), Voskamp (TVM), M. Colleoni (neo), Mateos Perez (neo) Vertrokken: Lunghi (Colpack), Nencini (Colpack), Zinetti (Colpack), Valoti (Colpack), Atienza (Saeco), Cattai (Liquigas), D. Rebellin (Liquigas), Salvato (Liquigas), Zanette (Liquigas), F. Guidi (La Française des Jeux), L. Guidi (Alessio), Zucchi (Mercatone), C. Colleoni (sportdirecteur Colpack). Fietsen: Fausto Coppi. UCI-stand: 6de - 4.629 ptn

BLIJLEVENS Jeroen Ned 29-12-71

BRASI Rossano Ita 03-06-72

CASSANI Enrico Ita 15-02-72

CELESTINO Mirko Ita 19-03-74

CLAVERO Daniel Spa 09-08-68

COLLEONI Michele Ita 14-12-77

CREPALDI Mirko Ita 11-06-72

GOTTI Ivan Ita 28-03-69

GOUBERT Stéphane Fra 13-03-70

HERVE Pascal Fra 13-03-64

MARTINELLO Silvio Ita 19-01-63

MAZZOLENI Eddy Ita 29-07-73

PELLICIOLI Oscar Ita 01-07-65

PEREZ Matteos Spa 23-02-76

SACCHI Fabio Ita 22-05-74

URIA José Manuel Spa 12-01-69

VIRENQUE Richard Fra 19-11-69

VOSKAMP Bart Ned 06-06-68

7. FASSA BORTOLO Manager: Giancarlo Ferretti. Sportdirecteurs: Alberto Volpi en Stefano Zanatta. Nieuwe ploeg met nieuwkomers: Baldato (Ballan), Balducci (Navigare), Belli (Festina), Ferrigato (Ballan), Fincato (Mercatone), Frigo (Saeco), Konyshev (Mercatone), Loda (Ballan), Peron (Once), Mazzanti (Cantina Tollo), Petacchi (Navigare), Petito (Saeco), Tosatto (Ballan), Rumsas (Mroz), Giordani (neo), Tiralongo (neo), Valjavic neo), Gustov (neo) Fietsen: Pinarello. UCI-stand: 7de - 4.512,50

BALDATO Fabio Ita 13-06-68

BALDUCCI Gabriele Ita 03-11-75

BELLI Wladimir Ita 25-07-70

FERRIGATO Andrea Ita 01-09-69

FINCATO Marco Ita 06-10-70

FRIGO Dario Ita 18-09-73

GIORDANI Leonardo Ita 25-05-77

GUSTOV Wladimir Oek 15-02-77

KONYSHEV Dimitri Rus 18-02-66

LODA Nicola Ita 27-07-71

MAZZANTI Luca Ita 04-02-74

PERON Andrea Ita 14-08-71

PETACCHI Alessandro Ita 03-01-74

PETITO Roberto Ita 01-02-71

RUMSAS Raimondas Lit 14-01-72

TIRALONGO Paolo Ita 08-07-77

TOSATTO Matteo Ita 14-05-74

VALJAVIC Tadej Slo 13-04-77

8. VINI CALDIROLA - SIDERMEC Manager: Giosue Zenoni. Sportdirecteurs: Fabrizio Bontempi, Mario Beccia. Nieuwkomers: Conti (Mercatone), Milesi (Liquigas), Zucconi (Post Swiss), Calcagni (neo), Pezze (neo). Vertrokken: Amadio (sportdirecteur Liquigas), Gontsjar (Liquigas), Camin, Fois Lupi. Fietsen: De Rosa UCI-stand: 8ste - 4.357,50 ptn

APOLLONIO Massimo Ita 21-03-70

BORGHI Ruggero Ita 03-06-70

BORTOLAMI Gianluca Ita 28-08-68

CALCAGNI Patrick Zwi 05-07-77

CASAGRANDE Filipo Ita 28-07-73

CASAGRANDE FrancescoIta 14-09-70

CONTI Roberto Ita 16-12-64

DONATI Massimo Ita 18-01-67

GIACOMELLI Sandro Ita 01-12-70

GIANETTI Mauro Zwi 16-03-64

HAUPTMANN Andrej Slo 05-05-75

KLEMENCIC Zoran Slo 28-04-76

MILESI Marco Ita 30-01-70

PEZZE Moreno Ita 24-02-74

RADAELLI Mauro Ita 01-11-67

RUTIMANN Stefan Zwi 21-06-78

SIRONI Gianluca Ita 28-06-74

TRENTIN Guido Ita 24-11-75

VAINSTEINS Romans Let 03-03-73

WHITE Matthew Aus 22-02-74

ZANETTI Mauro Ita 05-04-73

ZUCCONI Pietro Zwi 16-04-75

9. SAECO - VALLI & VALLI Manager: Claudio Corti. Sportdirecteur: Antonio Salutini. Adjunct-sportdirecteurs: Guido Bontempi en Bruno Vicino. Nieuwkomers: Atienza (Polti), Conte (Liquigas), Ludewig (Gerolsteiner), Padmos (Lampre), Pieri (Navigare), Wegmann (Die Continenale), Brandt (neo), Nitsche (neo) Vertrokken: Fagnini (Telekom), Frigo (Fassa Bortolo), Petito (Fassa Bortolo), Andriotto (Alessio), Mazzoleni (Polti), Kokorine (Amica Chips), Morscher (Servisco), Traversoni (Costa de Almeria). Fietsen: Cannondale. UCI-stand: 9de - 4.266.00 ptn

ATIENZA Daniel Spa 22-09-74 BRANDT Christophe Bel 06-05-77

CALCATERRA Giuseppe Ita 09-12-64

CHINA Valentino Ita 27-03-77

CIPOLLINI Mario Ita 23-03-67

COMMESSO Salvatore Ita 28-03-75

CONTE Biaggio Ita 07-04-68

DUFAUX Laurent Zwi 20-05-69

GALETTI Alessio Ita 26-03-68

GUERRA Alessandro Ita 15-06-74

LUDEWIG Jörg Dui 09-09-75

MEIER Armin Zwi 03-11-69

MORI Massimiliano Ita 08-01-74

NITSCHE Torsten Dui 22-05-77

PADRNOS Pavel Tsj 19-12-70

PIERI Dario Ita 01-09-75

PUGACI Igor Mol 05-01-75

SAVOLDELLI Paolo Ita 07-05-73

SCIREA Mario Ita 24-08-72

SECCHIARI Francesco Ita 24-08-72

WEGMANN Christian Dui 22-02-76

10. US POSTAL SERVICE Manager: Mark Gorski. Sportdirecteur: Johan Bruyneel. Adjunct-sportdirecteurs: Dirk De Mol en Dan Osipow. Nieuwkomers: Vasseur (Crédit Agricole), Ekimov (Amica Chips), Kjaergaard (Chicky World), Jonker (Rabobank), Leipheimer (Saturn), O'Bee (Ikon), Vermaut (Vlaanderen 2002), Burrow (neo). Vertrokken: Déramé (Bonjour), Hoj (La Française des Jeux), Magnusson (Farm Frites), Meinert (Team Fakta), Vaughters (Crédit Agricole), Johnny Weltz (sportdirecteur Memory Card). Fietsen: Trek. UCI-stand: 10de -4.247,80 ptn

ANDREU Frankie VSt 26-09-66

ARMSTRONG Lance VSt 18-09-71

BURROW Jamie Eng 23-01-77

CASEY Dylan VSt 13-04-71

DEAN Julian NZe 28-12-75

EKIMOV Viatcheslav Rus 04-02-66

GEORGE David Zaf 23-02-76

HAMILTON Tyler VSt 01-03-73

HINCAPIE Georges VSt 29-06-73

JEMISON Marty VSt 18-05-65

JOACHIM Benoit Lux 05-07-77

JONKER Patrick Ned 24-05-73

KJAERGAARD Steffen Noo 24-05-73

LEIPHEIMER Levy VSt 24-10-73

LIVINGSTON Kevin VSt 24-05-73

O'BEE Kirk VSt 09-04-77

VAN DE VELDE Christian VSt 22-05-76

VASSEUR Cédric Fra 18-07-70 VERMAUT Steve Bel 22-10-75

11. BANESTO Manager: José Miguel Echavarri. Sportdirecteur: Eusebio Unzue. Adjunct-sportdirecteurs: José Luis Jaimerena en Francis Lafargue. Nieuwkomers: Broznya (Mroz), Benito (neo), Menchov (neo) Vertrokken: Beltran (Mapei), M.A. Peña (Once), Hunt (BigMat). Fietsen: Pinarello. UCI-stand: 11de - 4.239.00 ptn

ARRIETA José Luis Spa 15-06-71

BARANOWSKI Dariusz Poo 22-06-72

BARBOSA Candido Por 31-12-74

BENITO Alberto Spa 03-03-75

BROZYNA TomaszPoo 19-09-70

BRUSEGHIN Marzio Ita 15-06-74

GARCIA ACOSTA Vicente Spa 04-08-72 GARMENDIA Aitor Spa 03-03-68

JIMENEZ Eladio Spa 10-03-76

JIMENEZ José Maria Spa 06-02-71

LASTRAS Pablo Spa 20-01-76

LATASA David Spa 14-02-76

MANCEBO Francisco Spa 09-03-76

MENCHOV Denis Rus 21-01-78

NAVAS Francisco Spa 10-06-74

ODRIOZOLA Jon Spa 26-12-70

OSA Aitor Spa 09-09-73

OSA Unai Spa 12-06-75

PIEPOLI Leonardo Ita 29-09-71

RODRIGUES Orlando Por 21-10-69

SOLAUN César Spa 29-12-70

ZULLE Alex Zwi 05-07-68

12. COFIDIS Algemeen manager: Alain Bondue. Sportdirecteur: Bernard Quilfen. Adjunct-sportdirecteurs: Alain Deloeuil, Francis Van Londersele. Nieuwkomers: Peers (Lotto), Planckaert (Lotto), D. Lefèvre (Casino), L. Lefèvre (Festina), Silovs (Home Jack and Jones), Flammang (neo), Krafft (neo), Le Boulanger (neo), Lopeboselli (neo), Pommereau (neo) Vertrokken: Julich (Crédit Agricole), N. Jalabert (Once), Gwiazdowski (La Française des Jeux), Delbove (Phonak), Rokia (Charleroi), Quemener, Plouhinec Fietsen: MBK. UCI-stand: 12de - 4.182.00 ptn

BOURGAIN Michael Fra 28-05-80

DESBIENS Laurent Fra 16-09-69 DE WOLF Steve Bel 31-08-75 FARAZIJN Peter Bel 27-01-69

FLAMMANG Tom Lux 12-01-78

GANE Laurent Fra 07-03-73

GAUMONT Philippe Fra 22-02-73

KRAFFT Stéphane Fra 16-10-79

LAMOUR Claude Fra 18-10-69

LE BOULANGER Yoann Fra 04-11-75

LEFEVRE David Fra 09-04-72

LEFEVRE Laurent Fra 02-07-76

LELLI Massimiliano Ita 02-12-67

LE QUELLEC Vincent Fra 08-02-75

LODER Thierry Fra 15-12-75

LOPEBOSELLI Angelo Ita 10-04-77 MATTAN Nico Bel 17-07-71

MEIER Roland Zwi 22-11-67

MILLAR David Eng 04-01-77

MONCOUTIE David Fra 30-04-75

MOREAU Francis Fra 21-07-65 PEERS Chris Bel 03-03-70 PLANCKAERT Jo Bel 16-12-70

POMMEREAU Damien Fra 02-12-78

PRETOT Arnaud Fra 16-08-71

RINERO Christophe Fra 29-12-73

SILOVS JurisLet 21-01-73

TOMBAK Janek Est 22-07-76

TOURNANT Amaud Fra 05-04-78 VANDENBROUCKE Frank Bel 06-11-74

13. LIQUIGAS - PATA Manager: Fabio Bordonali. Sportdirecteur: Roberto Amadio. Adjunct-sportdirecteur: Giancarlo Perini. Nieuwkomers: D. Rebellin (Polti), Gontsjar (Vini Caldirola), Cattai (Polti), Salvato (Polti), Zenette (Polti), Stangelj (Mobilvetta), Spezialetti (Mobilvetta), Marchesin (neo), Marini (neo), Zanotti (neo), Fedenko (De Nardi), Amadio (sportdirecteur Vini Caldirola). Vertrokken: B. Conte (Saeco), Mason (Mercatone), Massi (Cantina Tollo), Milesi (Vini Caldirola), R. Ivanov (Amica Chips), Micelli (Alessio), E. Leoni (Alessio), Ongaroto (Alessio), Banfi, Figura, Maragno. Fietsen: Wilier Trestina UCI-stand: 13de -3.949.00 ptn

CATTAI Stefano Ita 29-11-67

CONTRINI Daniele Ita 15-08-74

DOTTI Fausto Ita 07-06-68

FEDENKO Alexander Oek 20-12-70

FRATTINI Cristian Ita 17-04-73

GONTSJAR Serhiy Oek 03-07-70

MARCHESIN Fabio Ita 08-11-77

MARINI Mirko Ita 04-08-74

MORENI Cristian Ita 21-11-72

RAIMONDI Giancarlo Ita 28-11-72

RASTELLI Ellis Ita 18-01-75

REBELLIN Davide Ita 09-08-71

SALVATO Cristian Ita 18-08-71

SPEZIALETTI Alessandro Ita 14-01-75

STANGELJ Gorazd Slo 27-01-73

TETERIOEK Andreï Kaz 20-09-67

ZANETTE Denis Ita 23-03-70

ZANOTTI Marco Ita 21-01-74

14. KELME - COSTA BLANCA Algemeen manager: Joan Mas. Sportdirecteurs: Vicente Belda en Ignacio Labarta. Adjunct-sportdirecteur: José-Luis Laguia. Nieuwkomers: R. Otxoa , Cuenca (neo), Manzano (neo), Galvez (neo). Vertrokken: Edo (Maia), Chepe Gonzales (Nectar), Hernandez (Fuenlabrada), Uria (Polti), Pino (sportdirecteur), Ribera, Rodriguez. Fietsen: Look. UCI-stand: 14de - 3.920.00 ptn

BOTERO Santiago Col 27-10-72

CABELLO Francisco Spa 20-05-69

CARDENAS RadaëlSpa 24-11-74

CASTELBLANCO José Col 15-12-69

CONTRERAS Alberto Col 11-12-73

CUENCA Juan Spa 03-05-77

DE LOS ANGELES Juan José Spa 21-12-73

ESCARTIN Fernando Spa 24-01-68

FORNER Alvaro Spa 28-08-72

GALVAN Ruben Spa 23-12-74

GALVEZ Isaac Spa 20-05-75

GOMEZ GONZALO Javier Spa 18-03-74

GONZALES Aïtor Spa 27-02-75

GUTIERREZ José-Enrique Spa 18-06-74

HERAS Roberto Spa 01-02-74

LEON Francisco Spa 22-05-73

MANZANO Jesus Spa 12-05-78

OTXOA Javier Spa 30-08-74

OTXOA Ricardo Spa 30-08-74

PASCUAL LLORENTE Javier Spa 14-11-71

PASCUAL RODRIGUEZ Javier Spa 14-11-71

REQUEJO Eligio Spa 18-02-75

RUBIERA José Louis Spa 27-01-73

SEVILLA Oscar Spa 29-09-76

TAULER Toni Spa 11-07-74

VICIOSO Angel Spa 13-04-77

VIDAL Jose-Angel Spa 28-10-69

15. LOTTO - ADECCO Manager: Christophe Sercu. Sportdirecteurs: Jos Braeckevelt, Claude Criquielion. Nieuwkomers: D'Hollander (Vlaanderen 2002), K. Van Lancker (Vlaanderen 2002), Baguet (herbegint) en Heselmans (neo). Vertrokken: Planckaert (Cofidis), J.D. Vandenbroucke (Charleroi), Peers (Cofidis), Feys (Palmans), Laurent (gestopt). Fietsen: GT. UCI-stand: 15de - 3.886.00 ptn

AERTS Mario Bel 31-12-74 BAGUET Serge Bel 18-08-69 BEECKMAN Koen Bel 02-09-73 D'HOLLANDER Glenn Bel 28-12-74 DE WAELE Fabien Bel 14-05-75 DEMARBAIX Sébastien Bel 19-12-73 DETILLOUX Christophe Bel 13-05-74

DURAND Jacky Fra 10-02-67 HESELMANS Wim Bel 23-04-77 LHOIR Manu Bel 24-07-75 MARICHAL Thierry Bel 13-06-73 TSJMIL Andreï Bel 22-01-63 VAN DE WOUWER Kurt Bel 24-09-71 VAN HYFTE Paul Bel 19-01-72 VAN LANCKER Kurt Bel 03-04-61 VERBRUGGHE Rik Bel 23-07-74 VERHEYEN Geert Bel 10-03-73 WUYTS Peter Bel 24-02-73

16. TEAM FARM FRITES Manager: Jacques Hanegraaf. Sportdirecteurs: Teun van Vliet., Hendrik Redant, Egon van Kessel, Guido Van Calster Nieuwkomers: Moerenhout (Rabobank), Koerts (Team Cologne), Bruylandts (Palmans), McEwen (Rabobank), Vansevenant (Collstrop), Magnusson (US Postal), Mikhaïlov, Kleynen (neo), Löwik (neo), Hanegraaf (manager), Van Vliet (sportdirecteur). Vertrokken: Rooks (sportdirecteur), Blijlevens (Polti), Voskamp (Polti), Hoffman (Memory Card), De Jongh (Rabobank), Asmaker (Festina), Van Dyck (Palmans), Möller (Maia), Cassarotto (Alessio), Oesjakov (Alessio). Fietsen: Koga Miyata.

UCI-stand: 16de - 3.725,50 ptn

BRUYLANDTS Dave Bel 12-07-76 CAPIOT Johan Bel 12-04-64

IVANOV Serguei Rus 05-03-75 KLEYNEN Steven Bel 22-12-77

KLIER Andreas Dui 15-01-76

KNAVEN Servais Ned 06-03-71

KOERTS Jans Ned 24-08-69

LAFIS Michel Zwe 19-09-67

LOWIK Gerben Ned 29-06-77

MAGNUSSON Glenn Swe 07-05-69

McEWEN Robbie Aus 24-06-72

MIKHAILOV Guennadi Rus 08-02-74

MOERENHOUT Koos Ned 05-11-73 VAN BONDT Geert Bel 18-11-70

VAN DER VEN RemcoNed 24-06-75

VAN KESSEL Miquel Ned 30-09-75 VAN PETEGEM Peter Bel 18-01-70 VANSEVENANT Wim Bel 23-12-71

VAN STEEN Martin Ned 08-11-69

VRIES Pieter Ned 25-07-75

17. MEMORY CARD - JACK AND JONES Manager: Torben Kölback Sportdirecteurs: Alex Pedersen, Per Pedersen, Johnny Weltz. Nieuwkomers: Hoffman (TVM), Hamburger (Cantina Tollo), Piil (Acceptcard), Rasmussen (Acceptcard), Rittsel (Chicky World), Nielsen (Chicky World), Johansen (Chicky World), Corvers (Spar RDM), Gilmore (Spar RDM). Vertrokken: Silovs (Cofidis), Colonna (Cantina Tollo), Jacobsen, Rosborg (gestopt), D. Nelissen (gestopt), Streel (Ville de Charleroi). Fietsen: Vitus UCI-stand: 17de 3.578,80 ptn

ANDERSEN Christian Den 18-06-67

BLAUDZUN Michael Den 30-04-74 CORVERS Frank Bel 12-11-69 GILMORE Matthew Bel 11-09-72

HAMBURGER Bo Den 24-05-70

HOFFMAN Tristan Ned 01-01-70

JOHANSEN Allan Den 14-07-71

JORGENSEN RenéDen 26-07-75

KYNEB MikaelDen 05-03-72

LARSEN Nicolay Bo Den 10-11-71

NIELSEN Bjarke Den 10-02-76

NIELSEN MichaelSteen Den 15-02-75

PILL Jakob Den 09-03-73

PIZIKS Arvis Let 12-09-69

RASMUSSEN Jacob Den 19-01-75

RITTSEL Martin Zwe 28-03-71

SANDSTOD Michael Den 23-06-68

SKIBBY Jesper Den 21-01-64

18. FESTINA Manager: Gerard Graas Sportdirecteurs: Yvon Sanquer, Juan Fernandez, Roberto Torres Nieuwkomers: Asmaker (TVM), Beloki (Euskaltel), A. Casero (Vitalicio), Clinger (Mercury), Di Grande (Mapei), Flickinger (Casino), Henrix (Gerolsteiner), Lino (Big Mat), Plaza (Benfica), R. Casero (neo), Augé (neo), Reynaud (neo), Klinger (neo) en Sastre (neo) Vertrokken: Belli (Fasso Bortolo), Brochard (Jean Delatour), Halgand (Jean Delatour), Hervé (Polti), Kivilev (AG 2R), L. Lefèvre (Cofidis), Rous (Bonjour), Teyssier (Jean Delatour), Moos (Kia-Villiger, GS 3 Suisse), Uriarte (gestopt), Hotz (gestopt), Dolci, Gros, Jean Delatour (sportdirecteur). Fietsen: Specialized. UCI-stand: 18de -3.421 ptn

ASMAKER Olivier Fra 13-03-73

AUGE Stéphane Fra 06-12-74

BELOKI Joseba Spa 12-08-73

BRARD Florent Fra 07-02-76

CASERO Angel Luis Spa 27-09-72

CASERO Rafael Spa 09-10-76

CLINGER David Vst 22-11-77

DI GRANDE Giuseppe Ita 07-09-73

FLICKINGER Andy Fra 04-11-78

GARCIA Felix Spa 29-12-68

HALL Jonathan Aus 08-10-72

HENRIX Sacha Dui 22-03-73 Hernandez Jaime-Javier Spa 18-01-72

HUSER Rolf Zwi 05-06-71

JEKER Fabian Zwi 28-11-68

KLINGER Michel Zwi 08-10-77

KORFF André Dui 04-06-73

LINO Pascal Fra 13-08-66

MADOUAS Laurent Fra 08-02-67

MOREAU Christophe Fra 12-04-71

PLAZA David Spa 03-07-70

REYNAUD Nicolas Fra 22-04-77

SAINZ DE LA MAZA Angel Spa 27-09-78

SASTRE Iban Spa 04-11-77

WUST Marcel Dui 06-08-67

19. AG2R - PREVOYANCE Manager: Vincent Lavenu. Sportdirecteurs: Laurent Biondi, Gilles Mas. Nieuwkomers: Bordenave (BigMat), Kirilev (Festina), Turpin (neo), Estadieu (neo), Mandoja (neo), Botcharov (neo) Vertrokken: Vinokoerov (Telekom), Bassy (Jean Delatour), Oriol (Jean Delatour), D. Lefèvre (Cofidis), Flickinger (Festina), Gougot (Crédit Agricole), Roux (Mobilvetta). Fietsen: Décathlon UCI-stand: 19de -3.399,50 ptn

AGNOLUTTO Christophe Fra 06-12-69

AUS Lauri Est 04-11-70

BARTHE Stéphane Fra 05-12-72

BORDENAVE Philippe Fra 04-03-69

BOTCHAROV Alexandre Rus 26-02-75

CHANTEUR Pascal Fra 09-02-68

DELRIEU David Fra 20-02-71

ESTADIEU Laurent Fra 04-08-75

KASPUTIS Arturas Lit 26-02-67

KIRSIPUU Jaan Est 17-07-69

KIVILEV Andrei Kaz 21-09-73

MAIGNAN Gilles Fra 30-07-68

MANDOJA Innar Est 27-02-78

SALMON Bennoit Fra 09-05-74

TURPIN Ludovic Fra 22-03-75 20. MERCATONE UNO - ALBACOM 2000 Manager: Giuseppe Martinelli. Sportdirecteurs: Alessandro Gianelli, Orlando Maini. Nieuwkomers: De Paoli (Amica Chips), Mason (Liquigas), Astarloa (neo), Cigana (neo). Vertrokken: Barbero (Lampre), Konysjev (Fassa Bortolo), Conti (Vini Caldirola), Fincato (Fassa Bortolo), Napolitano. Fietsen: Bianchi UCI-stand: 20ste - 3.359.00 ptn

ARTUNGHI Marco Ita 19-07-69

ASTARLOA Igor Spa 29-03-76

BORGHERISI Simone Ita 01-08-68

BRIGNOLI Emanno Ita 31-08-69

CARAVAGGIO Maurizio Ita 22-05-76

CIGANA Massimo Ita 05-05-74

COPPOLILLO Michele Ita 17-07-67

DE PAOLI Daniele Ita 08-12-73

FONTANELLI Fabio Ita 24-04-65

FORCONI Riccardo Ita 13-06-70

GARZELLI Stefano Ita 16-07-73

MASON Oscar Ita 25-05-75

ORTENZI Gian Mario Ita 24-06-76

PANTANI Marco Ita 13-01-70

PODENZANA Massimo Ita 29-07-61

SIBONI Marcello Ita 06-01-65

VELO Marco Ita 09-03-74

ZAINA Enrico Ita 27-09-67

21. LA FRANÇAISE DES JEUX Manager: Marc Madiot. Sportdirecteurs: Alain Gallopin en Yvon Madiot. Nieuwkomers: F. Guidi (Polti), Gwiazdowski (Cofidis), Montgomery en Schnider (Post Swiss), Hoj (US Postal), Fritsch (Saint-Quentin), Casar (neo). Vertrokken: Bassons (Jean Delatour), Bouyer (Bonjour), Horner (Mercury), Morin (Crédit Agricole), D. Nazon (Bonjor), Robin (Bonjour), Sciandri (Linda McCartney). Fietsen: Gitane. UCI-stand: 21ste - 3.199.00 ptn

CASAR Sandy Fra 02-02-79

CASPER Jimmy Fra 28-05-78 D'HONT Patrick Bel 18-11-75

FRITSCH Nicolas Fra 19-12-78

GUESDON Frédéric Fra 14-10-71

GUIDI Fabrizio Ita 13-04-72

GWIAZDOWSKI GregorzPoo 03-11-74

HEULOT Stéphane Fra 20-03-71

HOJ Frank Den 04-01-73

JAN Xavier Fra 12-06-70

LEDANOIS Yvon Fra 05-07-69

MAGNIEN Emmanuel Fra 07-05-71

McGEE Bradley Aus 24-02-76

MENGIN Christophe Fra 03-09-68

MICHAELSEN Lars Den 13-03-69

MONTGOMERY Sven Zwi 10-05-76

NAZON Jea-Patrick Fra 18-01-77

PERQUE Franck Fra 30-11-74

SAUGRAIN Cyril Fra 22-06-73

SCHNIDER Daniel Zwi 20-11-73

TESSIER Jean-Michel Fra 20-12-77

VOGONDY Nicolas Fra 08-08-77

22. VITALICIO SEGUROS Algemeen manager: Giacomo Landi. Sportdirecteurs: Javier Minguez, José Louis Lopez-Cerron en Domenico Cavallo. Nieuwkomers: Perdiguero (Once), Luis Perez Rodriguez (Once), Rebollo (Once), Vicario Barbera (Fuenlabrada), Hruska (Wüstenrot), Castaneda (neo) Vertrokken: Freire (Mapei), Buenahora (Nectar), Casero (Festina), Clavero (Polti), Smetanine (Benfica), Zintsjenko (La Pecol), Salmeron, D. Garcia en Manchon (Costa de Almeria), Benitez (gestopt), P. Indurain (gestopt), Gonzales de Heredia. Fietsen: Olmo. UCI-stand: 22ste -3.177.00 ptn

AGGIANO Elio Ita 15-03-72

BLANCO Santiago Spa 13-06-74

CASTANEDA Luis Col 20-10-77

CEREZO Francisco Spa 06-01-71

DOMINGUEZ Juan-Carlos Spa 13-04-71

GARCIA Francisco Tomas Spa 05-11-75

GONZALES GALDEANO Alvaro Spa 01-11-70

HORRILLO Pedro Spa 01-09-71

HRUSKA Jan Tsj 04-02-75

MARTIN PERDIGUERO M. Angel Spa 14-10-72

MEDINA Ramon Spa 05-08-75

MERCADO Juan Miguel Spa 08-07-78

PARRA Ivan Col 15-10-70

PENA Victor Hugo Col 10-07-74 PEREZ Luis Spa 16-06-74

REBOLLO José Luis Spa 08-10-72

VICARIO Juan Carlos Spa 01-09-71

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234