✦Media
De Persgroep Publishing en Medialaan brengen nieuwsmerken onder één dak
Dat Medialaan en de Persgroep Publishing zullen samensmelten tot één mediabedrijf, werd op 1 februari al bekend gemaakt. Vandaag ontrolde de groep de plannen voor een volgende stap in de samensmelting: alle nieuwsredacties gaan samenwerken in News City.
"We gaan een prachtig journalistiek huis bouwen en willen hiermee de referentie worden in Vlaanderen voor nieuws." Met deze woorden onthulde Peter Bossaert, CEO van het nieuwe bedrijf, de oprichting van News City.
Het nieuwe mediabedrijf is actief in televisie, publishing, radio en telco. Daarin zullen alle nieuwsredacties (Het Laatste Nieuws, HLN.be, De Morgen, HUMO, Dag Allemaal en VTM Nieuws) samenwerken in News City. De groep wil zo de referentie worden in Vlaanderen voor nieuws, zowel in tekst als video, en op elke drager.
Elke redactie behoudt haar onafhankelijkheid en wordt aangestuurd door een eigen hoofdredacteur. News City staat daarboven, en wordt geleid door een driekoppige nieuwsdirectie: Directeur Nieuws Paul Daenen, Directeur Nieuws Kris Hoflack en Managing Editor Nieuws Kurt Minnen. Zij starten in april, en nemen samen de strategische beslissingen.
Geen eengemaakte redactie
"Het gaat niet om een eengemaakte redactie, wel om samenwerkende redacties met elk hun eigenheid en onafhankelijkheid", benadrukt Daenen. “Met News City komen verschillende nieuwsmerken samen onder één dak en creëren we een plek waar we optimaal kunnen samenwerken."
“We bouwen de News City om onze nieuwsmerken en de journalistiek te vrijwaren en ons beter te wapenen tegen toekomstige uitdagingen”, zegt Minnen. En volgens Hoflack wordt het letterlijk de News City that never sleeps. "Hiermee zorgen we ervoor dat we klaar zijn voor de journalistiek van de toekomst: altijd, overal én live.”
Dimitri Antonissen wordt hoofdredacteur van HLN.be en vtmnieuws.be, maar ook manager van de centrale digitale nieuwsdesk. Frank Depoorter zal Het Laatste Nieuws aansturen. VTM Nieuws zal aangestuurd worden door Nicholas Lataire. De magazines zullen aangestuurd worden door Klaus Van Isacker en An Meskens. De Morgen en Humo worden aangestuurd door Jörgen Oosterwaal en het digitale door An Goovaerts.
De naam van het nieuwe bedrijf wordt later bekendgemaakt.