NieuwsDe mensen
De mensen: Michael Smith, Susan Hussey, Olivia Hussey en Georges Gilkinet
Heeft zeven uur naar zijn trofee liggen staren
Michael Smith, wereldkampioen darts
Wat doe je als je voor het eerst in je leven wereldkampioen bent geworden? Alleszins niet slapen, weet de 32-jarige dartsspeler Michael Smith. In de nacht na zijn triomftocht tegen de Nederlandse topfavoriet Michael van Gerwen lag de Engelsman urenlang wakker. “Toen ik om middernacht in mijn hotelkamer kwam, heb ik mijn trofee op een kast gezet en er zeven uur lang naar liggen staren”, zei hij achteraf. Volgens Smith zal de trofee nu voortaan naast hem in bed liggen, terwijl zijn echtgenote wordt verbannen naar de zetel.
Mag nu toch naar de kroning
Susan Hussey, meter van prins William
Wie ook een tijdje niet meer mocht meespelen, was lady Susan Hussey (83), de voormalige hofdame van wijlen Queen Elizabeth en meter van prins William. Hussey kwam in opspraak wegens racisme nadat ze op een receptie op Buckingham Palace meermaals polste naar de ‘werkelijke afkomst’ van een zwarte gaste, hoewel zij aangaf Britse te zijn. De twee hadden inmiddels een ontmoeting waarop Hussey haar excuses aanbood. Dit zou volgens de Britse krant The Mirror volstaan om op 6 mei uitgenodigd te worden op de kroning van koning Charles.
Eist 500 miljoen van de filmstudio
Olivia Hussey, Britse actrice
Meer dan 50 jaar geleden zag hun liefdesscène in Romeo and Juliet er lieflijk uit, maar niets is minder waar. De Britse actrice Olivia Hussey heeft samen met haar toenmalige tegenspeler Leonard Whiting een klacht ingediend tegen filmstudio Paramount. De twee waren tijdens de opnames in 1968 amper 15 en 16 jaar oud. Volgens hun klacht werden ze door de inmiddels overleden regisseur Franco Zeffirelli onder druk gezet om een geplande kusscène naakt te spelen. Ze eisen een schadevergoeding van ruim 500 miljoen euro.
Moet 1 euro schadevergoeding betalen
Georges Gilkinet, vicepremier voor Ecolo
Federaal minister van Mobiliteit Georges Gilkinet (Ecolo) komt er iets goedkoper vanaf. Het Hof van Cassatie bevestigde de eerdere veroordeling van Gilkinet in de zaak-Kazachgate rond de Belgisch-Oezbeekse zakenman Patokh Chodiev. De politicus zat destijds in de onderzoekscommissie naar Kazachgate toen hij in de pers beschuldigingen uitte tegenover Chodiev. Hoewel hij normaal parlementaire onschendbaarheid geniet, oordeelt het Hof van Cassatie nu dat Gilkinet zijn boekje te buiten ging en één symbolische euro moet betalen.