De mensen
De mensen: Britney Spears, PinkPantheress, Esmeralda de Réthy
Ziet vrij zijn als naakt kunnen poseren
Britney Spears, zangeres
Vrij zijn kan voor iedereen een andere betekenis hebben. Voor Britney Spears (40) betekent het naakt kunnen poseren op Instagram. Van een schaarsgekleede La Spears op de socials kijkt allang niemand meer op. De zangeres vindt dat, sinds ze weer van haar vrijheid geniet zonder het voogdijschap van haar vader, naar eigen zeggen heel louterend. “Ik ben een mooie, gevoelige vrouw die naar haarzelf moet kijken in haar puurste vorm”, klonk het de afgelopen maanden. In augustus vorig jaar poseerde de zangeres al eens topless om zwangerschapsgeruchten de wereld uit te helpen. Deze week koos ze ervoor om helemaal naakt te gaan. Alhoewel, ze hield wel een paar hoge, witte kniekousen en enkele juwelen aan. En op de foto’s prijken roze emoji’s die de meeste gevoelige plekjes bedekken. Blijkbaar is die ‘puurste vorm’ dan toch nog een stapje te ver.
Uitgeroepen tot winnaar BBC Music Sounds of 2022
PinkPantheress, TikTok-ster en muzikant
De 20-jarige PinkPantheress is uitgeroepen tot winnaar van BBC Music Sound of 2022 Poll. Opmerkelijk: de artieste is nog maar een jaar actief bezig met muziek. Veel is er over haar niet geweten. Haar echte naam houdt ze liever geheim en verder is enkel bekend dat ze in Londen film studeert. “Ik vind het makkelijker om niet al mijn kaarten op tafel te leggen”, vertelde ze aan de BBC. “Ik hou van mijn privacy.” PinkPantheress begon haar carrière een jaar geleden op TikTok, waar ze telkens fragmenten van 12 seconden uit haar nummers postte. Kan ze alvast tot haar fans rekenen: Sir Elton John, Ed Sheeran en Billie Eilish. Coldplay coverde onlangs zelfs haar single ‘Just For Me’ in Radio 1's Live Lounge. Het zal moeten blijken of de overwinning garant staat voor een bloeiende carrière. Dat Adele, Sam Smith en Ellie Goulding eerder de prijs kregen, mag alvast doen dromen.
Wil alle standbeelden van grootoom Leopold II weg
Esméralda de Réthy, Belgische prinses
In een opmerkelijk opiniestuk in The Brussels Times schrijft Esméralda de Réthy (65), de halfzus van Boudewijn en Albert II en dus tante van koning Filip, dat we wat haar betreft alle standbeelden van Leopold II mogen wegnemen. Ze verwijst naar koning Filip die al zijn diepste spijt uitdrukte voor de wonden uit het verleden en naar de waarheidscommissie over het Belgisch koloniale verleden. “Belangrijke stappen, maar ze gaan niet ver genoeg”, meent de prinses. Ze vindt dat we kinderen op school moeten leren dat de welvaart en de grote gebouwen van ons land gebaseerd zijn op de verkoop van ivoor, rubber en hout, geplunderd uit onze kolonie. En ze pleit ook voor herstelmaatregelen, zoals een eerlijker handelssysteem en het kwijtschelden van schulden van voormalige kolonies.