De mensen
De mensen: Arnold Schwarzenegger, Nicole Josy en Daniel Radcliffe
Gaat in Rusland viraal met anti-oorlogsvideo
Arnold Schwarzenegger, Amerikaanse acteur en ex-gouverneur
De opvallende video waarin Arnold Schwarzenegger (74) het Russische volk donderdag rechtstreeks aansprak, heeft zijn effect niet gemist. Onder anderen Lev Shlosberg, een politicus van de oppositie, schreef op de Telegram-app dat deze video gemaakt was “met respect voor ons, het Russische volk. Luister ernaar. Denk erover na. Begrijp het.” Journalist Anton Orekh vond dan weer dat Schwarzenegger “een van de enigen is die Russen niet aanspreekt als wilde Orks, maar als goede mensen die de weg kwijt zijn”. De Russisch-Engels ondertitelde video, waarin Schwarzenegger uitlegt waarom de Russen verkeerd geïnformeerd zijn over de oorlog, is intussen al bijna dertig miljoen keer bekeken en meer dan één miljoen keer geliket.
Vecht tegen de ziekte van Alzheimer
Nicole Josy, onafscheidelijk duo met Hugo Sigal
Nicole (75) en Hugo (74) vierden op 1 december vorig jaar hun vijftigste huwelijksverjaardag. Deze week bracht het onafscheidelijke showbizzkoppel een boek uit over die vijf decennia. Wat een heuglijke gebeurtenis zou moeten zijn, staat echter in de schaduw van de diagnose die Nicole op 10 november te horen kreeg: ze heeft de ziekte van Alzheimer. Hugo beschrijft het in het boek als volgt: “Gisteren is ineens het onzegbare toch gezegd: de herinneringen in het hoofd van Nicole zullen voor altijd vager worden, ze zullen verdwijnen in de nevelen van de voortschrijdende tijd.” Voorlopig gaat het vrij goed en lost Nicole “het ene kruiswoordraadsel na het andere op”.
Haalt (voorlopig) neus op voor nieuwe Harry Potter-film
Daniel Radcliffe, Engelse acteur
Slecht nieuws voor de fans: Daniel Radcliffe ziet het niet zitten om mee te spelen in een nieuwe Harry Potter-film. De 32-jarige Engelse acteur was in januari nog met andere castleden te zien in een speciale reünie op HBO Max ter ere van het tienjarige jubileum van de laatste film. “Dat ik zo heb kunnen genieten van die reünie is omdat Harry Potter geen onderdeel meer uitmaakt van mijn dagelijkse leven. Ik ben blij waar ik nu ben. Weer een nieuwe film zou een grote verandering in mijn leven zijn”, zei Radcliffe. En toch is er nog een sprankeltje hoop. “Ik zeg nooit nooit. Tussen sommige Star Wars-films zat ook dertig jaar, voor mij is het pas tien jaar geleden.”