NieuwsKunst
Collectiestukken van Jan Hoet onder de hamer
Deze donderdag 9 december worden bij het Antwerpse veilinghuis Bernaerts stukken verkocht uit de kunstcollectie van wijlen Jan Hoet. ‘We hebben middelen nodig voor de conservatie van die verzameling.’
De familie Hoet verkoopt deze selectie om met de opbrengst het beheer van hun vaders verzameling te bekostigen, en hoopt dat er in de toekomst een geldschieter voor een Jan Hoet-stichting of -museum op de proppen komt. “Wij hebben middelen nodig voor de conservatie van die verzameling, die 600 stuks telt”, zegt zoon Jan Hoet Junior in De Standaard. Hij zegt te betreuren dat noch de Stad Gent, noch het SMAK, het museum dat door Jan Hoet werd opgericht, interesse hebben om de verzameling te kopen.
Voorlopig zit de collectie grotendeels in een loods van een vriend. “Niemand van de familie heeft een huis dat hier groot genoeg voor is”, vertelt Jan Hoet Junior.
De veiling omvat zo’n zestigtal kunstwerken, zowel edities als originele werken, vaak met speciale opdracht aan Jan Hoet, van onder meer Joseph Beuys, Marina Abramovic, Raoul De Keyser, Jan Fabre, Wim Delvoye, Roger Raveel en Michaël Borremans.
Veilinghuis Bernaerts schat de volledige opbrengt voorlopig op 60.000 euro.