Vrijdag 02/06/2023

NieuwsCoronaregels

CO2-meters verplicht in alle sportkleedkamers, controles pas vanaf 1 november

Beeld ter illustratie van een kleedkamer. Beeld Benny Proot
Beeld ter illustratie van een kleedkamer.Beeld Benny Proot

Er gaan dan toch CO2-meters moeten hangen in alle kleedkamers van sportclubs. Tot 1 november geldt een overgangsmaatregel waarbij niet gecontroleerd wordt op die meters. ‘Dit voelt een beetje als een pestmaatregel.’

Pieter Gordts

Geen mondmaskers, wel CO2-meters in de kleedkamers. Dat was ruw samengevat wat gold voor sportclubs sinds 1 september. Die verplichte CO2-meter was niet bepaald naar wens van de clubs. Voetbal Vlaanderen en de Vlaamse sportfederaties lobbyden voor een versoepeling.

Tevergeefs, zo blijkt nu. CO2-meters zijn wel degelijk verplicht in sportruimtes en kleedkamers. Wel gaat er meteen een overgangsmaatregel in. Pas vanaf 1 november zijn er controles mogelijk op clubs voor het hangen van zo’n meter.

Voetbal Vlaanderen vindt de beslissing “erg jammer”. Daar wijst men op de discrepantie tussen het onderwijs – waar CO2-meters aanbevolen zijn, niet verplicht – en de sportwereld. “Ook zijn dit grote kosten voor de clubs”, zegt Nand De Clerck, woordvoerder voor Voetbal Vlaanderen. “Zo’n meter kost al snel 125 euro. Wij hebben ongeveer 1.300 voetbalclubs met buitenterreinen, die elk ongeveer acht kleedkamers hebben. Daarnaast zijn er nog de futsal- en minivoetbalclubs. Ik denk dat je al snel aan 15.000 meters zit.”

Ook ziet de federatie veel praktische problemen. “Niet elke kleedkamer heeft een stopcontact om zo’n meter op aan te sluiten bijvoorbeeld”, zegt De Clerck. “Onze clubs zijn volop bezig met de opstart van het nieuwe jaar. Dat dit hier nu nog bovenop komt, voelt een beetje als een pestmaatregel. Tegelijk horen we dat politieke partijen vragen om alle coronamaatregelen af te schaffen. Als wij nu de boodschap geven aan al onze clubs dat ze zo’n meter moeten kopen om dat binnenkort weer af te schaffen, zou dat erg jammer zijn.” (PG)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234