Canadese journalist komt om bij bombardement in Syrië
Een Canadese freelancefotograaf is in Syrië om het leven gekomen. Dat heeft zijn zus Justina Rosa Botelho gezegd. Ali Moustafa kwam volgens zijn zus om tijdens een bombardement met bomvaten in de Noord-Syrische stad Aleppo. Zeven andere mensen kwamen ook om.
Botelho hoorde van het incident doordat activisten haar foto's van het lichaam van haar broer stuurden. Een activist in Aleppo bevestigde de dood van Moustafa. 'Hij wilde de wereld informeren over de mensenrechten en alle vreselijke dingen die daar gebeuren', zei Botelho.
Moustafa's familie wist niet dat hij in Syrië zat. Hij had vorige week voor het laatst contact met zijn familie. Op dat moment zei hij dat hij in Turkije zat, aldus zijn zus. 'Hij wilde mama vertellen dat hij het goed maakte. Hij heeft me nooit verteld dat hij in Syrië zat. Ik denk dat hij dat wilde verbergen.'
Syrië is het gevaarlijkste land ter wereld voor journalisten. Sinds het begin van de opstand tegen de Syrische president Bashar Assad in 2011 zijn volgens het Comité ter Bescherming van Journalisten zeker 63 journalisten omgekomen.