Canada, VS en Mexico willen samen WK 2026 organiseren
Canada, de Verenigde Staten en Mexico willen gezamenlijk het WK voetbal van 2026 organiseren. Dat hebben de nationale bonden van de drie landen vandaag officieel bekendgemaakt op een persconferentie in New York. Het waren de bondsvoorzitters van de drie landen - Sunil Gulati (VS), Victor Montagliani (Canada) en Decio de Maria (Mexico) - die de kandidatuur officieel aankondigden.
Nog nooit eerder vond een WK voetbal plaats in drie landen. De Verenigde Staten waren in 1994 al gastheer van de WK-eindronde. Mexico organiseerde de eindronde in 1970 en 1986. De drie landen hebben een grote kans dat ze het WK krijgen toegewezen. Europese en Aziatische bonden zijn kansloos omdat de WK's van 2018 en 2022 al aan Rusland en Qatar zijn toegewezen.
Het WK 2026 krijgt een recordaantal van 48 landenploegen. Dat betekent een totaal van 80 WK-wedstrijden, 60 daarvan zouden in de VS gespeeld worden. Canada en Mexico krijgen elk (slechts) tien duels, alle wedstrijden vanaf de kwartfinales zouden op Amerikaanse bodem afgewerkt worden. Waarschijnlijk wordt in 2020 duidelijk waar het WK 2026 plaatsvindt.