Donderdag 28/01/2021

Cadel Evans vertrekt met nummer één in Giro

Cadel Evans, hier in gesprek met Michele Scarponi, vertrekt met het nummer één in de Giro.Beeld UNKNOWN

Cadel Evans mag bij afwezigheid van Denis Menchov, de laureaat van vorig jaar, het rugnummer één opspelden op zijn truitje in de komende Ronde van Italië. De Australische wereldkampioen is na het wegvallen van Franco Pellizotti (Liquigas) de topfavoriet om de Giro op zijn palmares te zetten. (dea)

Voorlopige deelnemerslijst voor de Ronde van Italië, die zaterdag in Amsterdam van start gaat:
BMC (sportdirecteur John Lelangue):

1. Cadel Evans (Aus), 2. Brent Bookwalter (VSt), 3. Martin Kohler (Zwi), 4. Jeffry Louder (VSt), 5. Steve Morabito (Zwi), 6. John Murphy (VSt), 7. Michael Schär (Zwi), 8. Florian Stalder (Zwi), 9. Danilo Wyss (Zwi).

Acqua&Sapone (sportdirecteur Bruno Cenghialta):
11. Stefano Garzelli (Ita), 12. Dario Andriotto (Ita), 13. Massimo Codol (Ita), 14. Alessandro Donati (Ita), 15. Francesco Failli (Ita), 16. Andrea Masciarelli (Ita), 17. Franceso Masciarelli (Ita), 18. Vladimir Miholjevic (Kro), 19. Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col).

Ag2r (sportdirecteur Laurent Biondi):

21. Hubert Dupont, 22. Guillaume Bonnafond (Fra), 23. Aleksander Efimkin (Rus), 24. John Gadret (Fra), 25. Sébastien Hinault (Fra), 26. Yuriy Krivtsov (Oek), 27. René Mandri (Est), 28. Anthony Ravard (Fra), 29. Ludovic Turpin (Fra).

Androni-Giocattoli (sportdirecteur Gianni Savio):

31. Michele Scarponi (Ita), 32. Leonardo Bertagnolli (Ita), 33. Alessandro Bertolini (Ita), 34. Rubens Bertogliati (Zwi), 35. Alberto Loddo (Ita), 36. Carlos Jose Ochoa (Ven), 37. Jackson Rodriguez (Ven), 38. Jose Rodolfo Serpa Perez (Col), 39. Cameron Wurf (Aus).

Astana (sportdirecteur Alexandre Shefer):

41. Alexandre Vinokourov (Kaz), 42. Paolo Tiralongo (Ita), 43. Enrico Gasparotto (Ita), 44. Andriy Grivko (Oek), 45. Josep Jufre Pou (Spa), 46. Roman Kireyev (Kaz), 47. Valentin Iglinskiy (Kaz), 48. Gorazd Stangelj (Sln), 49. Alexandre Dyachenko (Kaz).

BBox Bouygues Telecom (sportdirecteur Jean-François Rodriguez):

51. Thomas Voeckler (Fra), 52. Yukiya Arashiro (Jap), 53. William Bonnet (Fra), 54. Anthony Charteau (Fra), 55. Mathieu Claude (Fra), 56. Damien Gaudin (Fra), 57. Guillaume Le Floch (Fra), 58. Yury Trofimov (Rus), 59. Johann Tschopp (Zwi).

Caisse d'Epargne (sportdirecteur José Luis Jaimerena):

61. Marzio Bruseghin (Ita), 62. Andrei Amador Bikkazakova (CRi), 63. David Arroyo (Spa), 64. Arnold Jeannesson (Fra), 65. Vasil Kiryienka (WRu), 66. Pablo Lastras (Spa), 67. Alberto Losada (Spa), 68. Rigoberto Uran (Spa), 69. Xabier Zandio (Spa).

Cervélo (sportdirecteur Philippe Mauduit):

71. Carlos Sastre (Spa), 72. Inigo Cuesta (Spa), 73. Volodymir Gustov (Oek), 74. Edward King (VSt), 75. Ignatas Konovalovas (Lit), 76. Daniel Lloyd (GBr), 77. Joaquin Novoa Mendez (Spa), 78. Gabriel Rasch (Noo), 79. Xavier Tondo (Spa).

Cofidis (sportdirecteur Francis Van Londersele):

81. David Moncoutié (Fra), 82. Guillaume Blot (Fra), 83. Mickaël Buffaz (Fra), 84. Remi Cusin (Fra), 85. Leonardo Duque (Col), 86. Julien Fouchard (Fra), 87. Kalle Kriit (Est), 88. Nico Sijmens (Bel), 89. Damien Monier (Fra).

CSF Colnago (sportdirecteur Roberto Reverberi):

91. Domenico Pozzovivo (Ita), 92. Manuel Belletti (Ita), 93. Sacha Modolo (Ita), 94. Alessandro Bisolti (Ita), 95. Frederico Canuti (Ita), 96. Marco Frappotti (Ita), 97. Alan Marangoni (Ita), 98. Simone Stortoni (Ita), 99. Enrico Zen (Ita).

Footon-Servetto (sportdirecteur Stefano Zanini):
101. Ermanno Capelli (Ita), 102. Matthias Brandle (Oos), 103. Eros Capecchi (Ita), 104. Giampaolo Cheula (Ita), 105. Markus Eibegger (Oos), 106. Iban Mayoz (Spa), 107. Marco Corti (Ita), 108. Michele Merlo (Ita), 109. Martin Pedersen (Den).

Garmin (sportdirecteur Matt White):

111. David Millar (GBr), 112. Christian Vande Velde (VSt), 113. Tyler Farrar (VSt), 114. Jack Bobridge (Aus), 115. Julian Dean (NZe), 116. Murilo Antonio Fischer (Bra), 117. Daniel Martin (Ier), 118. Cameron Meyer (Aus), 119. Svein Tuft (Can).

Lampre (sportdirecteur Fabrizio Bontempi):
121. Damiano Cunego (Ita), 122. Alessandro Petacchi (Ita), 123. Gilberto Simoni (Ita), 124. Matteo Bono (Ita), 125. Danilo Hondo (Dui), 126. Marco Marzano (Ita), 127. David Loosli (Zwi), 128. Daniele Righi (Ita), 129. Alessandro Spezialetti (Ita).

Liquigas (sportdirecteur Stefano Zanatta):

131. Ivan Basso (Ita), 132. Vincenzo Nibali (Ita), 133. Valerio Agnoli (Ita), 134. Maciej Bodnar (Pol), 135. Tiziano Dall'Antonia (Ita), 136. Robert Kiserlovski (Kro), 137. Fabio Sabatini (Ita), 138. Sylvester Szmyd (Pol), 139. Alessandro Vanotti (Ita).

Omega Pharma-Lotto (sportdirecteur Roberto Damiani):

141. Sebastian Lang (Dui), 142. Jan Bakelants (Bel), 143. Adam Blyth (GBr), 144. Francis de Greef (Bel), 145. Michiel Elijzen (Ned), 146. Olivier Kaisen (Bel), 147. Matthew Lloyd (Aus), 148. Daniel Moreno (Spa), 149. Charles Wegelius (GBr).

Quick.Step (sportdirecteur Davide Bramati):
151. Dario Cataldo (Ita), 152. Addy Engels (Ned), 153. Mauro Facci (Ita), 154. Jérôme Pineau (Fra), 155. Francesco Reda (Ita), 156. Branislau Samoilau (WRu), 157. Matteo Tosatto (Ita), 158. Marco Velo (Ita), 159. Wouter Weylandt (Bel).

Rabobank (sportdirecteur Erik Dekker):

161. Oscar Freire (Spa), 162. Mauricio Ardila (Col), 163. Graeme Brown (Aus), 164. Rick Flens (Ned), 165. Dmitri Kozontchuk (Rus), 166. Tom Stamsnijder (Ned), 167. Bauke Mollema (Ned), 168. Jos van Emden (Ned), 169. Pieter Weening (Ned).

Sky (sportdirecteur Sean Yates):
171. Bradley Wiggins (GBr), 172. Michael Barry (Can), 173. Dario Cioni (Ita), 174. Steven Cummings (GBr), 175. Chris Froome (GBr), 176. Mathew Hayman (Aus), 177. Greg Henderson (NZe), 178. Morris Possoni (Ita), 179. Chris Sutton (Aus).

HTC-Columbia (sportdirecteur Valerio Piva):

181. Andre Greipel (Dui), 182. Marco Pinotti (Ita), 183. Michael Albasini (Zwi), 184. Matt Goss (Aus), 185. Adam Hansen (Aus), 186. Craig Lewis (VSt), 187. Frantisek Rabon (Tsj), 188. Vicente Reynes (Spa), 189. Marcel Sieberg (Dui).

Katusha (sportdirecteur Serge Parsani):
191. Filippo Pozzato (Ita), 192. Vladimir Karpets (Rus), 193. Robbie McEwen (Aus), 194. Giampaolo Caruso (Ita), 195. Joan Horrach (Spa), 196. Mikhail Ignatiev (Rus), 197. Luca Mazzanti (Ita), 198. Evgeni Petrov (Rus), 199. Sergei Klimov (Rus).

Milram (sportdirecteur Christian Henn):

201. Linus Gerdemann (Dui), 202. Robert Förster (Dui), 203. Makus Fothen (Dui), 204. Luke Roberts (Aus), 205. Dominik Roels (Dui), 206. Thomas Rohregger (Oos), 207. Mathias Russ (Dui), 208. Paul Voss (Dui), 209. Fabian Wegmann (Dui).

Saxo Bank (sportdirecteur Torsten Schmidt):

211. Anders Lund (Den), 212. Baden Cooke (Aus), 213. Chris Sörensen (Den), 214. Nicki Sörensen (Den), 215. Gustav Larsson (Den), 216. Laurent Didier (Lux), 217. Lucas Sebastian Haedo (Arg), 218. Michael Morkov (Den), 219. Richie Porte (Aus).

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234