Zaterdag 20/07/2019

Update

Buys zwemt twee Belgische records en WK-minima

Beeld UNKNOWN

Kimberly Buys (BRABO) heeft op de Flanders Swimming Cup in het 50 meter lange Antwerpse Wezenbergbad haar Belgisch records op de 100 meter vlinderslag en 200 meter rugslag scherper gesteld, en een WK-ticket bemachtigd. Bij de mannen verbrak François Heersbrandt (WNB) het record op de 50 meter vlinderslag, en Pholien Systermans (LGN) kwalificeerde zich voor het WK op de 200 meter vrije slag.

100 meter vlinder
Op de 100 meter klokte Buys af in 58.84. Daarmee doet ze ruim een halve seconde beter dan de 59.49 die ze op 21 maart 2008 op het EK in het Nederlandse Eindhoven zwom. Buys versloeg in de finale de Nederlandse Inge Dekker (59.19) en de Deense Jeannette Ottensen (59.36), de Europese kampioene kortebaan. Buys verzekerde zich eveneens van een ticket voor het WK in Rome. Ze bleef met haar tijd immers ruim onder de WK-limiet (59.54).

200 meter rugslag
Op de 200 meter rugslag klokte Buys ze af in 2:13.07, ruim beter dan de 2:13.71 die ze op 11 juni 2008 in Barcelona zwom. De Waaslandse bleef ook met die tijd onder de WK-limiet (2:15.41) en plaatste zich zo ook op de 200m voor het WK, dat in juli in Rome gehouden wordt.

200 meter vrije slag
Bij de mannen heeft ook Pholien Systermans (LGN) zich verzekerd van deelname aan het WK. De Luikenaar tikte op de 200 meter vrije slag aan in 1:51.07 en bleef zo onder de WK-limiet van 1:51.27.

50 meter vlinder
Nadat hij eergisteren zijn eigen Belgisch record tijdens de reeksen van de 50 m vlinderslag al had geëvenaard, vestigde François Heersbrandt (WNB) vandaag in de finale een nieuw Belgisch record met een tijd van 24.07. Zijn vorige toptijd bedroeg vrijdag 24.14, precies even snel als op 18 maart 2008 in het Nederlandse Eindhoven. (belga/sam)

Voornaamste uitslagen van vandaag:
* Mannen *
50m vrij: 1. Matthias De Geeters (BZK) 23.59; 2. Pieter Timmers (DBT) 23.97; 3. Gilles De Wilde (Mega) 24.12; 4. Gino Stevenheydens (Brabo) 24.34; 5. Hans Brydenbach (Shark) 24.60; 6. Iarre Lafort (First) 24.62

200m vrij: 1. Stef Verachten (ZGeel) 1:49.71; 2. Glenn Surgeloose (Mega) 1:50.95; 3. Pholien Systermans (LgN) 1:51.07; 4. Dieter Deconinck (Mega) 1:55.37; 5. Olivier Vander Sande (ZVL) 1:57.71; 6. Olivier Landaurer (LgN) 1:58.12

50m vlinder: 1. François Heersbrandt (WN) 24.07 (BR); 2. Gino Stevenheydens (Brabo) 24.01; 3. Emmanuel Vanluchene (ZTB) 25.40; 4. Gilles De Wilde (Mega) 25.47; 5. Bjorn Balliu (Mega) 25.52; 6. Pieter Timmers (DBT) 26.05

200m vlinder: 1. Mathieu Fonteyn (BZK) 2:00.80; 2. Egon Vander Straeten (Brabo) 2:01.31; 3. Gino Stevenheydens (Brabo) 2:04.08; 4. Louis Croenen (Shark) 2:05.42; 5. Toon Herremans (STT) 2:10.14; 6. Alexander Vermeire (Mega) 2:17.33

50m rug: 1. Bruno Claeys (BZK) 26.38; 2. Jean-François Scheniders (LNT) 26.87; 3. Dieter Deconinck (Brab) 27.08; 4. Sander Helderweit (Brabo) 26.64; 5. Mathias Vervloet (Shark) 28.63; 6. Bavo Da Maré (UZKZ) 28.89

200m rug: 1. Bruno Claeys (BZK) 2:03.83; 2. Sander Helderweirt (Brabo) 2:08.00; 3. Jean-François Schneiders (Lux) 2:10.12; 4. Pieter Wielandt (TSZ) 2:11.50; 5. Mathias Vervloet (Shark) 2:12.82; 6. Jens Van Audekerke 2:14.47

200m streek: 1. Laurent Carnol (LNT) 2:15.92; 2. Bjorn Balliu (SOS) 2:21.71; 3. Raf Vandevelde (STT) 2:23.64; 4. Jonas Coreelman (UZKZ) 2:24.12; 5. Gilles Boerhave (UZKZ) 2:24.24; 6. Kristof Holsteens (GZVN) 2:30.38

200m wissel: 1. Emmanuel Van Luchene (2TB) 2:08.81; 2. Michaël Robbe (UZKZ) 2:08.99; 3. Jonas Meirhaeghe (Best) 2:15.89; 4. Carl De Vos (Mozka) 2:18.52; 5. Maxim Cools (TSZ) 2:18.52; 6. Mathias Willems (Shark) 2:18.61

4x100 m vrij: 1. Mega 3:31.48; 2. Brabo B 3:43.49; 3. UZKZ 3:45.85

* Vrouwen *
50m vrij: 1. Marleen Velduis (Ned) 24.50; 2. Jolien Sysmans (ZGeel) 25.51; 3. Alena Popchanka (Fra) 26.31; 4. Annelies De Maré (Brabo) 26.32; 5. Kimberly Buys (Brabo) 26.78; 6. Chantal Senden (Ned) 26.85

100m vrij: 1. Marleen Velduis (Ned) 54.34; 2. Jeanette Ottensen (Den) 55.50; 3. Alena Popchanka (Fra) 55.91; 4. Annelies De Maré (Brabo) 56.25; 5. Nina Van Koeckhoven (Mega) 56.45; 6. Jolien Sysmans (ZGeel) 56.53

400m vrij: 1. Laurence Lambot (Lor) 4:26.72; 2. Jessica Albert (LgN) 4:30.02; 3. Jolien Van Hentenrijk (HZS) 4:30.36; 4. Jessy Williame (Brabo) 4:30.47; 5. Gala Kenis (Shark) 5:31.57; 6. Joni Vanneste (KZK) 4:35.67

100m vlinder: 1. Kimberly Buyus (Brabo) 58.89 (BR); 2. Inge Dekker (PSV) 59.19; 3. Jeanette Ottesen (Zwe) 59.36; 4. Alena Popchanka (Fra) 1:00.41; 5. Cecilia Rasmuson (Zwe) 1:02.31; 6. Lien Meijlaers (OZV) 1:05.01

200m rug: 1. Kimberly Buys (Brabo) 2:13.07; 2. Dana Gales (LNT) 2:21.58; 3. Brenda Rodiers (Best) 2:23.59; 4. Sarah Rolko (Lux) et Ruby Bomon (ZNA) 2:24.80; 6. Joyce Caluwaerts (Brabo) 2:26.68

50m streek: 1. Hanna Westrin (Zwe) 32.24; 2. Elise Matthysen (Brabo) 32.29; 3. Ariane Ooms (Brabo) 33.33; 4. Kim Janssens (Brabo) 33.75; 5. Eline Van Daele (WZK) 34.89; 6. Jessie Deserf (STT) 34.94

100m streek: 1. Elise Matthysen (Brabo) 1:09.32; 2. Hanna Westrin (Zwe) 1:09.65; 3. Kim Janssens (Brabo) 1:11.95; 4. Jolien Vermeylen (Best) 1:14.59; 5. Stéphankie Verschueren (HZA) 1:15.76; 6. Charlotte De Laet (Brabo) 1:15.80

400m wissel: 1. Laura Deconinck (UZKZ) 5:02.22; 2. Katrien Maes (ZZK) 5:10.56; 3. Julie Decabooter (ZTZ) 5:11.80; 4. Elien Bassle (BZK) 5:15.98; 5. Charlotte De Geeter (BZK) 5:24.74; 6. Femke Koeks (SCWR) 5:25.58

4x100 m wissel: 1. Brabo 4:10.32 (BR); 2. Lint (Lux) 4:25.22 ; 3. Mega 4:27.20

Chronologie van het Belgisch zwemrecord op de 100m vlinderslag bij de vrouwen:
Chantal Grimard (Mosa) 27.03.76 in Woluwe 1:04.83
Martine Verbreyt (ZNA) 28.05.78 in Antwerpen 1:04.72
Martine Verbreyt (ZNA) 06.08.78 in Seraing 1:04.29
Ingrid Lempereur (CNA) 03.05.86 in Antwerpen 1:04.07
Ingrid Lempereur (CNA) 10.05.86 in Amersfoort (Ned) 1:03.56
Anne Bonvoisin (ENW) 11.03.90 in Oostende 1:03.23
Anne Bonvoisin (ENW) 28.04.90 in Brugge 1:03.05
Brigitte Becue (BZK) 18.05.96 in Charleroi 1:02.69
Fabienne Dufour (CNB) 03.08.97 in Glasgow (Sch) 1:01.44
Fabienne Dufour (CNB) 29.05.99 in Brugge 1:01.03
Fabienne Dufour (CNB) 06.07.00 in Helsinki (Fin/EK) 1:00.93
Fabienne Dufour (CNB) 06.07.00 in Helsinki (Fin/EK) 1:00.79
Fabienne Dufour (CNB) 27.07.01 in Fukuoka (Jap/WK) 1:00.55
Fabienne Dufour (CNB) 01.08.02 in Berlin (Dui/EK) 1:00.17
Fabienne Dufour (CNB) 03.08.03 in Charleroi (BK) 1:00.06
Kimberly Buys (Brabo) 05.08.07 in Antwerpen 59.71
Kimberly Buys (Brabo) 21.03.08 in Eindhoven (Ned/EK) 59.49
Kimberly Buys (Brabo) 11.01.09 in Antwerpen 58.84

Chronologie van het Belgisch zwemrecord op de 200 meter rugslag bij de vrouwen:
Carine Verbauwen (MZV) 04/08/74 in Molenbeek 2:29.97
Carine Verbauwen (MZV) 31/08/75 in Molenbeek 2:25.82
Carine Verbauwen (MZV) 28/03/76 in Woluwe 2:25.70
Carine Verbauwen (MZV) 15/08/76 in Napels 2:23.30
Carine Verbauwen (MZV) 19/03/78 in Bremen 2:23.23
Carine Verbauwen (MZV) 19/03/78 in Bremen 2:20.46
Carine Verbauwen (MZV) 12/08/79 in Utrecht 2:19.63
Yolande Vanderstraeten (Mosa) 01/03/80 in Seraing 2:19.18
Yolande Vanderstraeten (Mosa) 16/03/80 in Molenbeek 2:18.67
Yolande Vanderstraeten (Mosa) 16/03/80 in Molenbeek 2:18.67
Yolande Vanderstraeten (Mosa) 27/07/80 in Moskou 2:16.62
Yolande Vanderstraeten (Mosa) 27/07/80 in Moskou 2:15.58
Yseult Gervy (CNBA) 06/05/00 in Brugge 2:14.67
Kimberly Buys (BRABO) 11/06/08 in Barcelona 2:13.71
Kimberly Buys (BRABO) 11/01/09 in Antwerpen 2:13.07

De chronologie van het Belgisch record op de 50 meter vlinderslag bij de mannen:
Stéphane Gervy (ENL) 25/01/87 in Straatsburg (Fra) 26.51
Stéphane Gervy (ENL) 25/01/87 in Straatsburg (Fra) 26.42
Stéphane Gervy (ENL) 13/08/88 in Mol 26.14
Stéphane Gervy (ENL) 04/03/89 in Molenbeek 26.13
Stéphane Gervy (ENL) 04/08/89 in Mol 25.83
Stefaan Maene (ZSA) 04/08/95 in Antwerpen 25.60
Frédéric Tonus (LgN) 13/12/97 in Sheffield (GBr) 25.35
Frédéric Tonus (LgN) 29/05/99 in Brugge 25.26
Frédéric Tonus (LgN) 29/05/99 in Brugge 24.80
Kristof Thiegem (ZB) 07/08/05 in Antwerpen 24.80
Kristof Thiegem (ZB) 07/08/05 in Antwerpen 24.66
François Heersbrandt (WNB) 21/04/07 in Antwerpen 24.56
François Heersbrandt (WNB) 18/03/08 in Eindhoven (Ned) 24.16
François Heersbrandt (WNB) 18/03/08 in Eindhoven (Ned) 24.14
François Heersbrandt (WNB) 09/01/09 in Antwerpen 24.14
François Heersbrandt (WNB) 11/01/09 in Antwerpen 24.07

Chronologie Belgisch record 4x100 m wisselslag voor vrouwen:
Mosa 30.08.75 in Molenbeek 4:37.76
Mosa 20.03.76 in Molenbeek 4:37.40
Mosa 28.08.76 in Molenbeek 4:34.28
MZV Eeklo 18.08.79 in Bruges 4:32.01
MZV Eeklo 16.08.80 in Molenbeek 4:30.54
(C. Verbauwen, M.R. Verplaatse, F. Van Hille, P. Verbauwen)
LgN Luik 04.08.96 in Antwerpen 4:27.66
(D. Falcone, C. Crahay, D. Brimioule, S. Close)
Mozka Mol 06.08.00 in Charleroi 4:26.14
(Elke Daemen, Ellen Sterckx, Ilse Vermeulen, Jasmine Van Grieten)
Brabo 12.03.05 in Antwerpen 4:23.75
(Ellen Suykerbuyk, Nathalie Ooms, Tine Bossuyt, Kim Caluwaerts)
Brabo 05.08.05 in Antwerpen 4:20.91
(Ellen Suykerbuyk, Nathalie Ooms, Tine Bossuyt, Kim Caluwaerts)
Brabo 11.03.06 in Antwerpen 4:18.49
(Tine Bossuyt, Elise Matthijssen, Kimberly Buys, Emily Vavourakis)
Brabo 13.01.07 in Antwerpen 4:17.50
(Tine Bossuyt, Elise Matthijssen, Kimberly Buys, Emily Vavourakis)
Brabo 03.08.07 in Antwerpen 4:16.10
(Britt Verdijck, Elise Matthijssen, Kimberly Buys, Emily Vavourakis)
Brabo 12.01.08 in Antwerpen 4:13.85
(Jasmijn Verhaegen, Elise Matthijssen, Kimberly Buys, Emily Vavourakis)
Brabo 11.01.09 in Antwerpen 4:10.32
(Jasmijn Verhaeghe, Elise Matthysen, Kimberly Buys, Annelies De Maré)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
© 2019 MEDIALAAN nv - alle rechten voorbehouden