Maandag 20/03/2023

bier

Brouwerij AB InBev slokt bierwebsite Ratebeer op

CEO Carlos Brito van AB InBev. Beeld BELGA
CEO Carlos Brito van AB InBev.Beeld BELGA

AB InBev neemt de invloedrijke website Ratebeer.com over. De Leuvense brouwer hoopt op die manier een beter zicht te krijgen op voorkeuren van bierconsumenten wereldwijd.

Pieter Dumon

Ratebeer.com is een van de invloedrijkste biersites ter wereld. Dankzij een immense community van bierliefhebbers zijn er op de site recensies van zowat een half miljoen bieren te vinden. De invloed van de site laat zich tot in de abdij van Westvleteren voelen. Een van hun bieren - Westvleteren 12 - stond jarenlang op de eerste plaats in de top 50 van beste bieren. Met een stormloop op het bier in kwestie tot gevolg.

AB InBev toonde al eerder interesse in de biersite. Vorig jaar lekte uit dat de brouwer, via dochteronderneming ZX Ventures, een minderheidsaandeel in Ratebeer had gekocht. Dat leidde tot heel wat negatieve reacties bij gebruikers. Zij vonden het niet kunnen dat een brouwer een vinger in de pap kreeg bij een website die zich bezighield met het quoteren van de bieren van die brouwer.

Maar het is AB InBev niet om het beïnvloeden van die scores te doen. Het bedrijf ziet in Ratebeer vooral een gigantische bron van info over de voortdurend veranderende voorkeuren van de bierconsument.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234