NieuwsMarktplaats
BP maakt weer winst, en ander kort economisch nieuws
Het Britse energieconcern BP heeft 2021 weer afgesloten met winst, geholpen door de opgelopen gas- en olieprijzen. De prestaties nu staan in schril contrast met die van het eerste coronajaar toen er nog een miljardenverlies in de boeken werd gezet als gevolg van de pandemie. BP sloot het jaar af met een winst van 7,6 miljard dollar, omgerekend 6,7 miljard euro.
Het reisconcern TUI rekent ondanks de omikronvariant van het coronavirus op een sterke zomer. Dat blijkt uit de kwartaalresultaten van het bedrijf. De vraag naar reizen is in alle markten groot, zegt topman Fritz Joussen. Het aantal zomerboekingen ligt zelfs hoger dan voor de pandemie. TUI gaat in april ook 700 miljoen euro overheidssteun terugbetalen, zo maakte het bedrijf bekend.
De Verenigde Staten hebben beslist om de douanerechten te schrappen op een quotum van geïmporteerd staal uit Japan. Dat maakte de Amerikaanse minister van Economische Zaken Gina Raimondo bekend. Het is een van de vele handelsgeschillen die de regering van president Joe Biden erfde uit het tijdperk van ex-president Donald Trump.
De Vlaamse arbeidsbemiddelingsdienst VDAB ontving in januari meer dan 34.000 vacatures. Het is al de zevende maand op rij dat het aantal vacatures historisch hoog is. Er kwamen in januari vooral veel vacatures bij in de horeca, toerisme, ontspanning, cultuur en sport. Die sectoren werden tijdens de pandemie zwaar getroffen, maar groeien nu sterk.