✦
Bonden Swissport halen slag thuis: meer personeel op komst
Vakbonden en directie bij bagageafhandelaar Swissport hebben een akkoord bereikt. De directie is bereid om de personeelsbezetting te versterken.
De arbeiders van bagageafhandelaar Swissport op Brussels Airport hadden gisterenvoormiddag het werk neergelegd uit protest tegen de hoge werkdruk. Er werd daarom op het paritair comité een verzoeningsvergadering opgestart.
Even na 19 uur werd daarbij een akkoord bereikt. "Er zijn door de directie toezeggingen gedaan over de verlichting van de werkdruk. Het akkoord komt tegemoet aan de meeste vakbondseisen", zo zegt Frank Moreels van de socialistische vakbond BTB. Alle vakbonden hebben volgens hem dan ook ingestemd met het voorstel.
"Onze délégués gaan het personeel nu het voorstel voorleggen", zo klinkt het nog. Het personeel van de nachtploeg is gisterenavond opnieuw aan de slag gegaan, vanochtend spreekt de personeelsleden zich uit over de tekst.
De directie kondigde eerder op de dag al aan dat ze zo'n 75 extra jobstudenten wil aanwerven. Ook dringt ze bij Brussels Airport en bij luchtvaartmaatschappij Brussel Airlines aan om werk te maken van een betere planning van de vluchten "zodat extreme piekmomenten worden voorkomen". "Dit komt niet alleen de inzet van het personeel op een economisch en sociaal verantwoorde manier ten goede, maar vermijdt ook heel wat problemen inzake de transfer van passagiers en bagage."