Vrijdag 09/06/2023

Aanslagen Parijs

"Bommenvest Salah Abdeslam was defect"

Abrini ontmoette Abdeslam na de aanslagen in Parijs in één van de schuilplaatsen van de terreurcel. Beeld Photo News
Abrini ontmoette Abdeslam na de aanslagen in Parijs in één van de schuilplaatsen van de terreurcel.Beeld Photo News

Een deskundigenrapport dat de onderzoeksrechters in het onderzoek naar de aanslagen van 13 november 2015 in Parijs bestelden, toont aan dat de bommenvest van Salah Abdeslam niet naar behoren werkte. Dat zegt radiozender France Inter, die het rapport kon inkijken.

Redactie

De vest, die door Abdeslam werd achtergelaten op een stoep in de Franse hoofdstad, werd onderzocht in een laboratorium. Volgens France Inter bleek daaruit dat hij defect was. Aan de voorkant was een kabel beschadigd, en aan de achterkant was een klein stukje van de ontsteker stuk, waardoor het apparaat zijn werk niet kon doen.

Op de avond van de aanslagen besliste Abdeslam zichzelf toch niet op te blazen, en liet zijn auto en bommenvest achter. Later ontdekten onderzoekers dat de vest geen batterij of drukknop had.

France Inter weet ook dat drie vrienden van de enige overlevende dader van de aanslagen in Parijs, verklaarden dat Abdeslam hen had verteld dat zijn bommenvest niet werkte.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234