Donderdag 17/10/2019

D.LEAGUE PARIJS

Bolt maakt indruk met beste WJP 200 m, Mekhissi loopt record 3.000 steeple

Beeld AP

De 28-jarige Fransman Mahiedine Mekhissi heeft het Europees record op de 3.000 meter steeple verbeterd. Op de Diamond League-meeting in Parijs finishte de olympische vicekampioen in 8:00.09. Het vorige record stond op naam van zijn landgenoot Bouabdellah "Bob" Tahri. Die liep de afstand op de wereldkampioenschappen van 2009 in Berlijn in 8:01.18.

Het Europees record was niet goed genoeg voor de zege in Parijs. Mekhissi moest olympisch- en wereldkampioen Ezekiel Kemboi laten voorgaan. De Keniaan finishte in 7:59.03, een beste wereldjaarprestatie.

Usain Bolt zorgde voor een beste wereldjaarprestatie op de 200 meter sprint. Hij won die in 19.73, voor zijn landgenoot Warren Weir (19.92) en de Fransman Christophe Lemaitre (20.07) en bleef daarmee één honderdste onder de tijd die zijn rivaal Tyson Gay twee weken terug liet optekenen tijdens de Amerikaanse kampioenschappen. "Ik was goed en ik ben zeer blij met deze tijd", reageerde de Jamaicaan.

Beste wereldjaarprestaties waren er ook voor de Grenadaan Kirani James, 43.96 op de 400 meter, en de Ethiopische Tirunesh Dibaba, 14:23.68 op de 5.000 meter.

Beeld EPA
Beeld AFP
Beeld REUTERS
Beeld AP
Beeld EPA
Beeld AP
Beeld REUTERS
Beeld AFP

200 m (+0,2 m/s):
1. Usain Bolt (Jam) 19.73 BESTE WJP
2. Warren Weir (Jam) 19.92
3. Christophe Lemaitre (Fra) 20.07
4. Jason Young (Jam) 20.12
5. Nickel Ashmeade (Jam) 20.21
6. Jimmy Vicaut (Fra) 20.30
7. Maurice Mitchell (VSt) 20.61
8. Mickael-Meba Zeze (Fra) 21.29

400 m:
1. Kirani James (Grn) 43.96 BESTE WJP
2. LaShawn Merritt (VSt) 44.09
3. Tony McQuay (VSt) 44.84
4. David Verburg (VSt) 44.97
5. Pavel Maslák (Tsj) 45.13
6. Chris Brown (Bah) 45.24
7. Calvin Smith (VSt) 45.33
8. Mame-Ibra Anne (Fra) 45.73

1500 m:
1. Ayanleh Souleiman (Dji) 3:32.55
2. Aman Wote (Eth) 3:32.65
3. Leonel Manzano (VSt) 3:33.14
4. Mohamed Moustaoui (Mar) 3:33.18
5. Lawi Lalang (Ken) 3:33.20
6. Benson Seurei (Ken) 3:33.33
7. Florian Carvalho (Fra) 3:33.47
8. Bouabdellah Tahri (Fra) 3:33.89
9. Simon Denissel (Fra) 3:34.54
10. Lopez Lomong (VSt) 3:34.55
11. Abdalaati Iguider (Mar) 3:35.37
12. Arturo Casado (Spa) 3:36.33
13. Bernard Lagat (VSt) 3:36.36
14. Mekonnen Gebremedhin (Eth) 3:37.36
. Matthew Centrowitz (VSt) Opgave
. Geoffrey Kipkoech Rono (Ken) Opgave
. Geoffrey Barusei (Ken) Opgave

110 m horden (0,0 m/s):
1. Aries Merritt (VSt) 13.09
2. Pascal Martinot-Lagarde (Fra) 13.12
3. David Oliver (VSt) 13.13
4. Andrew Riley (Jam) 13.14
5. Ryan Brathwaite (Bar) 13.14
6. Ryan Wilson (VSt) 13.15
7. Jason Richardson (VSt) 13.22
8. Thomas Martinot-Lagarde (Fra) 13.26
9. Dayron Robles (Cub) 13.40

3000 m steeple:
1. Ezekiel Kemboi (Ken) 7:59.03 BESTE WJP
2. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Fra) 8:00.09 ER
3. Paul Kipsiele Koech (Ken) 8:09.17
4. Gary Roba (Eth) 8:12.22
5. Benjamin Kiplagat (Oeg) 8:13.07
6. Nour-Eddine Smail (Fra) 8:15.89
7. Hamid Ezzine (Mar) 8:17.67
8. Yoann Kowal (Fra) 8:20.41
9. Bernard Mbugua (Ken) 8:22.68
10. Sebastian Martos (Spa) 8:23.10
11. Angel Mullera (Spa) 8:23.39
12. Timothy Toroitich (Oeg) 8:25.32
13. Abdelhamid Zerrifi (Alg) 8:25.96
14. Tomasz Szymkowiak (Pol) 8:27.40
15. Lukasz Parszczynski (Pol) 8:32.76
. Haron Lagat (Ken) Opgave
. Jacob Araptany (Oeg) Opgave

Ver:
1. Damar Forbes (Jam) 8m11
2. Christopher Tomlinson (GBr) 8m08
3. Loúis Tsátoumas (Gri) 8m02
4. Greg Rutherford (GBr) 7m99
5. Ignisious Gaisah (Gha) 7m96
6. Godfrey Khotso Mokoena (ZAf) 7m87
7. Kafetien Gomis (Fra) 7m86
8. Michel Tornéus (Zwe) 7m82
9. Nicolas Gomont (Fra) 7m71
10. Dwight Phillips (VSt) 7m66
11. Ngonidzashe Makusha (Zim) 7m35
. Salim Sdiri (Fra) 0

Polsstok:
1. Renaud Lavillenie (Fra) 5m92
2. Jan Kudlicka (Tsj) 5m70
3. Konstadínos Filippídis (Gri) 5m70
4. Raphael Holzdeppe (Dui) 5m60
5. Brad Walker (VSt) 5m60
6. Steven Lewis (GBr) 5m60
7. Augusto de Oliveira (Bra) 5m60
8. Valentin Lavillenie (Fra) 5m45
9. Jeremy Scott (VSt) 5m45
10. Kevin Menaldo (Fra) 5m30
11. Romain Mesnil (Fra) 5m30

Discus:
1. Robert Harting (Dui) 67m04
2. Ehsan Hadadi (Irn) 65m53
3. Gerd Kanter (Est) 65m30
4. Vikas Gowda (Ind) 64m45
5. Yennifer Frank Casañas (Spa) 63m89
6. Robert Urbanek (Pol) 63m33
7. Erik Cadee (Ned) 62m97
8. Ben Harradine (Aus) 62m62
9. Lolassonn Djouhan (Fra) 58m89

VROUWEN
100 m (-0,2 m/s):
1. Shelly-Ann Fraser (Jam) 10.92
2. Blessing Akagbare (Ngr) 10.93
3. Murielle Ahoure (Ivo) 11.01
4. Kelly Ann Baptiste (Tri) 11.10
5. English Gardner (VSt) 11.13
6. Ivet Lalova (Bul) 11.20
7. Shalonda Solomon (VSt) 11.21
8. Mariya Ryemyen (Oek) 11.29
9. Myriam Soumare (Fra) 11.32

800 m:
1. Francine Niyonsaba (Bdi) 1:57.26
2. Malika Akkaoui (Mar) 1:57.64
3. Alysia Johnson (VSt) 1:57.75
4. Kate Grace (VSt) 1:59.47
5. Marilyn Okoro (GBr) 1:59.76
6. Siham Hilali (Mar) 2:00.15
7. Maryna Arzamasava (WRu) 2:00.70
8. Ajee Wilson (VSt) 2:00.90
9. Justine Fedronic (VSt) 2:00.97
10. Fantu Magiso (Eth) 2:11.82
. Sviatlana Usovich (WRu) Opgave

5000 m:
1. Tirunesh Dibaba (Eth) 14:23.68 BESTE WJP
2. Almaz Ayana (Eth) 14:25.84
3. Gelete Burka (Eth) 14:42.07
4. Sule Utura (Eth) 14:59.74
5. Buze Diriba (Eth) 15:01.44
6. Molly Huddle (VSt) 15:10.56
7. Alemetu Haroye (Eth) 15:11.78
8. Genet Yalew (Eth) 15:12.05
9. Jackie Areson (Aus) 15:12.09
10. Sophie Duarte (Fra) 15:14.57
11. Stephanie Twell (GBr) 15:18.60
12. Afera Godfay (Eth) 15:20.38
13. Amy Hastings (VSt) 15:28.79
14. Roman Gidaye (Eth) 15:45.60
. Gabrielle Anderson (VSt) Opgave

400 m horden
1. Zuzana Hejnova (Tsj) 53.23
2. Perri Shakes-Drayton (GBr) 53.96
3. Georganne Moline (VSt) 54.19
4. Denisa Rosolová (Tsj) 54.38
5. Kaliese Spencer (Jam) 55.22
6. Ristananna Tracey (Jam) 55.33
7. Phara Anacharsis (Fra) 56.55

Hoog:
1. Anna Chicherova (Rus) 2m01
2. Brigetta Barrett (VSt) 1m98
3. Blanka Vlasic (Kro) 1m98
4. Emma Green Tregaro (Zwe) 1m92
5. Ana Simic (Kro) 1m92
6. Inika McPherson (VSt) 1m92
7. Nadejda Dusanova (Oez) 1m89
8. Ebba Jungmark (Zwe) 1m85
9. Olena Holosha (Oek) 1m80

Hink-stap:
1. Katerine Ibarguen (Col) 14m69
2. Hanna Knyazyeva (Isr) 14m58
3. Olga Saladukha (Oek) 14m55
4. Kimberly Williams (Jam) 14m48
5. Irina Gumenyuk (Rus) 14m07
6. Dana Veldáková (Slk) 13m91
7. Yekaterina Chernenko (Rus) 13m89
8. Theresa Nzola Meso (Fra) 13m82
9. Snezana Rodic (Sln) 13m81
10. Trecia Smith (Jam) 13m68
11. Nathalie Marie-Nély (Fra) 13m18
. Ruslana Tsykhotska (Oek) 0

Kogel:
1. Valerie Adams (NZe) 20m62
2. Michelle Carter (VSt) 19m57
3. Nadine Kleinert (Dui) 17m95
4. Melissa Boekelman (Ned) 17m65
5. Yuliya Leantsiuk (WRu) 17m55
6. Úrsula Ruiz (Spa) 17m17
7. Jessica Cérival (Fra) 17m04

Speer:
1. Christina Obergfoll (Dui) 64m74
2. Kimberley Mickle (Aus) 64m35
3. Madara Palameika (Let) 61m36
4. Kathryn Mitchell (Aus) 60m86
5. Martina Ratej (Sln) 59m20
6. Mercedes Chilla (Spa) 55m99
7. Sinta Ozolina (Let) 55m97
8. Matilde Andraud (Fra) 53m20

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234