Vrijdag 02/06/2023

OS 2016

BOIC stelt nieuw logo voor

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) heeft in Brussel zijn vernieuwde logo voorgesteld. Het vorige logo, dat sinds 1991 gebruikt werd, paste volgens de organisatie niet in het nieuwe 'Team Belgium'-concept, dat vandaag eveneens werd voorgesteld.

"Het nieuwe logo symboliseert een atleet die gewonnen heeft en de Belgische vlag om zijn schouders draagt", verduidelijkt Philippe Vander Putten, de CEO van het BOIC. "Achter dat nieuwe logo zit een volledig nieuw concept. Met 'Team Belgium', de nieuwe naam van het 'Belgian Olympic Team', willen we de krachten bundelen om in 2016 in Rio opnieuw successen te boeken."

Aansluitend lichtte het BOIC ook het nieuwe marketingprogramma 'Road to Rio' toe. In samenwerking met het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO) wil het BOIC bedrijven de kans geven om zich te associëren met de olympische thematiek. Er zullen in aanloop naar Rio 2016 vier evenementen georganiseerd worden waarvoor geïnteresseerde bedrijven een team kunnen afvaardigen.

"Er zijn een heleboel gelijkenissen tussen de sportwereld en de bedrijfswereld. Zowel topsporters als topondernemers doen er immers alles aan om de beste te beste te zijn in hun vakgebied", verklaart VBO-voorzitter Michèle Sioen. "Via de samenwerking stellen wij ons ruim netwerk van bedrijven ter beschikking van het BOIC. Op die manier willen we ons steentje bijdragen in de zoektocht naar topprestaties in Rio."

BOIC-voorzitter Pierre-Olivier Beckers mikt met een vernieuwd concept, dat 'Team Belgium werd gedoopt, op topprestaties in Rio. "We willen niet enkel naar Rio gaan, maar we willen er ook presteren. Dat betekent dat we in 2016 medailles willen halen", aldus Beckers. "Sinds 1988 gaan de prestaties van de Belgische atleten op de Olympische Spelen immers systematisch in dalende lijn."

"Wij vonden dat de tijd rijp was om in te grijpen en met een volledig nieuw concept op de proppen te komen. Dat concept kreeg de naam 'Team Belgium'", aldus Beckers. "Het idee achter de naamsverandering is om naar Brits voorbeeld één hecht Belgisch blok te vormen. Op die manier willen we opnieuw aanknopen met de olympische successen uit het verleden."

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234