Naziproces
"Boekhouder van Auschwitz" zou bij selecteren van Joden enkel bijgesprongen hebben
In een van de laatste grote Auschwitz-processen heeft gewezen SS'er Oskar Gröning ontkend dat hij regelmatig zou geholpen hebben bij de selectie van aankomende Joden in het naziconcentratiekamp in Polen tussen mei en juli 1944.
Op het perron in Auschwitz-Birkenau was hij in de bedoelde periode slechts driemaal bijgesprongen, zei de aangeklaagde voor de rechtbank in de Noord-Duitse stad Lüneburg.
Aan het begin van het proces had de vandaag 93-jarige "boekhouder van Auschwitz" zijn morele betrokkenheid toegegeven. Gröning wordt in de aanklacht beschuldigd van medeplichtigheid aan de moord op 300.000 mensen. Hij heeft toegegeven dat hij in het vernietigingskamp verantwoordelijk was voor het verzamelen van geld en andere bezittingen van de aangekomen Joden, om het vervolgens aan de SS over te dragen. Op die manier heeft hij het naziregime economisch voordeel verschaft en het systematisch doden van gevangenen gesteund, luidt het in de aanklacht.
undefined