Blind, Reina en de broertjes Ayew in voetsporen vader
De Nederlandse middenvelder Daley Blind, de Spaanse reservedoelman Pepe Reina en de Ghanese Ayew-broers treden allen in de voetsporen van hun vader, of doen het beter, door op het WK aan te treden.
Daley Blinds vader Danny Blind was net zoals Daley actief bij Ajax. Hoewel hij 42 caps verzamelde, speelde vader Blind nooit op een WK. Wel is hij als assistent-bondscoach van Louis Van Gaal momenteel actief op dit WK. "Ik denk niet dat ik mijn selectie te danken heb aan mijn familienaam. Maar ik ben wel trots op de rol die hij vervult binnen de nationale ploeg", zei Daley Blind daarover.
Pepe Reina is er voor de derde opeenvolgende keer bij op het WK. En voor de derde keer op rij schikt hij zich in de rol van reservedoelman, net zoals zijn vader Miguel Reina deed op het WK 1966 in Engeland. Ondanks zijn lange staat van dienst moet Reina Iker Casillas en David De Gea laten voorgaan in de pikorde.
De broertjes Andre en Jordan Ayew overtreffen, net zoals Daley Blind, hun vader wat betreft het aantal WK-deelnames. Abedi Pele, drie keer Afrikaans voetballer van het jaar, kon nooit zijn kunnen tonen op het hoogste toneel omdat Ghana er tussen 1982 en 1998 niet in slaagde zich te plaatsen voor het WK.