Vrijdag 18/10/2019

Birech loopt toptijd op steeple

Beeld AFP

Jairus Kipchoge Birech heeft woensdagavond op de Bislett Games in Oslo, de vijfde etappeplaats van de Diamond League, een toptijd gelopen op de 3000 meter steeple. De Keniaanse atleet finishte na 8.02,37. Niemand was dit seizoen sneller. Zijn landgenoot Haron Lagat was een van de tempomakers. Hij kwam na een kilometer door in 2.38,88.

Birech bleef in Noorwegen de Amerikaan Evan Jager (8.06,97) en collega Hillary Kipsang Yego (8.10,93) ruim voor.

Mannen: 100 m (-0,6 m/s): 1. Richard Thompson (Tri) 10.02 2. Jimmy Vicaut (Fra) 10.04 3. Adam Gemili (GBr) 10.11 4. Kim Collins (SKN) 10.13 5. Jaysuma Saidy Ndure (Noo) 10.19 6. Simon Magakwe (ZAf) 10.28 7. Richard Kilty (GBr) 10.29 8. Daniel Talbot (GBr) 10.31

Mijl: 1. Ayanleh Souleiman (Dji) 3:49.49 2. Nicholas Willis (NZe) 3:49.83 3. Homiyu Tesfaye (Dui) 3:49.86 4. Henrik Ingebrigtsen (Noo) 3:50.72 5. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Fra) 3:51.55 6. Mekonnen Gebremedhin (Eth) 3:51.59 7. Ilham Tanui Özbilen (Tur) 3:51.71 8. Matthew Centrowitz (VSt) 3:52.23 9. Bethwell Birgen (Ken) 3:53.96 10. Johan Cronje (ZAf) 3:54.24 11. Paul Robinson (Ier) 3:54.77 12. Pieter-Jan Hannes (Bel) 3:55.33 . Geoffrey Kipkoech Rono (Ken) opgave . Chris O'Hare (GBr) opgave . Bram Som (Ned) opgave

5000 m: 1. Yenew Alamirew (Eth) 13:01.57 BESTE WJP 2. Caleb Mwangangi Ndiku (Ken) 13:02.15 3. Galen Rupp (VSt) 13:03.35 4. Thomas Pkemei Longosiwa (Ken) 13:04.68 5. Edwin Cheruiyot Soi (Ken) 13:08.36 6. Isiah Kiplangat Koech (Ken) 13:08.46 7. Dejen Gebremeskel (Eth) 13:09.73 8. Cornelius Kangogo (Ken) 13:13.03 9. Andrew Bumbalough (VSt) 13:13.67 10. Albert Rop (Brn) 13:18.90 11. John Kipkoech (Ken) 13:24.02 12. Lopez Lomong (VSt) 13:25.80 13. Zane Robertson (NZe) 13:27.09 14. Imane Merga (Eth) 13:29.43 15. Debeli Gezmu (Eth) 13:29.81 16. Brett Robinson (Aus) 13:46.09 17. Sindre Buraas (Noo) 13:52.76 . Vincent Rono (Ken) opgave . Gideon Gathimba (Ken) opgave . Arne Gabius (Dui) opgave

110 m horden (-0,6 m/s): 1. Pascal Martinot-Lagarde (Fra) 13.12 BESTE WJP 2. Andrew Riley (Jam) 13.36 3. Sergey Shubenkov (Rus) 13.37 4. William Sharman (GBr) 13.38 5. Hansle Parchment (Jam) 13.39 6. Jason Richardson (VSt) 13.45 7. Ryan Wilson (VSt) 13.54 8. Vladimir Vukicevic (Noo) 13.94

400 m horden: 1. Ashton Eaton (VSt) 49.16 2. Johnny Dutch (VSt) 49.77 3. Rasmus Mägi (Est) 49.88 4. Yoann Décimus (Fra) 49.93 5. L.J. van Zyl (ZAf) 50.45 6. Silvio Schirrmeister (Dui) 50.49 7. Oyvind Strommen Kjerpeset (Noo) 51.50 . Rhys Williams (GBr) diskwalificatie

3000 m steeple: 1. Jairus Kipchoge Birech (Ken) 8:02.37 BESTE WJP 2. Evan Jager (VSt) 8:06.97 3. Hillary Kipsang Yego (Ken) 8:10.93 4. Paul Kipsiele Koech (Ken) 8:14.29 5. Gilbert Kiplangat Kirui (Ken) 8:15.32 6. Brahim Taleb (Mar) 8:15.48 7. Daniel Huling (VSt) 8:15.87 8. Bernard Mbugua (Ken) 8:18.22 9. Abel Kiprop Mutai (Ken) 8:19.28 10. Brimin Kiprop Kipruto (Ken) 8:20.93 11. Lukasz Parszczynski (Pol) 8:35.56 . Haron Lagat (Ken) opgave . Hamid Ezzine (Mar) opgave

Hink-stap: 1. Will Claye (VSt) 17m41 2. Christian Taylor (VSt) 17m15 3. Ernesto Revé (Cub) 16m96 4. Lázaro Martínez (Cub) 16m82 5. Lyukman Adams (Rus) 16m73 6. Omar Craddock (VSt) 16m67 7. Godfrey Khotso Mokoena (ZAf) 16m38 8. Phillips Idowu (GBr) 16m30

Polsstokl: 1. Renaud Lavillenie (Fra) 5m77 2. Malte Mohr (Dui) 5m70 3. Konstadínos Filippídis (Gri) 5m60 4. Thiago Braz da Silva (Bra) 5m47 5. Dmitry Starodubtsev (Rus) 5m47 6. Augusto de Oliveira (Bra) 5m32 6. Jan Kudlicka (Tsj) 5m32 8. Lázaro Borges (Cub) 5m32 9. Raphael Holzdeppe (Dui) 5m32 10. Eirik Greibrokk Dolve (Noo) 5m17

Kogel: 1. Joe Kovacs (VSt) 21m14 2. David Storl (Dui) 21m08 3. Reese Hoffa (VSt) 21m07 4. Germán Lauro (Arg) 20m60 5. Tomasz Majewski (Pol) 20m22 6. Ladislav Prásil (Tsj) 20m14 7. Christian Cantwell (VSt) 19m47 8. Stian Andersen (Noo) 16m87 . Asmir Kolasinac (Ser) 0

Speer: 1. Tero Pitkämäki (Fin) 84m18 2. Julius Yego (Ken) 84m17 3. Vítezslav Vesely (Tsj) 83m53 4. Antti Ruuskanen (Fin) 82m56 5. Thomas Röhler (Dui) 81m41 6. Kim Amb (Zwe) 80m78 7. Ihab Abdelrahman El Sayed (Egy) 80m06 8. Ari Mannio (Fin) 78m45 9. Dmitri Tarabin (Rus) 77m34 10. Ivan Zaytsev (Oez) 76m87 11. Andreas Thorkildsen (Noo) 72m70

Vrouwen: 100 m (-0,4 m/s): 1. Myriam Soumaré (Fra) 11.18 2. LaKeisha Lawson (VSt) 11.24 3. Muna Lee (VSt) 11.37 4. Ezinne Okparaebo (Noo) 11.40 5. Asha Philip (GBr) 11.41 6. Jodie Williams (GBr) 11.44 7. Aleen Bailey (Jam) 11.44 8. Katerina Cechová (Tsj) 11.66

200 m (0,6 m/s): 1. Allyson Felix (VSt) 22.73 2. Jodie Williams (GBr) 22.97 3. Myriam Soumaré (Fra) 22.98 4. Jeneba Tarmoh (VSt) 22.98 5. Murielle Ahouré (Ivo) 22.99 6. Ivet Lalova (Bul) 23.20 7. Barbara Pierre (VSt) 23.67 8. Iréne Ekelund (Zwe) 23.74

400 m: 1. Novlene Williams-Mills (Jam) 50.06 2. Natasha Hastings (VSt) 50.60 3. Amantle Montsho (Bot) 51.05 4. Libania Grenot (Ita) 51.79 5. Patricia Hall (Jam) 52.00 6. Marie Gayot (Fra) 52.30 7. Emily Diamond (GBr) 52.58 8. Line Kloster (Noo) 53.62

800 m: 1. Eunice Jepkoech Sum (Ken) 1:59.02 2. Ajee Wilson (VSt) 1:59.68 3. Jessica Judd (GBr) 1:59.77 4. Janeth Jepkosgei Busienei (Ken) 2:00.20 5. Angelika Cichocka (Pol) 2:00.43 6. Molly Beckwith-Ludlow (VSt) 2:00.79 7. Agatha Jeruto Kimaswai (Ken) 2:00.95 8. Melissa Bishop (Can) 2:01.06 9. Ingvill Makestad (Noo) 2:02.23 10. Brenda Martinez (VSt) 2:02.27 11. Malika Akkaoui (Mar) 2:02.33 12. Caster Semenya (ZAf) 2:03.68 . Selma Kajan (Aus) opgave

400 m horden: 1. Kaliese Spencer (Jam) 54.94 2. Adekoya Kemi (Ngr) 54.96 3. Eilidh Child (GBr) 55.33 4. Tiffany Ross (VSt) 55.61 5. Shevon Stoddart (Jam) 56.71 6. Anna Titimets (Oek) 56.89 7. Natalya Antyukh (Rus) 58.06 . Cori Carter (VSt) Forfait

Hoog: 1. Maria Kuchina (Rus) 1m98 2. Blanka Vlasic (Kro) 1m98 3. Ana Simic (Kro) 1m95 4. Irina Gordeeva (Rus) 1m90 4. Anna Chicherova (Rus) 1m90 4. Tonje Angelsen (Noo) 1m90 7. Justyna Kasprzycka (Pol) 1m90 8. Kamila Licwinko (Pol) 1m90 9. Levern Spencer (SLu) 1m85

Ver: 1. Tianna Bartoletta (VSt) 7m02 2. Shara Proctor (GBr) 6m78 3. Funmi Jimoh (VSt) 6m71 4. Darya Klishina (Rus) 6m67 5. Ivana Spanovic (Ser) 6m67 6. Olga Kucherenko (Rus) 6m51 7. Erica Jarder (Zwe) 6m44 8. Sostene Moguenara-Taroum (Dui) 6m37 9. Janay DeLoach Soukup (VSt) 6m19

Discus: 1. Sandra Perkovic (Kro) 67m17 2. Gia Lewis-Smallwood (VSt) 65m77 3. Denia Caballero (Cub) 64m89 4. Yaime Pérez (Cub) 63m21 5. Mélina Robert-Michon (Fra) 63m08 6. Nadine Müller (Dui) 62m73 7. Zinaida Sendriuté (Lit) 61m91 8. Zaneta Glanc (Pol) 59m31 9. Grete Etholm-Snyder (Noo) 51m71

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234