NieuwsTechnologie
Binnenkort hou je met berichten aan jezelf ook notities bij op WhatsApp
De komende weken wordt een nieuwe functie op WhatsApp beschikbaar: gebruikers kunnen dan een WhatsApp-bericht naar zichzelf sturen.
Kom je een grappig filmpje tegen, of een link naar het perfecte vakantiehuisje, dan hoef je die niet meer naar iemand anders te sturen met de mededeling ‘Sorry, deze is voor mezelf, maar ik moest ’m even opslaan’. Zodra de functie beschikbaar is, open je WhatsApp en maak je met de knop rechtsboven een nieuwe chat aan. Selecteer je eigen naam, en ziezo: je kunt ongelimiteerd praten met jezelf.
Op die manier wordt WhatsApp niet alleen een communicatiemiddel, maar ook een soort van notitie-app. Je zult de berichten aan jezelf kunnen pinnen zodat je de notities altijd bovenaan hebt staan. Met een zoekfunctie zul je tekst, maar ook bestanden en beeldmateriaal, snel moeten terugvinden.
Momenteel is de functie al gedeeltelijk uitgerold. Dat is het geval voor gebruikers die versie 2.22.23.77 van de app op hun smartphone hebben staan. Bij gelijkaardige apps zoals Signal en Telegram was het eerder al mogelijk dergelijke berichten naar jezelf te versturen.