De Mensen
Bill Hwang, Angèle, Ilse De Meulemeester en Kobe Desramaults
Opgepakt op verdenking van fraude
Omstreden hedgefondsbaas Bill Hwang
De beruchte Amerikaanse hedgefonds-oprichter Sung Kook Hwang – Bill voor de ingewijden – is woensdag gearresteerd op verdenking van fraude en marktmanipulatie. De Amerikaanse justitie verdenkt Hwang ervan zijn eigen vermogen kunstmatig te hebben opgepompt van 1,5 miljard dollar tot 35 miljard dollar. Het bedrog van Hwang zou “verstrekkende gevolgen” gehad hebben voor de financiële wereld, zo staat er in de aanklacht. De val van zijn hedgefonds zadelde zakenbanken als Credit Suisse en Nomura vorig jaar op met miljardenverliezen.
Begint aan wereldtournee in outfits van Chanel
Brusselse zangeres Angèle
Angèle is net aan haar wereldtournee begonnen, en dat mag iedereen weten. De Brusselse zangeres en haar entourage halen werkelijk alles uit de kast om de tour luister bij te zetten: er is de documentaire slash promofilm Angèle op Netflix, de samenwerking met wereldster Dua Lipa en sinds 2020 het ambassadeurschap voor modehuis Chanel. Dit laatste gaat nu nog een stapje verder: niemand minder dan Virginie Viard, creative director van Chanel, ontwierp met en voor Angèle alle looks die ze zal dragen tijdens haar tour.
Schuldig aan valsheid in geschrifte
Ex-Miss België Ilse De Meulemeester
Niet schuldig aan witwassen van 286.104 euro, wel schuldig aan valsheid in geschrifte. Dat is het verdict voor ex-Miss België Ilse De Meulemeester voor de correctionele rechtbank van Antwerpen. Het Openbaar Ministerie vroeg vijftien maanden cel. De rechter ging daar niet op in. De bal ging aan het rollen toen de Nederlandse zakenman Jacobus P. (66) een klacht indiende tegen De Meulemeester. Die bleef zonder gevolg, maar tijdens het onderzoek kwamen wel verdachte transacties bovendrijven waarvoor ze nu vervolgd werd.
Opent restaurant op Sicilië
Vlaamse topchef Kobe Desramaults
De bekende chef Kobe Desramaults verhuist “zeker tot eind oktober” naar Sicilië. Dat vertelt hij aan Het Nieuwsblad. De West-Vlaamse chef gaat niet op vakantie, wel is hij van plan een restaurant te openen op Sicilië. “Na een kleine sabbatical ben ik ontzettend blij dit nieuws eindelijk te kunnen delen”, schrijft de kok op Instagram. “Vanaf 1 juni openen we ‘Stazione Vucciria’ in Finale di Pollina.” Desramaults had eerder al twee andere restaurants in ons land: In De Wulf en Chambre Séparée. In Gent heeft hij nog altijd De Superette.