✦
Belliardtunnel en Montgomerytunnel
blijven tot 31 augustus dicht
BRUSSEL l Sinds gisteren is de Brusselse Belliardtunnel richting Luik, Leuven, Antwerpen en Limburg afgesloten voor het verkeer. De tunnel blijft dicht tot 31 augustus. Aan het viaduct en aan de uitrit worden belangrijke werkzaamheden uitgevoerd.
De hele zomer werkt Mobiel Brussel aan de volledige renovatie van de viaduct aan de uitrit van de Belliardtunnel richting Luik. Het gaat onder meer om de reparatie van de rijweg, de veiligheidssporen, de steunbalken, de deklaag, de stoepen, de wandbekleding en de voegen.
Tijdens de werkzaamheden wordt de Belliardtunnel richting Luik afgesloten voor het verkeer. Om de veiligheid in de buurt van de bouwplaats te verzekeren, wordt in dezelfde periode ook de Montgomerytunnel gesloten. De uitrit van de Belliardtunnel richting Tervuren-Montgomery blijft overdag wel open. Richting Luik is er een omleiding via de Tervurenlaan, Montgomery, de Brand Whitlocklaan en de Reyerslaan.
Volgens Mobiel Brussel gaat de Federale Overheidsdienst Mobiliteit en Vervoer gebruikmaken van de sluiting van de Belliardtunnel om de bouw van de Schuman-Josaphattunnel tot een goed einde te brengen. De federale en de gewestelijke overheid stelden hun plannen op elkaar af om de hinder voor de weggebruikers tot een minimum te beperken.