Vrijdag 09/06/2023

Belgische Fonck naar WB-finale reining in Las Vegas

PE Author

Ann Fonck is door de nationale reiningbond NRHA gevraagd om de twee Europese topruiters Anky van Grunsven en Rodrigo Pessoa te coachen tijdens een reiningwedstrijd in Las Vegas. De twee Europese topruiters nemen het daarin op tegen twee Amerikaanse topruiters.

Daarnaast zullen Anky van Grunsven en Ann Fonck een Pas de Deux rijden, met van Grunsven op een warmbloed en Fonck op een Quarter, het oudste Amerikaanse paardenras dat vaak gebruikt wordt in het reining, een competitie in het westernrijden waarin de ruiters hun paarden door een precies patroon van cirkels, spins en stops moeten leiden.

Wereldkampioene
Ann Fonck is de regerende wereldkampioene in de open klasse van het reining. Ze is sinds 2000 actief in de sport en won in die tijd al meer dan 100.000 dollar aan prijzengeld. Anky van Grunsven is de olympische dressuurkampioene van Sydney 2000, Athene 2004 en Peking 2008.

Reining kan worden gezien als het dressuuronderdeel van het westernrijden. Het grootste verschil met de klassieke dressuur is de grote snelheid waarmee de proefonderdelen worden uitgevoerd. Reining is een snel groeiende tak van de paardensport. De discipline wordt verreden op de Wereldruiterspelen en heeft een préolympische status. (belga/adv)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234