Dinsdag 07/12/2021

Belgen roeien naar zilveren medaille op internationale jeugdbeker

null Beeld Photo News
Beeld Photo News

De Belgische dubbelvier heeft op de Internationale Jeugdbeker roeien in het Zwitserse Luzern zilver behaald.

Ward Lauwers (TRT Hazewinkel), Niels Van Zandweghe (Brugse TR), Jasper Meuldermans (Antwerpse RV) en Arne Vanderdeelen (Gentse RS) strandden in de finale op amper vier tienden van een seconde van de Poolse winnaars.

De Belgische koninginnenboot, de acht met stuurman, viel net buiten de medailles, net als de dubbeltwee Lukas Deknock (KR Brugge) en Ruben Somers (Antwerpse RV).

Ook bij de meisjes waren onze landgenoten erg dicht bij het erepodium, want zowel Astrid Rycx als de dubbeltwee Gheysen-Cattrijsse behaalden een eervolle vierde plaats.

. Uitslagen:

A-finales

Juniores jongens

Skiff:

1. Daniel Guttierrez Garcia (Spa) 7:10.62

2. Tamas Szegedi (Hon) 7:15.27

3. Gerrit Jan Coenraad van Tilburg (Ned) 7:17.42

Vier zonder stuurman:

1. Ademaar - Twellaar - Buis - van Rietbergen (Ned) 6:15.54

2. D'Alterio - Ribolzi - Raimodo - Possamai (Ita) 6:17.46

3. Parr - Elsegood - Chauhan-Sims - Doyle (GBr) 6:20.38

Twee zonder stuurman:

1. Gaggiotti - Ficarra (Ita) 6:41.76

2. Bernasconi - de Luca (Zwi) 6:46.64

3. Waterhouse - Engeland (GBr) 6:49.07

Dubbeltwee:

1. Graf - Blankenberger (Zwi) 6:34.94

2. Broglio - Ossola (Ita) 6:39.89

3. Fernandez - Martinez (Spa) 6:44.37

4. Bedok - Pasztor (Hon) 6:44.67

5. Deknock - Somers (BEL) 6:49.54

6. Den Bremer - Temming (Ned) 6:50.68

Dubbelvier:

1. Poljanowski - B. Leszczynski - F. Leszcynski - Piwanski (Pol) 6:07.96

2. Lauwers - Vanderdeelen - Meuldermans - Van Zandweghe (BEL) 6:08.30

3. Stewart - Meijer - White - Fedrick-Lees (GBr) 6:08.68

4. Vincent - Gaillac - Rouiller - Haddad (Fra) 6:09.10

5. Giulivo - Merzario - Beduschi - Dini (Ita) 6:13.27

6. Dijkstra - Feldbrugge - Stolper - Weits (Ned) 6:14.23

Acht met stuurman:

1. Italië 5:49.82

2. Groot-Brittannië 5:50.67

3. Spanje 5:54.99

4. BELGIË (Elen - Artois - Besard - Van Melkebeek - Claeys - Goubeau - Nieuwenhuyse, Rosiers - Stuurman: Catrijsse.

5. Zwitserland 5:58.14

6. Ierland 6:18.87

Juniores meisjes

Skiff:

1. Helene Schönthaler (Oos) 8:04.30

2. Ana Jaen Pagina (Spa) 8:07.18

3. Harriet Housam (GBr) 8:09.69

4. Astrid Rycx (BEL) 8:09.96

5. Kitti Bertus (Hon) 8:15.33

6. Lisa Cassina (Zwi) 8:19.44

Dubbeltwee:

1. Armstrong - Badcott (GBr) 7:32.28

2. Pilch - Korzun (Pol) 7:35.47

3. Maule - Lisi (Ita) 7:37.43

4. Gheysen - Catrijsse (BEL) 7:40.35

5. Redlinger - Hultsch (Oos) 7:42.19

6. Demarmels - Botti (Zwi) 7:43.31

undefined

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234