Maandag 27/03/2023

NieuwsCatalonië

Avondklok in Catalonië wordt opgeheven

Nauwelijks een mens te zien, 's avonds op de Ramblas in Barcelona, maar daar komt binnenkort verandering in. Beeld AFP
Nauwelijks een mens te zien, 's avonds op de Ramblas in Barcelona, maar daar komt binnenkort verandering in.Beeld AFP

In de Spaanse regio Catalonië wordt de avondklok opgeheven. De maatregel was sinds december van kracht.

Belga

“De beperkingen op verplaatsingen ’s nachts blijven tot 21 januari van kracht. Vanaf dan zal het mogelijk zijn om ’s nachts normaal door de straten van Catalonië te lopen”, maakte Patricia Plaja, woordvoerster van de Catalaanse regering, bekend. “Ook al hebben we de piek nog niet bereikt, de trend toont een vertraging van deze golf aan.”

Sinds de nacht van 23 op 24 december is het verboden om tussen 1 en 6 uur op straat te komen in onder meer Barcelona en andere Catalaanse steden. De noordoostelijke regio heeft niet alleen de hoogste incidentie van heel Spanje, maar ook de hoogste bezettingsgraad van bedden op intensive care.

Andere maatregelen, zoals een beperking tot 50 procent in bars en restaurants, de sluiting van nachtclubs en het verbod op privébijeenkomsten voor meer dan tien personen, blijven van kracht in Catalonië. Ook de coronapas blijft verplicht om bars en restaurants binnen te mogen.

Het aantal besmettingen is in heel Spanje de voorbije weken sterk gestegen, vooral te wijten aan de omikronvariant. Intussen is 90,5 procent van de bevolking boven de twaalf jaar wel al volledig gevaccineerd.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234