Donderdag 03/12/2020

Amerikaanse scouts blijven openlijk homoseksuele leden weigeren

Het hoofdkwartier van de Boy Scouts of America in Philadelphia.Beeld AP

De Amerikaanse scouts is niet van plan voortaan wel jongeren toe te laten die zich openlijk als homoseksueel geuit hebben. Dat hebben de Boy Scouts of America laten weten. De aankondiging kwam er na twee jaar denkwerk door vrijwilligers en professionals van binnen en buiten de scoutsgroep.

Het huidige beleid stelt dat de organisatie zich niet mengt in de persoonlijke levens van haar leden, maar dat ze openlijke homo's niet als lid, begeleider of personeel aanvaardt. Eerdere resoluties om de lokale afdelingen zelf te laten beslissen, zijn steeds afgeketst.

"De grote meerderheid van de ouders van onze jongeren hecht veel belang aan hun recht om de kwestie van seksuele geaardheid binnen hun familie aan te snijden, met geestelijke raadslui en op het juiste moment in de geschikte setting", aldus topman Bob Mazzuca. "Terwijl een meerderheid van onze leden het eens zijn met ons beleid, begrijpen we dat één beleid nooit helemaal overeen kan komen met de vele opvattingen binnen onze groep of binnen de samenleving."

In 2000 besliste het opperste gerechtshof in de VS al dat de Boy Scouts of America hun beleid rond seksuele geaardheid mogen aanhouden.

Robert Mazzuca.Beeld AP
Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234