Maandag 06/04/2020

OHL

Alweer gokschandaal in Belgisch voetbal?

Doelman Rudy Riou maakte zich de voorbije weken verdacht door enkele keren flagrant in de fout te gaan.Beeld Belga

Rudy Riou en Romain Reynaud, twee spelers van OHL, zijn in opspraak gekomen omdat ze mogelijk op wedstrijden van hun eigen club hebben gewed. De club is zélf een onderzoek begonnen, al zullen de twee vanavond gewoon spelen.

Het bericht op de website van Sport/ Voetbalmagazine gisterenmiddag sloeg in als een bom. 'Romain Reynaud wordt verdacht van gokken op eigen wedstrijden' en 'zowel Reynaud als Rudy Riou werden al ondervraagd door hun club'. Dat klopt ook. Al verschillende weken circuleerden in de wandelgangen van de ploeg uit Leuven geruchten dat bepaalde spelers geld inzetten op hun eigen matchen.

Dat Romain Reynaud, nota bene kapitein van OHL, daarbij in opspraak komt, is een logisch gevolg van het feit dat hij eind vorig jaar al zelf op een wedstrijd van de beloften van OHL had gewed - waarin hij zelf evenwel niet meespeelde. Zijn toenmalige coach Jacky Mathijssen had hem daarvoor al op het matje geroepen en de hele groep duidelijk gemaakt dat zulke praktijken niet kunnen. Dat Reynaud de afgelopen maanden meermaals in de fout ging, voedde de speculatie.

'Ongelukkige' tussenkomsten

De tweede man die in opspraak komt in heel het verhaal, doelman Rudy Riou, maakte zichzelf de voorbije weken dan weer verdacht door enkele keer flagrant in de fout te gaan. Verschillende mensen rond de club signaleerden het bestuur dat er daarom weleens meer aan de hand zou kunnen zijn dan louter enkele 'ongelukkige' tussenkomsten.

"De voorbije dagen hebben wij geruchten gehoord dat een aantal van onze spelers zouden gokken op wedstrijden", bevestigde clubwoordvoerder en -advocaat. Chris Vandebroeck. "Eerst zijn wij daar niet op ingegaan, omdat het een klassiek verhaal is bij ploegen aan het einde van het seizoen. Niet alleen bij ons, maar ook bij andere ploegen. Toen de geruchten echter hardnekkiger werden, zijn we toch in actie geschoten."

"Donderdag hebben we de bondsinstanties ingelicht", gaf voorzitter Jimmy Houtput ook toe. "De voetbalbond zelf heeft daarop de Europese Voetbalbond UEFA gecontacteerd. Zij legden contact met het bedrijf Sportradar, de waakhond voor onregelmatige gokpatronen. We wachten de uitslag van dat onderzoek af."

Het kan nog enkele weken duren vooraleer Sportradar effectief een rapport heeft opgesteld. Dieter Vanlerberghe, hoofdbookmaker bij de website Bingoal, ging alvast na of er abnormale weddenschappen te zien waren tijdens de wedstrijd Moeskroen-OHL van vorig weekend. OHL stond daarin lang voor, maar in de slotfase scoorde Moeskroen nog drie keer. "Maar we hebben geen verdachte bewegingen in de noteringen vastgesteld", zegt Vanlerberge.

Kapitein Reynaud.Beeld Belga

Spoedberaad

Gisterenavond om 20 uur hield OH Leuven nog een spoedberaad. Want vanavond speelt de club tegen KV Oostende, een wedstrijd die het moet winnen om in eerste klasse te blijven. Sportief directeur Luc Denteneer, voorzitter Jimmy Houtput, trainer Emilio Ferrera en de voltallige spelersgroep - Reynaud en Riou incluis -overlegden of de twee Fransen in de kern mochten zitten. Ferrera gaf intern aan dat hij niet vond dat Riou of Reynaud in de fout waren gegaan tegen Moeskroen en wilde hen graag in de kern. Hij hield zijn slag thuis: de twee zitten vanavond gewoon in de kern en kunnen dus zomaar spelen. Het is afwachten hoe het Leuvense publiek daarop zal reageren.

Na de vergadering sloop Riou via een achterpoortje naar de uitgang zonder te reageren. Reynaud daarentegen reageerde kort en krachtig op de beschuldigingen. "Ik ben verschoten van de commotie. Er is niks van aan, ik ben onschuldig. De politie mag al mijn rekeningen checken. Ik ben van plan om een klacht in te dienen tegen de mensen die met deze onzin naar buiten zijn gekomen."

Hoe vreemd het ook mag klinken: ondanks dat OH Leuven zelf een onderzoek heeft laten voeren naar eventuele gokfraude, blijft de club de twee spelers steunen. "Waarom zouden ze bewust verliezen? Als we degraderen, zullen ze allebei een pak minder verdienen. Dat staat zo aangegeven in hun contract", zegt sportief directeur Luc Denteneer. Voorzitter Jimmy Houtput denkt zelfs aan complottheorieën. "Misschien willen bepaalde mensen onze club destabiliseren? Enkele van onze concurrenten? Of misschien zelfs intern", zo verwijst hij naar recente conflicten binnen verschillende geledingen van de club.

Hoe het ook eindigt: voor het eerst sinds de affaire met gokchinees Zheyun Ye is ons land weer in de ban van een mogelijk gokschandaal in het voetbal.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234