Maandag 25/05/2020

Memorial

Alle uitslagen Memorial en winnaars Diamond League

Usain Bolt won de 100m in een scherpe 9.80.Beeld GETTY

Uitslagen van de Memorial Van Damme van vrijdag in het Brusselse Koning Boudewijnstadion en eindwinnaars van de Diamond League:

MANNEN

. 100m (wind: +0,6 m/s):

1. Usain Bolt (Jam) 9.80

2. Mike Rodgers (VSt) 9.90

3. Nesta Carter (Jam) 9.94

4. Justin Gatlin (VSt) 9.94

5. Kemar Bailey-Cole (Jam) 9.98

6. Jimmy Vicaut (Fra) 10.03

7. Kim Collins (SKN) 10.07

8. James Dasaolu (GBr) 10.15

9. Keston Bledman (Tri) 10.19



. 200m (wind: -0,2 m/s):

1. Warren Weir (Jam) 19.87

2. Nickel Ashmeade (Jam) 19.93

3. Walter Dix (VSt) 20.12

4. Churandy Martina (Ned) 20.18

5. Jaysuma Saidy Ndure (Noo) 20.23

6. Rasheed Dwyer (Jam) 20.40

7. Chris Clarke (GBr) 20.45

8. James Ellington (GBr) 20.52

9. Serhiy Smelyk (Oek) 20.70



. 400m:

1. Martyn Rooney (GBr) 45.05

2. Jonathan Borlée (Bel) 45.05

3. Matteo Galvan (Ita) 45.35

4. Kévin Borlée (Bel) 45.39

5. Joshua Mance (VSt) 45.42

6. Yousef Ahmed Masrahi (SAr) 45.82

7. Edino Steele (Jam) 45.87

8. Nicholas Maitland (Jam) 46.43

9. Dylan Borlée (Bel) 47.41



. 800m:

1. Mohammed Aman (Eth) 1:42.37

2. Nick Symmonds (VSt) 1:43.03

3. Ferguson Rotich Cheruiyot (Ken) 1:43.22

4. Marcin Lewandowski (Pol) 1:43.83

5. Duane Solomon (VSt) 1:44.36

6. Ayanleh Souleiman (Dji) 1:44.50

7. Timothy Kitum (Ken) 1:45.27

8. Andrew Osagie (GBr) 1:45.34



5000 m:

1. Yenew Alamirew (Eth) 12:58.75

2. Bernard Lagat (VSt) 12:58.99

3. Hagos Gebrhiwet (Eth) 12:59.33

4. Edwin Cheruiyot Soi (Ken) 13:01.00

5. Galen Rupp (VSt) 13:01.37

6. Thomas Pkemei Longosiwa (Ken) 13:01.74

7. Albert Rop (Ken) 13:02.31

8. Evan Jager (VSt) 13:02.40

...

14. Abdelhadi El Hachimi (BEL) 13:34.95


. 400m horden:

1. Jehue Gordon (Tri) 48.32

2. Omar Cisneros (Cub) 48.59

3. Javier Culson (Pri) 48.60

4. Michael Tinsley (VSt) 48.60

5. Leford Green (Jam) 48.84

6. Justin Gaymon (VSt) 49.43

7. Mamadou Kasse Hanne (Sen) 49.93

8. Rhys Williams (GBr) 50.13



. Hink-stap:

1. Teddy Tamgho (Fra) 17,30 m

2. Christian Taylor (VSt) 16,89

3. Will Claye (VSt) 16,88

4. Pedro Pablo Pichardo (Cub) 16,55

5. Yoann Rapinier (Fra) 16,54

6. Zlatozar Atanasov (Bul) 16,34

7. Gaëtan Saku Bafuanga Baya (Fra) 16,25

8. Fabrizio Schembri (Ita) 16,25



. Polsstok:

1. Renaud Lavillenie (Fra) 5,96 m

2. Konstadínos Filippídis (Gri) 5,74

3. Augusto de Oliveira (Bra) 5,74

4. Thiago Braz da Silva (Bra) 5,60

4. Björn Otto (Dui) 5,60

6. Karsten Dilla (Dui) 5,50

7. Jan Kudlicka (Tsj) 5,50

8. Luke Cutts (GBr) 5,50

9. Valentin Lavillenie (Fra) 5,30

10. Thomas Van der Plaetsen (BEL) 5,20


. Kogel:

1. Ryan Whiting (VSt) 21,45 m

2. Georgi Ivanov (Bul) 20,95

3. Ladislav Prásil (Tsj) 20,79

4. Dylan Armstrong (Can) 20,76

5. Tomasz Majewski (Pol) 20,76

6. Asmir Kolasinac (Ser) 20,57

7. Germán Lauro (Arg) 20,54

8. Cory Martin (VSt) 20,07



. Speer:

1. Tero Pitkämäki (Fin) 87,32 m

2. Vítezslav Vesely (Tsj) 86,67

3. Antti Ruuskanen (Fin) 83,64

4. Dmitri Tarabin (Rus) 83,03

5. Julius Yego (Ken) 82,46

6. Andreas Thorkildsen (Noo) 82,00

7. Thomas Röhler (Dui) 80,98

8. Kim Amb (Zwe) 80,23



VROUWEN

. 100m (wind: -0,3 m/s):

1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam) 10.72

2. Alexandria Anderson (VSt) 10.97

3. Carrie Russell (Jam) 10.99

4. Kerron Stewart (Jam) 11.19

5. Barbara Pierre (VSt) 11.20

6. Verena Sailer (Dui) 11.28

7. ChaRonda Williams (VSt) 11.28

8. Dafne Schippers (Ned) 11.31

9. Tiffany Townsend (VSt) 11.34



. 400m:

1. Natasha Hastings (VSt) 50.36

2. Amantle Montsho (Bot) 50.41

3. Antonina Krivoshapka (Rus) 50.51

4. Francena McCorory (VSt) 50.77

5. Christine Ohuruogu (GBr) 50.95

6. Stephanie McPherson (Jam) 51.18

7. Libania Grenot (Ita) 51.19

8. Novlene Williams-Mills (Jam) 51.31

9. Kseniya Ryzhova (Rus) 51.93



. 1000m:

1. Nelly Jepkosgei (Ken) 2:35.43

2. Winny Chebet (Ken) 2:35.73

3. Yekaterina Kupina (Rus) 2:36.45

4. Morgan Uceny (VSt) 2:37.61

5. Laura Weightman (GBr) 2:38.49

6. Kate van Buskirk (Can) 2:38.68

7. Danuta Urbanik (Pol) 2:38.71

8. Roseanne Galligan (EIR) 2:38.76



. 1500m:

1. Abeba Aregawi (Zwe) 4:05.41

2. Mercy Cherono (Ken) 4:05.82

3. Hellen Onsando Obiri (Ken) 4:06.92

4. Shannon Rowbury (VSt) 4:07.05

5. Hannah England (GBr) 4:08.31

6. Viola Jelagat Kibiwot (Ken) 4:08.62

7. Ekaterina Sharmina (Rus) 4:08.96

8. Siham Hilali (Mar) 4:09.04

...

13. Almensh Belete (BEL) 4:17.18



. 100m horden (wind: +1,0 m/s):

1. Dawn Harper (VSt) 12.48

2. Sally Pearson (Aus) 12.63

3. Cindy Billaud (Fra) 12.69

4. Tiffany Porter (GBr) 12.78

5. Kellie Wells (VSt) 12.78

6. Yuliya Kondakova (Rus) 12.85

7. Anne Zagre (Bel) 12.88

8. Reïna-Flor Okori (Fra) 12.99



. 3000m steeple:

1. Milcah Chemos Cheywa (Ken) 9:15.06

2. Sofia Assefa (Eth) 9:15.26

3. Hiwot Ayalew (Eth) 9:15.85

4. Lydia Chepkurui (Ken) 9:21.94

5. Purity Cherotich Kirui (Ken) 9:24.42

6. Etenesh Diro (Eth) 9:28.96

7. Gladys Jerotich Kipkemoi (Ken) 9:36.66

8. Eilish McColgan (GBr) 9:39.79



. Hoog:

1. Svetlana Shkolina (Rus) 2,00 m

2. Anna Chicherova (Rus) 1,98

3. Emma Green Tregaro (Zwe) 1,96

4. Mariya Kuchina (Rus) 1,93

5. Justyna Kasprzycka (Pol) 1,90

6. Kamila Stepaniuk (Pol) 1,90

7. Irina Gordeeva (Rus) 1,87

. Airiné Palsyté (Lit) 1,87

9. Nafissatou Thiam (BEL) 1,87

. Hanne Van Hessche (BEL) -


. Hink-stap:

1. Caterine Ibargüen (Col) 14,49 m

2. Kimberly Williams (Jam) 14,34

3. Olha Saladuha (Oek) 14,31

4. Hanna Knyazyeva-Minenko (Isr) 14,21

5. Anna Pyatykh (Rus) 13,94

6. Anna Jagaciak (Pol) 13,85

7. Irina Gumenyuk (Rus) 13,61

8. Yekaterina Kayukova (Rus) 13,26



. Discus:

1. Sandra Perkovic (Kro) 67,04 m

2. Gia Lewis-Smallwood (VSt) 64,82

3. Mélina Robert-Michon (Fra) 63,45

4. Yarelys Barrios (Cub) 63,02

5. Zinaida Sendriuté (Lit) 62,05

6. Zaneta Glanc (Pol) 60,81

7. Nadine Müller (Dui) 60,40

8. Anna Rüh (Dui) 58,59



* Winnaars Diamond League:

MANNEN

100m: Justin Gatlin (VSt)

200m: Warren Weir (Jam)

400m: LaShawn Merritt (VSt)

800m: Mohammed Aman (Eth)

1500m: Ayanleh Souleiman (Dji)

5000m: Yenew Alamirew (Eth)

3000m steeple: Conseslus Kipruto (Ken)

110m horden: David Oliver (VSt)

400m horden: Javier Culson (PRi)

Ver: Aleksandr Menkov (Rus)

Hink-stap: Christian Taylor (VSt)

Hoog: Bohdan Bondarenko (Oek)

Polsstok: Renaud Lavillenie (Fra)

Discus: Gerd Kanter (Est)

Kogel: Ryan Whiting (VSt)

Speer: Vitezslav Vesely (Tsj)


VROUWEN

100m: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam)

200m: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam)

400m: Amantle Montsho (Bot)

800m: Eunice Sum (Ken)

1500m: Abeba Aregawi (Zwe)

5000m: Meseret Defar (Eth)

100m horden: Dawn Harper-Nelson (VSt)

400m horden: Zuzana Hejnova (Tsj)

3000m steeple: Milcah Chemos (Ken)

Ver: Shara Proctor (GBr)

Hink-stap: Caterine Ibarguen (Col)

Hoog: Svetlana Shkolina (Rus)

Polsstok: Silke Spiegelburg (Dui)

Kogel: Valerie Adams (NZe)

Discus: Sandra Perkovic (Kro)

Speer: Christina Obergföll (Dui)


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234