Dinsdag 06/06/2023

Alle ogen gericht op mogelijk bezoek Obama aan Mandela

null Beeld AP
Beeld AP

De Amerikaanse president Barack Obama reist vandaag van Senegal naar Zuid-Afrika in de hoop op een laatste ontmoeting met zijn held Nelson Mandela. De voormalige president van Zuid-Afrika ligt op sterven, maar wordt nog kunstmatig in leven gehouden.

Redactie

Obama is bezig aan een drielandentoer door Afrika. Met het officiële bezoek hoopt de eerste zwarte president van Amerika iets goed te maken voor zijn jarenlange afwezigheid in het Afrikaanse continent.

Voor hij Dakar verlaat, staat er nog een ontmoeting met boeren en lokale ondernemers op de agenda. Maar de dag zal toch vooral in het teken staan van een mogelijk bezoek aan de 94-jarige Mandela. Of een ontmoeting tot de mogelijkheden behoort, is helemaal aan de familie, zo heeft het Witte Huis laten weten.

Held
Obama beschouwt Mandela, zoals zoveel anderen, als een held. Of ze elkaar nu zullen treffen of niet, de reis dient hoe dan ook als eerbetoon aan de voormalige leider van de anti-apartheid beweging. "Als hij overlijdt is er één ding waarvan we allemaal overtuigd zijn. Zijn nalatenschap zal nooit verloren gaan", aldus Obama gisteren.

Lege planning
De president zal vanavond in Zuid-Afrika aankomen. Voor die avond staan geen openbare evenementen gepland. Een bezoek aan het ziekenhuis zou dus tot de mogelijkheden behoren.

null Beeld AP
Beeld AP
null Beeld REUTERS
Beeld REUTERS

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234