Maandag 06/12/2021

Winterspelen

Alle medaillewinnaars in Sochi

null Beeld AP
Beeld AP

Alpineskiën.

Supercombinatie: 1. Höfl-Riesch (Dui), 2. Hosp (Oos), 3. Mancuso (VSt).

Afdaling: 1. Maze (Slv) en Gisin (Zwi), 3. Gut (Zwi).

Super-G: 1. Fenninger (Oos), 2. Höfl-Riesch (Dui), 3. Hosp (Oos).

Reuzenslalom: 1. Maze (Slv), 2. Fenninger (Oos), 3. Rebensburg (Dui)

Slalom: 1. Shiffrin (VSt), 2. Marlies Schild (Oos), 3. Zettel (Oos).

Biatlon.

7,5 km sprint: 1. Kuzmina (Swk), 2. Viloechina (Rus), 3. Semerenko (Oek).

10 km achtervolging: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Berger (Noo), 3. Gregorin (Slv).

12,5 km massastart: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Soukalova (Tsj), 3. Eckhoff (Noo).

15 km individueel: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Selina Gasparin (Zwi), 3. Skardino (WRu).

4x6 km estafette:1. Oekraïne, 2. Rusland, 3. Noorwegen.

Bobslee.

1. Humphries/Moyse (Can), 2. Meyers/Williams (VSt), 3. Evans/Greubel (VSt).

Curling.

1. Canada, 2. Zweden, 3. Groot-Brittannië.

Freestyle skiën.

Aerials: 1. Tsuper (WRu), 2. Xu (Chn), 3. Lassila (Aus).

Moguls: 1. Justine Dufour-Lapointe (Can), 2. Chloe Dufour-Lapointe (Can), 3. Kearney (VSt).

Slopestyle: 1. Howell (Can), 2. Logan (VSt), 3. Lamarre (Can).

Halfpipe: 1. Bowman (VSt), 2. Martinod (Fra), 3. Onozuka (Jap).

Skicross: 1. Thompson (Can), 2. Serwa (Can), 3. Holmlund (Zwe).

IJshockey.

1. Canada, 2. Verenigde Staten, 3. Zwitserland

Kunstrijden.

Individueel: 1. Sotnikova (Rus), 2. Kim Yuna (ZKo), 3. Kostner (Ita).

Team: 1. Rusland, 2. Canada, 3. Verenigde Staten.

Paren: 1. Volsozjar/Trankov (Rus), 2. Stolbova/Klimov (Rus), 3. Savtsjenko/Szolkowi (Dui).

IJsdansen: 1. Davis/White (VSt), 2. Virtue/Moir (Can), 3. Ilinich/Katsalapov (Rus).

Langlaufen.

Klassieke stijl, 10 km: 1. Kowalczyk (Pol), 2. Kalla (Zwe), 3. Johaug (Noo).

Skiatlon, 15 km: 1. Björgen (Noo), 2. Kalla, 3. Weng (Noo).

Sprint, vrij: 1. Falla (Noo), 2. Östberg (Noo), 3. Fabjan (Slv).

Vrije stijl, 30 km: 1. Björgen (Noo), 2. Johaug (Noo), 3. Steira (Noo).

4x5 km estafette: 1. Zweden, 2. Finland, 3. Duitsland.

Estafette gemengd: 1. Noorwegen, 2. Tsjechië, 3. Italië.

Team sprint: 1. Björgen/Östberg (Noo), 2. Niskanen/Saarinen (Fin), 3. Ingemarsdotter/Nilsson (Zwe)

Rodelen.

Enkel: 1. Geisenberger (Dui), 2. Hüfner (Dui), 3. Hamlin (VSt).

Landenwedstrijd, estafette: 1. Duitsland, 2. Rusland, 3. Letland.

Schaatsen.

500 m: 1. Lee Sang-hwa (ZKo), 2. Fatkoelina (Rus), 3. Boer (Ned).

1000 m: 1. Zhang Hong (Chn), 2. Wüst (Ned), 3. Boer (Ned).

1500 m: 1. Ter Mors (Ned), 2. Wüst (Ned), 3. Van Beek (Ned).

3000 m: 1. Wüst (Ned), 2. Sablikova (Tsj), 3. Graf (Rus).

5000 m: 1. Sablikova (Slw), 2. Wüst (Ned), 3. Kleibeuker (Ned).

Ploegachtervolging: 1. Nederland, 2. Polen, 3. Rusland.

Shorttrack.

500 m: 1. Li Jianrou (Chn), 2. Fontana (Ita), 3. Park Seung-hi (ZKo).

1000 m: 1. Park Seung-hi (ZKo), 2. Fan Kexin (Chn), 3. Shim Suk-hee (ZKo).

1500 m: 1. Zhou Yang (Chn), 2. Shim Suk-hee (ZKo), 3. Fontana (Ita).

3000 m aflossing: 1. Zuid-Korea, 2. Canada, 3. Italië

Skeleton.

1. Yarnold (GBr), 2. Pikus-Pace (VSt), 3. Nikitina (Rus).

Skispringen.

90-meterschans: 1. Vogt (Dui), 2. Iraschko-Stolz (Oos), 3. Mattel (Fra).

Snowboarden.

Cross: 1. Samkova (Tsj), 2. Maltais (Can), 3. Trespeuch (Fra).

Slopestyle: 1. Anderson (VSt), 2. Rukajarvi (Fin), 3. Jones (GBr).

Halfpipe: 1. Farrington (VSt), 2. Bright (Aus), 3. Clark (VSt).

Parallelreuzenslalom: 1. Kummer (Zwi), 2. Takeuchi (Jap), 3. Zavarzina (Rus).

Parallelslalom: 1. Dujmovits (Oos), 2. Karstens (Dui), 3. Kober (Dui).

Alpineskiën.

Afdaling: 1. Mayer (Oos), 2. Innerhofer (Ita), 3. Jansrud (Noo).

Super combinatie: 1. Viletta (Zwi), 2. Kostelic (Kro), 3. Innerhofer (Ita).

Super-G: 1. Jansrud (Noo), 2. Weibrecht (VSt), 3. Miller (VSt) en Hudec (Can).

Reuzenslalom: 1. Ligety (VSt), 2. Missillier (Fra), 3. Pinturault (Fra).

Slalom: 1. Matt (Oos), 2. Hirscher (Oos), 3. Kristoffersen (Noo).

Biatlon.

10 km sprint: 1. Björndalen (Noo), 2. Landertingen (Oos), 3. Soukup (Tsj).

12,5 km achtervolging: 1. Martin Fourcade (Fra), 2. Moravec (Tsj), 3. Beatrix (Fra).

20 km: 1. Martin Fourcade (Fra), 2. Lesser (Dui), 3. Garanitsjev (Rus).

15 km massastart: 1. Svendsen (Noo), 2. Martin Fourcade (Fra), 3. Moravec (Tsj).

4x7,5 km: 1. Rusland, 2. Duitsland, 3. Oostenrijk.

Bobsleeën.

Tweemansbob: 1. Zoebkov/Voevoda (Rus), 2. Hefti/Baumann (Zwi), 3. Holcomb/Langton (VSt).

Viermansbob: 1. Zoebkov/Negodailo/Troenenkov/Voevoda (Rus), 2. Melbardis/Dreiskens/Vilkaste/Strenga (Let), 3. Holcomb/Tomasevicz/Langton/Fogt (VSt).

Curling.

1. Canada, 2. Groot-Brittannië, 3. Zweden.

Freestyle skiën.

Moguls: 1. Bilodeau (Can), 2. Kingsbury (Can), 3. Smisjliajev (Rus).

Slopestyle: 1. Christensen (VSt), 2. Kenworthy (VSt), 3. Goepper (VSt).

Aerials: 1. Koesjnir (WRu), 2. Morris (Aus), 3. Jia (Chn).

Halfpipe: 1. Wise (VSt), 2. Riddle (Can), 3. Rolland (Fra).

Skicross: 1. Chapuis (Fra), 2. Bovolenta (Fra), 3. Midol (Fra).

IJshockey.

1. Canada, 2. Zweden, 3. Finland.

Kunstrijden.

1. Hanyu (Jap), 2. Chan (Can), 3. Ten (Kaz).

Langlaufen.

Klassieke stijl, 15 km: 1. Cologna (Zwi), 2. Olsson (Zwe), 3. Richardsson (Zwe).

Skiatlon, 30 km: 1. Cologna, 2. Hellner (Zwe), 3. Sundby (Noo).

Sprint, vrij: 1. Hattestad (Noo), 2. Peterson (Zwe), 3. Jönsson (Zwe).

4x10 km estafette: 1. Zweden, 2. Rusland, 3. Frankrijk.

Team sprint: 1. Jauhojaervi/Niskanen (Fin), 2. Vilegzjanin/Krioekov (Rus), 3. Jönsson/Peterson (Zwe).

Vrije stijl, 50 km: 1. Legkov (Rus), 2. Vilegzjanin (Rus), 3. Tsjernoesov (Rus).

Noordse Combinatie.

Kleine schans: 1. Frenzel (Dui), 2. Watabe (Jap), 3. Krog (Noo).

Grote schans: 1. Graabak (Noo), 2. Moan (Noo), 3. Riessle (Dui).

Teamwedstrijd: 1. Noorwegen, 2. Duitsland, 3. Oostenrijk.

Rodelen.

Enkel: 1. Loch (Dui), 2. Demsjenko (Rus), 3. Zöggeler (Ita).

Dubbel: 1. Arlt/Wendl (Dui), 2. Andreas Linger/Wolfgang Linger (Oos), 3. Andris Sics/Juris Sics (Let).

Schaatsen.

500 m: 1. Michel Mulder (Ned), 2. Smeekens (Ned), 3. Ronald Mulder (Ned).

1000 m: 1. Groothuis (Ned), 2. Morrison (Can), 3. Michel Mulder (Ned).

1500 m: 1. Brodka (Pol), 2. Verweij (Ned), 3. Morrison (Can).

5000 m: 1. Kramer (Ned), 2. Blokhuijsen (Ned), 3. Bergsma (Ned).

10.000 m: 1. Bergsma (Ned), 2. Kramer (Ned), 3. De Jong (Ned).

Ploegachtervolging: 1. Nederland, 2. Zuid-Korea, 3. Polen.

Shorttrack.

500 m: 1. An (Rus), 2. Dajing Wu (Chn), 3. Cournoyer (Can).

1000 m: 1. An (Rus), 2. Grigorev (Rus), 3. Knegt (Ned).

1500 m: 1. Charles Hamelin (Can), 2. Tianyu Han (Chn), 3. An (Rus).

5000 m aflossing: 1. Rusland, 2. Verenigde Staten, 3. China.

Skeleton.

1. Tretjakov (Rus), 2. Dukurs (Let), 3. Antoine (VSt).

Skispringen.

90-meterschans: 1. Stoch (Pol), 2. Prevc (Slv), 3. Bardal (Noo).

120-meterschans: 1. Stoch (Pol), 2. Kasai (Jap), 3 Prevc (Slv).

Landenwedstrijd: 1. Duitsland, 2. Oostenrijk, 3. Japan.

Snowboarden.

Slopestyle: 1. Kotsenburg (VSt), 2. Sandbach (Noo), 3. McMorris (Can).

Halfpipe: 1. Podladtchikov (Zwi), 2. Hirano (Jap), 3. Hiraoka (Jap).

Cross: 1. Vaultier (Fra), 2. Oljoenin (Rus), 3. Deibold (VSt).

Parallelreuzenslalom: 1. Wild (Rus), 2. Galmarini (Zwi), 3. Kosir (Slv).

Parallelslalom: 1. Wild (Rus), 2. Kosir (Slv), 3. Karl (Oos).

Eindstand medailles (na 98 proeven):

Goud Zilver Brons Totaal

1. Rusland 13 11 9 33

2. Noorwegen 11 5 10 26

3. Canada 10 10 5 25

4. Verenigde Staten 9 7 12 28

5. Nederland 8 7 9 24

6. Duitsland 8 6 5 19

7. Zwitserland 6 3 2 11

8. Wit-Rusland 5 0 1 6

9. Oostenrijk 4 8 5 17

10. Frankrijk 4 4 7 15

11. Polen 4 1 1 6

12. China 3 4 2 9

13. Zuid-Korea 3 3 2 8

14. Zweden 2 7 6 15

15. Tsjechië 2 4 2 8

16. Slovenië 2 2 4 8

17. Japan 1 4 3 8

18. Finland 1 3 1 5

19. Groot-Brittannië 1 1 2 4

20. Oekraïne 1 0 1 2

21. Slovakije 1 0 0 1

22. Italië 0 2 6 8

23. Letland 0 2 2 4

24. Australië 0 2 1 3

25. Kroatië 0 1 0 1

26. Kazachstan 0 0 1 1

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234