Al vijf doden door nieuwe drug
Experts luiden de alarmbel over de nieuwe drug 4-MA. Die heeft in ons land al minstens vijf mensenlevens geëist, zo schrijven de Concentrakranten. 4-MA is een verontreinigde vorm van amfetamine of speed, een oppeppende drug die vooral in het uitgaansleven populair is.
De drug 4-MA werkt trager dan normale speed, waardoor gebruikers geneigd zijn nog meer te gebruiken. Maar de effecten zijn eens zo hard. Slachtoffers kregen tot 45 graden koorts.
De eerste keer dat 4-MA in beslag werd genomen, was eind 2009. De eerste dode in ons land viel in augustus vorig jaar. In maart van dit jaar zijn twee, vermoedelijk zelfs drie mensen omgekomen. Experts vrezen dat het er in realiteit nog meer zijn, omdat er niet standaard wordt getest op 4-MA.
Wetenschappelijke labs, spoedartsen en hulpverleners zijn al langer op de hoogte van het bestaan van de "rommeldrug". Maar bij het brede publiek is 4-MA nog onbekend. Daarom bestaat de vrees dat nog meer gebruikers slachtoffer worden. Experts menen dan ook dat het tijd is om iedereen voor de gevaren te waarschuwen.
Het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid plaatste op zijn website al kort wat uitleg over 4-MA. Bredere initiatieven zijn er voorlopig niet.