NieuwsMarktplaats
Al het economische wereldnieuws in het kort
De Zweedse autobouwer Volvo Cars, die een productievestiging heeft in Gent, heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar de verkoop wereldwijd met 40,8 procent zien toenemen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Het bedrijf realiseerde zijn beste eerste kwartaal ooit. De totale verkoop steeg tot 185.698 wagens
De coronacrisis heeft de Ierse lagekostenluchtvaartmaatschappij Ryanair het voorbije boekjaar minder diep in de rode cijfers geduwd dan gedacht. Het bedrijf noteert voor de twaalf maanden tot eind maart een verlies van 800 tot 850 miljoen euro, zo meldt Ryanair.
Het Finse technologiebedrijf Nokia en de Chinese computerfabrikant Lenovo hebben een akkoord gesloten om alle onderlinge disputen over patenten te beëindigen. Lenovo zal een niet vrijgegeven som betalen aan Nokia. Nokia was in 2019 een juridische strijd begonnen tegen Lenovo.
Het Noorse staatsinvesteringsfonds heeft een belang van 50 procent gekocht in het windmolenpark Borssele 1 & 2, dat voor de kust van Zeeland ligt. Het belang werd overgenomen van het Deense energieconcern Ørsted voor bijna 1,4 miljard euro.