Update
Ademhalingsproblemen aan de basis van opgave Terpstra
De Nederlander Niki Terpstra (OPQS) is vandaag niet meer gestart in de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat heeft de organisatie laten weten. Ook de Australiër Matthew Goss, die gisteren samen met Mark Cavendish betrokken was bij een valpartij in de slotkilometer, is er niet meer bij.
Gele trui Tony Martin zal het in de zesde rit door het Zwitserse gebergte dus met een (luxe)helper minder moeten rooien. De 30-jarige winnaar van Parijs-Roubaix had al een paar dagen problemen met de ademhaling. "Doorrijden was onverantwoord, met de mooie wedstrijden die nog voor de deur staan", aldus de Nederlander. Hij betreurt het dat hij zijn kopman in de steek moet laten. De Duitser Martin heeft in het algemeen klassement 6 tellen voorsprong op de jonge Nederlander Tom Dumoulin (Team Giant-Shimano), de Slovaak Peter Sagan (Cannondale) volgt op tien seconden.
De Australische sprinter Matthew Goss (Orica-GreenEDGE) volgt het voorbeeld van Terpstra, hij laat de eerste bergen eveneens links liggen. De 27-jarige oud-winnaar van Milaan-San Remo kwam in de slotkilometer van de vijfde etappe spectaculair ten val na een manoeuvre van een renner van IAM Cycling, ook Mark Cavendish was bij die val betrokken. "Mijn blessures vallen goed mee", liet Goss gisteren optekenen. "De knie voelt wat stram aan, ik zal moeten afwachten hoe het morgen gaat." Blijkbaar voelde de knie van de snelle Goss dus onvoldoende goed aan om de zesde etappe aan te vatten.
. @Mattgoss1986 talks #TdSuisse stage five crash: "He hit me from behind, and I went flying.¿ Read more: http://t.co/MrstzD1R0k
— ORICA-GreenEDGE (@ORICA_GreenEDGE) 17 juni 2014