✦
85.000 Britse toeristen gestrand, Iron Maiden schiet te hulp
Failliet XL Leisure blokkeert ook nakende vakantie 200.000 Britten
LONDEN l Na het failliet van XL Leisure Group, de derde grootste touroperator van Groot Britannië, zijn 85.000 Britse vakantiegangers gestrand op één of andere vakantiebestemming. De Britse luchtvaartorganisatie CAA doet al het mogelijke om de toeristen zo snel mogelijk terug naar huis te krijgen.
XL Leisure legde de boeken neer nadat bekendraakte dat het bedrijf een schuldenberg van 180 miljoen euro had opgebouwd. Volgens het bedrijf was dat het gevolg van de stijgende energieprijzen en de vertraging van de economische groei. De 21 vliegtuigen van XL blijven aan de grond en de 85.000 toeristen die door de failliete touroperator waren gedropt op één of andere zonnige vakantiebestemming moeten nu op zoek naar alternatief vervoer. Zij moeten hopen op een leeg plaatsje in een vliegtuig van een andere luchtvaartmaatschappij of op een zitje in één van de vele extra charters die door de Britse luchtvaartorganisatie CAA worden ingelegd. De gestrande toeristen zijn trouwens niet de enige slachtoffers. Het failliet van XL betekent meteen het einde van de vakantieplannen van 200.000 Britten die één van de komende dagen op vakantie wilden vertrekken. Het opdoeken van XL heeft ook banenverlies tot gevolg. 1.700 personeelsleden staan op straat.
Opvallend: niemand minder dan Bruce Dickinson, de 50-jarige zanger van de Britse heavymetalgroep Iron Maiden en piloot van opleiding, heeft zich een helper in nood getoond. Hij bracht 221 vakantiegangers in een Boeing 757 van Egypte terug naar Groot-Brittannië. Naast zijn muziekcarrière werkt Dickinson sinds negen jaar voor de luchtvaartmaatschappij Astraeus, sinds tweeënhalf jaar is hij daar ook piloot. De zanger had zijn loopbaan als piloot op het dieptepunt van zijn solocarrière opgenomen, nadat hij Iron Maiden in 1993 tijdelijk had verlaten. Sinds 1999 is hij weer de zanger van de band. (PD)