Vrijdag 18/10/2019

wielrennen

41ste editie Driedaagse De Panne-Koksijde zoekt opvolger voor Lieuwe Westra

Beeld TDW

Vanaf morgen wordt met de Driedaagse De Panne-Koksijde (2.BC) de laatste rechte lijn naar de Ronde van Vlaanderen ingezet. Voor sommigen is deze rittenkoers de ultieme aanscherping van de conditie voor 'Vlaanderens Mooiste', andere maken van deze driedaagse een heus doel. Aan het concept werd ook dit jaar niet gewijzigd.

De 41e editie omvat twee ritten in lijn en op de slotdag wordt een dubbelprogramma afgewerkt. 's Voormiddags is er de korte etappe gevolgd door een afsluitende tijdrit.

De driedaagse wordt de laatste jaren steevast afgetrapt in De Panne. Vanaf de site van Plopsaland trekt men in één streep naar Zottegem en de Vlaamse Ardennen. In deze openingsetappe zijn er elf hellingen opgenomen. Tijdens de twee plaatselijke ronden van elk 46,9 km zitten de Berendries, Ten Bosse, de Muur van Geraardsbergen en de Klemhoutstraat.

De etappe op woensdag heeft dezelfde aanloop als die van vorig jaar. Vanuit startplaats Zottegem gaat het naar Kortrijk om dan koers te zetten richting Heuvelland met de opeenvolging van de Monteberg, Kemmelberg, Rodeberg, Vidaigneberg en Sulferberg. Op en rond de Ter Duinenlaan te Koksijde wachten nog twee plaatselijke ronden van elk 11,5 km.

Beeld TDW

Eerbetoon aan WOI

De korte rit in lijn donderdagochtend start en komt aan in De Panne. Deze krijgt de benaming 'etappe der Vlaamse Velden' met passages aan de Ijzertoren en de Dodengang, een eerbetoon aan de slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog. Eens aangekomen in De Panne zijn er nog twee plaatselijke ronden voorzien van elk 8,1 km. De Driedaagse De Panne-Koksijde wordt afgesloten met de traditionele individuele tijdrit over 14,2 km.

Er komen dit jaar met Katusha-Alpecin, Quick-Step Floors, Lotto-Soudal, Orica-Scott, Bora-Hansgrohe, Trek-Segafredo en UAE Team Emirates zeven WorldTourteams aan de start. Onder de ex-winnaars tekent alvast de Noor Alexander Kristoff present. Hij was de beste in 2015 en slaagde er drie dagen later ook in de Ronde van Vlaanderen op zijn naam te schrijven. De Fransman Sylvain Chavanel, laureaat in 2012 en 2013, is ook van de partij net als Guillaume Van Keirsbulck (2014). Laatstgenoemde voert de Wanty-Groupe Goberttroepen aan. Bij Quick-Step wil Belgisch kampioen Philippe Gilbert zich laten opmerken.

Vorig jaar ging de eindzege naar Lieuwe Westra. De Nederlander won geen enkele etappe maar kon met een vierde plaats in de afsluitende tijdrit alsnog de eindzege pakken.

Beeld Photo News
Beeld Photo News

Deelnemerslijst:

Katusha-Alpecin (Zwi):

1. Alexander Kristoff (Noo); 2. Marco Haller (Oos); 3. Reto Hollenstein (Zwi); 4. Viacheslav Kuznetsov (Rus); 5. Nils Politt (Dui); 6. Baptiste Planckaert; 7. Mads Würtz Schmidt (Den); 8. Rick Zabel (Dui)

Quick-Step Floors (Bel):

11. Philippe Gilbert; 12. Dries Devenyns; 13. Maximiliano Richeze (Ita); 14. Jack Bauer (NZe); 15. Davide Martinelli (Ita); 16. Tim Declercq; 17. Fabio Sabatini (Ita); 18. Marcel Kittel (Dui)

Lotto Soudal (Bel):

21. Tony Gallopin (Fra); 22. Jasper De Buyst; 23. Frederik Frison; 24. Lars Ytting Bak (Den); 25. Moreno Hofland (Ned); 26. Jens Debusschere; 27. Remy Mertz; 28. Marcel Sieberg (Dui)

Orica-Scott (Aus)

31. Luke Durbridge (Aus); 32. Christopher Juul Jensen (Den); 33. Alexander Edmondson (Aus); 34. Jens Keukeleire; 37. Roger Kluge (Dui); 38. Luka Mezgec (Sln)

Bora-Hansgrohe (Dui):

41. Pascal Ackermann (Dui); 42. Matteo Pelluchi (Ita); 43. Erik Baska (Sln); 44. Sam Bennett (Ier); 45. Christoph Pfingsten (Dui); 46. Lukas Pöstlberger (Oos); 47. Andreas Schillinger (Dui); 48. Rüdiger Selig (Dui)

Trek-Segafredo (VSt):

51. Edward Theuns; 52. Fumiyuki Beppy (Jap); 53. Matthias Brandle (Oos); 54. Gregory Daniel (VSt); 55. Laurent Didier (Fra); 56. Kiel Reijnen (VSt); 57. Mads Pedersen (Den); 58. Boy van Poppel

UAE Team Emirates (VAE)

61. Sacha Modolo (Ita); 62. Andrea Guardini (Ita); 63. Vegard Stake Laengen (Noo); 64. Marko Kump (Sln); 65. Marco Marcato (Ita); 66. Simone Consonni (Ita); 67. Oliveiro Troia (Ita); 68. Federico Zurlo (Ita)

Bardiani (Ita):

71. Enrico Barbin (Ita); 72. Vincenzo Albanese (Ita); 73. Mirco Maestri (Ita); 74. Marco Maronese (Ita); 77. Paolo Simion (Ita); 78. Alessandro Tonelli (Ita)

Aqua Blue Sport (Ier):

81. Adam Blythe (GBr); 82. Matthew Brammeier (Ier); 83. Mark Christian (GBr); 84. Peter Koning (Ned); 85. Conor Dunne (Ier); 86. Andrew Fenn (GBr); 87. Aaron Gate (NZe); 88. Lasse Norman Hansen (Den)

Direct Energie (Fra):

91. Sylvain Chavanel (Fra); 92. Romain Cardis (Fra); 93. Ryan Anderson (Can); 94. Yohann Gene (Fra); 95. Julien Morice (Fra); 96. Adrien Petit (Fra); 97. Alexandre Pichot (Fra); 98. Tony Hurel (Fra)

Fortuneo-Vital Concept (Fra):

101. Franck Bonnamour (Fra); 102. Erwann Corbel (Fra); 103. Maxime Daniel (Fra); 104. Brice Feillu (Fra); 105. Daniel McLay (GBr); 106. Arnaud Gerard (Fra); 107. Pierre-Luc Perichon (Fra); 108. Boris Vallee

Gazprom-Rusvelo (Rus):

111. Igor Boev (Rus); 112. Pavel Brutt (Rus); 113. Evgenii Shalunov (Rus); 114. Aleksei Tcatevich (Rus); 115. Alexandr Porsev (Rus); 116. Ivan Savitskiy (Rus); 117. Andrei Solomennikov (Rus); 118. Nikolay Trusov (Rus)

Israel CA (Isr):

121. Aviv Yechezkel (Isr); 122. Zakkari Dempster (Aus); 123. Kristis Neilands (Let); 124. Benjamin Perry (Can); 125. Daniel Turek (Tsj); 126. Hamish Schreurs (Nze); 127. Dennis van Winden (Ned); 128. Guy Sagiv (Isr)

Nippo-Vini Fantini (Ita):

131. Nicola Bagioli (Ita); 132. Pier Palo De Negri (Ita); 133. Iuri Filosi (Ita); 134. Eduard Grosu (Roe); 135. Marco Canola (Ita); 136. Yuma Koishi (Jap); 137. Nicolas Marini (Ita); 138. Riccardo Stacchiotti (Ita)

Roompot-Nederlandse Loterij (Ned):

141. Pim Ligthart (Ned); 142. Berden de Vries (Ned); 143. Raymond Kreder (Ned); 144. André Looij (Ned); 145. Elmar Reinders (Ned); 146. Sjoerd van Ginneken (Ned); 147. Brian van Goethem (Ned); 148. Coen Vermeltfoort (Ned)

Sport Vlaanderen-Baloise (Bel):

151. Piet Allegaert; 152. Aimé De Gendt; 153. Kenny De Ketele; 154. Benjamin Declercq; 155. Kevin Deltombe; 156. Christophe Noppe; 157. Ruben Pols; 158. Jonas Rickaert

Veranda's Willems-Crelan (Bel):

161. Timothy Dupont; 162. Stijn Devolder; 163. Elias Van Breussegem, 164. Sander Cordeel; 165. Stef Van Zummeren; 166. Gaetan Bille; 167. Michael Goolaerts; 168. Aidis Kruopis (Lit)

Wanty-Groupe Gobert (Bel):

171. Guillaume Van Keirsbulck; 172. Kenny Dehaes; 173. Danilo Napolitano (Ita); 174. Mark McNally (GBr); 175. Andrea Pasqualon (Ita); 176. Robin Stenuit; 177. Frederik Backaert; 178. Jérôme Baugnies

WB-Veranclassic (Bel):

181. Kevyn Ista; 182. Alex Kirsch (Lux); 183. Jimmy Duquennoy; 184. Roy Jans; 185. Olivier Pardini; 186. Lawrence Naesen; 187. Julien Stassen; 188. Maxime Vantomme

Wilier-Sella Italia (Ita):

191. Filippop Pozaato (Ita); 192. Liam Bertazzo (Ita); 193. Metteo Draperi (Ita); 194. Jacopo Mosca (Ita); 195. Jakub Marezcko (Ita); 196. Rafael Andriato (Ita); 197. Alex Turrin (Ita); 198. Eugert Zhupa (Alb)

Cibel-Cebon (Bel):

201. Robby Cobbaert; 202. Alexander Cools; 203. Mathias De Witte; 204. Alexander Maes; 205. Gianni Marchand; 206. Wim Reynaerts; 207. Joeri Stallaert; 208. Seppe Verschuere

Joker-Icopal (Noo)

211. Kristoffer Halvorsen (Noo); 212. Vegard Breen (Noo); 213. Anders Skaarseth (Noo); 214. Ole Forfang (Noo); 215. Markus Hoelgaard (No); 216. Bjorn Hoem (Noo); 217. Kristoffer Skjerping (Noo); 218. Adrian Aas Stien (Noo)

Pauwels Sauzen-Vastgoedservice (Bel):

221. David Boucher; 222. Arjen Livyns; 223. Brecht Dhaene; 224. Gerry Druyts; 225. Dieter Bouvry; 226. Rob Leemans; 227. Barry Markus (Ned); 228. Timothy Stevens

Tarteletto-Isorex (Bel):

231. Jonathan Breyne; 232. Michael Cools; 233. Niels De Rooze; 234. Lorenzo Blomme; 235. Jelle Mannaerts; 236. Rob Ruijgh (Ned); 237. Matthias Vandewalle; 238. Kevin Verwaest .

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234