Donderdag 01/06/2023

NieuwsMobiliteit

32 extra busritten voor kinderen uit bijzonder onderwijs

Minister van Mobiliteit Lydia Peeters (Open Vld). Beeld BELGA
Minister van Mobiliteit Lydia Peeters (Open Vld).Beeld BELGA

Vlaams minister van Mobiliteit Lydia Peeters (Open Vld) voorziet 32 extra busritten als tijdelijke oplossing voor leerlingen in het bijzonder onderwijs die soms onmenselijk lang onderweg zijn naar school.

ARA

Twee weken geleden regende het getuigenissen van kinderen die soms meer dan 6 uur per dag onderweg waren. Peeters kondigde toen aan dat ze daar voor eens en voor altijd komaf mee wilde maken. Vorige week kondigde ze al aan dat ze er 1,8 miljoen euro voor zou uittrekken. Intussen heeft De Lijn ook een plan uitgewerkt voor de meest precaire ritten.

Peeters zegt zo een oplossing te voorzien voor leerlingen die meer dan drie uur per rit op de bus zitten en de leerlingen die vandaag nog geen vervoer hebben. Concreet gaat het om vijf extra ritten in Limburg, vier extra ritten in Antwerpen, veertien extra ritten in Oost-Vlaanderen, zes extra ritten in West-Vlaanderen en drie extra ritten in Vlaams-Brabant.

Maar die oplossing is tijdelijk. Tegen volgend schooljaar wil Peeters een structurele oplossing. Daarvoor wordt een werkgroep bijeengeroepen met vertegenwoordigers van de verschillende overheidsdiensten en kabinetten.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234