Maandag 20/03/2023

Update

14.000 deelnemers minder dan vorig jaar voor De Gordel

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

De 32e en laatste editie van de Gordel volgens de huidige formule is in mineur verlopen. Er kwamen slechts 29.500 deelnemers opdagen, het zwakste resultaat sinds vele jaren. Vorig jaar kwamen al maar 43.404 personen opdagen, wat toen onder meer werd toegeschreven aan het slechte weer. De feesteditie in 2010 haalde nog 80.358 deelnemers.

Anneleen De Vel

Administrateur-generaal Carla Galle van organisator Bloso bestempelde na afloop het deelnemersaantal toch als een mooi resultaat gezien de omstandigheden. Ze verwees hierbij naar het communautaire opbod en de partijpolitieke profileringsdrang van beide kanten in de aanloop.

De Franstalige meerderheid in Sint-Genesius-Rode weigerde Bloso toelating om een start- een aankomstplaats in te richten. Linkebeek gaf pas eergisteren fiat voor de doortocht van de Erfgoedwandeling.

Pesterijen
"Al dit communautair gehakketak en het partijpolitiek opbod heeft zeker een negatief effect gehad op de mobilisatie voor deze Gordel", aldus Galle. Dit blijkt duidelijk uit het feit dat er in het trefpunt Alsemberg (dat in de plaats kwam van Rode) slechts 3.232 Gordelaars kwamen opdagen. Slechts 776 personen wandelden de Erfgoedwandeling, wat eveneens veel minder is dan bij dergelijke wandelingen in het verleden.

De Gordel kreeg bovendien de hele voormiddag op diverse plaatsen te maken met pesterijen zoals duimspijkers, nagels en geknoei met wegwijzers. Dat was vooral het geval op de 100 km Gordelklassieker in Zellik, Wemmel en Meise, maar ook op de kortere fietstochten zoals in Rode.

Veilige Gordel
De Gordel verliep wel opnieuw veilig. Het Rode Kruis diende 226 personen te verzorgen voor kleine letsels. Tien personen werden naar het ziekenhuis vervoerd onder wie één ernstig gewonde.

null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234