134 miljoen voor dak US Open, maar lawaai is niet te harden
Te duur, technisch onmogelijk, niet noodzakelijk. Jarenlang had de Amerikaanse tennisfederatie de installatie van een uitschuifbaar dak boven het immense Arthur Ashe Stadium tegengehouden. Woensdagnacht konden ze eindelijk hun speeltje van 134 miljoen euro showen tijdens de avondpartij tussen Rafael Nadal en Andreas Seppi.
De hele site van het Billie Jean King National Tennis Centre is gebouwd op een vroeger stort van de wijk Queens. Onstabiele ondergrond dus en daarom kon er niets op de bestaande structuur van het Arthur Ashe Stadium bijgebouwd worden. Het eerste idee was om een kabelconstructie te laten zweven op de bovenste delen van het stadion, maar het plan werd afgeschoten door windexperts die het te gevaarlijk vonden. Daarop werd er gekozen voor acht stalen pilaren buiten het stadion die vier steunbogen dragen waarop het dak rust.
Aan één ding hebben de ingenieurs niet gedacht: het lawaai van het New Yorkse publiek. Het was komisch hoe stoelscheidsrechter Cédric Mourier tijdens de match tussen Nadal en Seppi meer dan twintig keer het publiek aanmaande tot stilte. "Met deze nieuwe constructie is er altijd lawaai", zei Nadal. "Ook als het dak niet dicht is. Soms was het wel een beetje te."