SatireMark Coenen
Het Rode Hoekje
Toen wij na een lunch met vrienden en hun beroemde hond op zoek gingen naar een terrasje voor een koffie, passeerden ons veel mannen op steps, geheel gehuld in leer. Sommigen droegen ook een masker in de vorm van een paardenhoofd, wat hen goed afging, anderen waren te voet en hadden hun partner een hondenketting aangedaan. Waarschijnlijk om elkaar in het gewoel niet te verliezen.
Het gewoel heette Darklands en vond afgelopen weekend plaats in Antwerpen. Even dachten we dat we in een film van Fellini verzeild waren geraakt.
Je kon aan de lichaamstaal zien uit welk land de feestgangers afkomstig waren. De Vlamingen keken bij onze vraag om uitleg star voor zich uit en stepten zwijgend door, de Nederlanders gaven met graagte zo veel tekst en uitleg dat wij na drie zinnen naar adem moesten happen.
Darklands is “een soort van kinky kerstfeest”, schrijft Mister Leather Europe 2022 op hun informatieve website.
Volgend jaar gaan we ook, beslisten we ter plekke.
Wel zonder halsband, bromde ik streng.