GespotArchitectuur
Op huisbezoek bij Belgische architectuurparels? Toerist Modernist weet de weg
Gerlin Heestermans (33) van architectuurplatform Toerist Modernist gidst u langs Belgische erfgoedparels. ‘Een huisbezoek bij Willy Van Der Meeren blijft kicken.’
Vanwaar die passie voor architectuur en erfgoed?
“Ik was als kind al gefascineerd door het sixtieshuis van mijn oma. Het had zo’n gekleurde gevel en een boemerangklink aan de voordeur. In het middelbaar hing ik na school vaak rond in de kringwinkel. Later heb ik kunstwetenschappen gestudeerd, maar dat vond ik te theoretisch. Via de site van Inventaris Onroerend Erfgoed begon ik zelf op zoek te gaan. Intussen is mijn hobby een obsessie geworden. Ik maakte een reeks wandelgidsen in Ukkel, Oostende en Deurne en ben nu bezig aan een eerste boek. Daarnaast organiseer ik ook rondleidingen op aanvraag.”
Hoe geraak je binnen in al die bijzondere huizen?
“Ik bel gewoon aan. De eerste keer is dat gênant, daarna went het. Ik heb geen auto en doe alles te voet of met de fiets. Daardoor zie ik ook veel meer. Ik maak van alles foto’s, maar post enkel wat ik zelf de moeite vind. Mijn Google Maps staat vol met vlaggetjes van huizen waar ik nog naartoe moet. Architectuur is een vorm van escapisme. Een mooi gebouw doet alle lelijkheid in de wereld even vergeten.”
Heb je een favoriet huis of lievelingsarchitect?
“Woning de Leerschool in Aarschot (foto hierboven) van Willy Van der Meeren. Ik mocht er op bezoek gaan bij de oorspronkelijke bewoners, een memorabel moment. Ik ben niet alleen fan van Van Der Meerens esthetiek, maar ook van zijn sociale visie. Hij wilde goedkope woningen voor iedereen. Ironisch genoeg zijn die huizen vandaag onbetaalbaar. Erfgoed is hipper dan ooit.”
Instagram @toeristmodernist - toeristmodernist.be