WK ver weg voor Maradona na debacle in Paraguay

Door: redactie − 10/09/09, 08u17

  • Lionel Messi kon Argentinië niet in de aan de winst helpen.

Na Brazilië heeft nu ook Paraguay zich verzekerd van deelname aan het WK voetbal van 2010 in Zuid-Afrika. Kind van de rekening was niemand minder dan Argentinië, dat troosteloos met 1-0 de boot inging. De ploeg van bondscoach Diego Maradona staat met nog twee speeldagen te gaan op een vijfde plaats, waardoor het voorlopig naar de barrages doorverwezen wordt.

Rode kaart

Paraguay domineerde het eerste half uur van de wedstrijd tegen een chaotisch spelend Argentijns elftal. Aanvaller Nelson Valdez rondde een knappe één-twee tussen Edgar Barreto en Salvador Cabanas af in de 27e minuut, goed voor het enige doelpunt van de wedstrijd. In de tweede helft moest Argentinië het nog met tien man verder rooien, nadat Juan Sebastian Veron met dubbel geel van het veld werd gestuurd. Lionel Messi probeerde in zijn eentje de bakens te verzetten, maar het kalf was verdronken.

Pas vijfde

Argentinië staat momenteel vijfde in zijn groep met 22 punten, van kortbij achtervolgd door Uruguay (21 punten), Venezuela (21 punten) en Colombia (20 punten). De eerste vier zijn rechtstreeks geplaatst voor het WK, het nummer vijf speelt twee barragewedstrijden tegen het nummer vier uit de Concacaf-zone. Daar staat Costa Rica voorlopig vierde. Groepsleider Brazilië klopte gisteren Chili met 4-2, terwijl Ecuador het met 1-3 haalde bij Bolivië. Uruguay was met 3-1 te sterk voor Colombia en Venezuela won met dezelfde cijfers van Peru. (dea)

  • Stand Zuid-Amerikaanse kwalificatiepoule na 16 wedstrijden
    1. Brazilië 33 punten
    2. Paraguay 30 punten
    3. Chili 27 punten
    4. Ecuador23 punten
    5. Argentinië22 punten
    6. Uruguay21 punten
    7. Venezuela21 punten
    8. Colombia20 punten
    9. Bolivië12 punten
    10. Peru10 punten
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...