dmvoetbal

Supporters Marseille tot de tanden bewapend in Amsterdam

Toby Alderweireld staat deze avond tegen Marseille in het hart van de Ajax-verdediging.
De politie heeft in Amsterdam tientallen slag- en steekwapens in beslag genomen van fans van voetbalclub Olympique Marseille. In supportersbussen stuitten agenten onder meer op messen en matrakken. De Fransen zijn in de hoofdstad voor de Uefa Cup-wedstrijd tegen Ajax, die vanavond wordt gespeeld in de Amsterdam Arena.

Stokken en ijzeren staven
Rond de wedstrijd zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen. Het preventief doorzoeken van bussen vormt onderdeel van deze maatregelen. De gemeente brengt een indrukwekkende politiemacht op de been nadat het vorige week in Marseille tot een treffen kwam tussen aanhangers van beide clubs. Ajax-supporters werden met stokken en ijzeren staven geslagen.

Revanche
Ajax-fans zouden op diverse websites hebben aangekondigd wraak te nemen op de Franse supporters. Eind vorige maand raakten supporters van FC Twente al slaags met Marseille-fans toen beide clubs in de Uefa Cup tegen elkaar speelden. (novum/dea)
18/03/09 16u07
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Lees ook

Alles over

Nuttige links