AA Gent heeft vanavond een slechte zaak gedaan in de derde voorronde van de Europa League. De Buffalo's gingen met 1-0 onderuit tegen Videoton en moeten volgende week vol aan de bak in het Ottenstadion. Geen makkelijke klus, want ook vanavond stonden de Hongaren stug te verdedigen. Nikolic zorgde in de slotfase voor de enige goal van de wedstrijd. Nog maar eens werd pijnlijk duidelijk dat Gent toch zo moeilijk kan scoren. Werk aan de winkel dus als Sollied de volgende ronde wil halen.
Bij de Buffalo's ontbraken de geblesseerden Thijs, Kola, Boere en M'Boyo. Sollied koos voor dezelfde elf als tegen Lierse. Remacle en Gecov begonnen dus ook vanavond op de bank. Bij Videoton deden twee namen een belletje rinkelen. Toth (ex-Racing Genk) verkaste opnieuw naar zijn vaderland en eerder deze week verhuisde ook Renato Neto (ex-Cercle) naar Hongarije. Neto wordt door Sporting Lissabon uitgeleend aan Videoton.
AA Gent kon in de beginfase weinig klaarmaken en ontsnapte aan een vroege achterstand. Gyurcso ging op Padt af, maar de Nederlander verkleinde goed zijn hoek, waardoor de poging naast ging. De Buffalo's namen het commando over zonder echt gevaarlijk te zijn. Gent kreeg verschillende hoekschoppen, maar een doelpunt leverde dat niet op. De beste kansen kwamen er vlak voor de pauze. Van der Bruggen tikte een voorzet van Messoudi tegen de lat en aan de overkant besloot Nikolic over.
Vooral in de tweede helft kon Gent te weinig kansen creëren. Videoton loerde op de counter en dat leverde wel gevaar op. Padt had nog een goede redding in huis op een poging van Sandor en Melli hield Oliveira van een doelpunt, maar twaalf minuten voor tijd was het toch raak voor de thuisploeg. Het schot van Nikolic week ongelukkig af op Arzo waardoor de bal over Padt in doel verdween. Sollied gooide Remacle en Soumahoro nog in de strijd, maar ook zij konden Gent niet aan de belangrijke gelijkmaker helpen. In de slotfase kwam Neto nog op het veld voor Toth, maar aan de score veranderde niets meer. AA Gent zal het volgende week nog moeilijk krijgen om een gaatje te vinden in de stugge Hongaarse muur.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.