De Oekraïnse doelman Oleksandr Shovkovskiy heeft zich gisteren aan de schouder geblesseerd en is drie maanden buiten strijd. De kapitein van Dynamo Kiev raakt dus niet klaar voor het Europees kampioenschap, dat zijn land volgende maand samen met Polen organiseert.
De blessure van Oleksandr Shovkovskyi betekent nog meer kopzorgen voor bondscoach Oleg Blokhin. Eerder zag hij met Andrej Dikan (Spartak Moskou) en Alexander Rybka (Shakhtar Donetsk) al twee doelmannen uitvallen. Dikan is geblesseerd en Rybka liep tegen de dopinglamp. De Oekraïnse pers vermoedt dat Andrei Pyatov van Shakhtar Donetsk nu eerste keeper wordt.
Met 92 selecties was de 37-jarige Shovkovskiy één van de sterkhouders van Oekraïne. Hij speelde vijf matchen voor Oekraïne op het WK 2006 in Duitsland. In de lijst van internationals moet Shovkovskyi alleen Anatoliy Tymoshchuk en Andriy Shevchenko voor laten gaan.
Op het Europees kampioenschap zit Oekraïne in een groep met Engeland, Zweden en Frankrijk.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.