15/01/12, 23u19
© ap
dm UPDATE
FC Barcelona heeft zich vanavond met de nodige moeite voorbij Real Betis geworsteld. Barça haalde het in Camp Nou met 4-2 en bracht de kloof met leider Real Madrid zo terug tot vijf punten. De Catalanen zagen wel een fameuze reeks afgebroken. De twee goals van Real Betis betekenden de eerste tegentreffers voor Barcelona dit seizoen op eigen veld in de Primera Division. De vorige negen thuisduels resulteerden in het onwaarschijnlijke doelsaldo van 39-0.
Rood MarioAlle credits naar Real Betis. De Spaanse middenmoter speelde vrij en vrank, zette een 2-0 achterstand recht en had tot een kwartier voor affluiten uitzicht op een stunt. Na de rode kaart voor Alvarez halfweg de tweede helft was het echter pompen of verzuipen voor de Andalusiërs. Een opdracht die finaal te zwaar bleek. Alexis en Messi (op strafschop) hielden de punten voor Barcelona thuis.
VerstommingDoelpunten van Castro en Santa Cruz hadden Camp Nou voordien met verstomming geslagen. Eén: omdat het dit seizoen de eerste tegentreffers waren voor Barça in competitieverband op eigen veld. Twee: omdat ze de vroege dubbele bonus - Xavi en Messi scoorden binnen de 12 minuten - van het scorebord veegden. Weer leken de 'blaugrana' hun tanden stuk te bijten op een ploeg uit Sevilla: FC speelde eerder dit seizoen 0-0 gelijk in Camp Nou. Alexis en Messi beslisten er anders over. (lpb)